تعمیر گیربکس تیگو 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس تیگو

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس تیگو

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس تیگو

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس تیگو

خودرو تیگو از محصولات شرکت چری است که در حال حاضر فروشنده این خودرو در ایران شرکت مدیران خودرو می باشد. در حال حاضر این شرکت اقدام به عرضه دو مدل تیگو 5 و تیگو 7 نموده است. برای تعمیر گیربکس تیگو ابتدا باید مدل های آن را در نظر بگیریم ک هدر ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

تعمیر گیربکس تیگو 5

خودرو تیگو 5 در سال 1394 وارد بازار ایران شد که در ابتدا با دنده دستی عرضه می شد. موتور این خودرو 2 لیتری است و می تواند 139 اسب بخار قدرت تولید کند. البته خودروهایی که در زمان نوشتن این گفتار عرضه می شوند از گیربکس دوکلاچه 7 سرعته بهره می برند که در ادامه به هر دو مدل گیربکس خواهیم پرداخت.

تعیمر گیربکس تیگو دستی

سیستم انتقال قدرت در این خودرو جعبه‌دندهٔ دستی یا گیربکس دستی یا گیربکس دنده‌ای نامیده می شود که نوع استاندارد جعبه دنده ها به شمار می  رود. گیربکس دستی تیگو گشتاور خروجی موتور را از طریق دنده هایی به شفت، و سپس به چرخ ها منتقل می کند. سرویس دوره ای گیربکس تیگو امری بسایر مهم است. چرا که روغن و مایع گیربکس این خودرو به طور طبیعی و با گذشت زمان تحلیل می رود و روغن گیربکس برای حفظ روان بودن دنده ها الزامی است.

همچنین بعضی عادت های رانندگی نادرست هم آسیب های زیادی به سیستم انتقال قدرت وارد می کنند که باید از آن ها بپرهیزید.

مشکلات رایج گیربکس تیگو دنده ای

اگر در خودروی تان یکی از این مشکلات را مشاهده می کنید، حتما در اسرع وقت با تعمیرگاه گیربکس تیگو تماس بگیرید. چرا که ممکن است این ها فقط علائم و نشانه های کوچکی باشند که با هزینه و زمان کم قابل تعمیر هستند. اگر این موارد را نادیده بگیرید، ممکن است علاوه بر خرابی بیشتر، به سایر نقاط هم آسیب وارد شود و هزینه های شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

1-روشن بودن چراغ موتور
2-لیز خوردن کلاچ:

هنگامی که کلاچ خودرو شما لیز می خورد، موتور خودرو دور دارد اما آن طور که باید حرکت نمی کند یا اصلا حرکت نمی کند. این مورد می تواند نشانه ساییدگی کلاچ یا پدال آن باشدکه به راحتی قابل تعمیر یا تعویض است.

3-شنیدن صدای سنگ زنی یا برخورد سنگ
4-صدا های بلند در حالت خلاص:

اگر ماشین شما در دنده خلاص دارای صداهای بلندی است، می تواند نشانه این باشد که روغن گیربکس شما نیاز به تعویض دارد .

5-عدم پاسخ گویی جعبه دنده یا تاخیر در حرکت خودرو

تعمیر گیربکس تیگو اتومات

بعد از ورود نسل اول این خودرو، مدلی با عنوان تیگو 5 کامفورت نیز راهی بازار ایران شد که دارای جعبه دنده اتوماتیک بود. به جز این مورد این مدل تفاوت های جزیی هم با نسل قبلی خود دارد. همانطور که بیان شد، گیربکس خودروهای عرضه شده در حال حاضر این شرکت، جعبه دنده دو کلاچه 7 سرعته است که در اینجا به بررسی این مورد میپردازیم.

گیربکس اتومات تیگو 5 از قرقره و تسمه درایو فولادی ساخته شده است و از لوازم الکترونیکی پیشرفته در آن استفاده شده است. همه اینها با روغن گیربکس مخصوص خود باید روغن کاری شوند.

مشکلات متداول گیربکس اتوماتیک تیگو

1- مایع گیربکس کثیف یا کم: این مورد در صورتی رخ می دهد که روغن گیربکس در فواصل زمانی معین شده از سوی شرکت تعویض و سرویس نشده باشد.

2- روغن نادرست: گاهی اوقات به علت مراجعه به تعمیرگاه های غیر مجاز، افراد روغن نامناسب استفاده می کنند که این کار باعث آسیب رسیدن به جعبه دنده خودرو می شود.

3- گرمای بیش از حد: این مورد می تواند در اثر گرفتگی خنک کننده ها یا روغن کهنه رخ بدهد.

4- سایش سوپاپ: این مورد ممکن است بر اثر کمبود مایع نگهدارنده رخ دهد.

5- تسمه فشاری، قرقره ها و یاتاقان ها آسیب دیده

6- روشن شدن چراغ موتور: گاهی اوقات روشن شدن چراغ موتور می تواند نتیجه بروز مشکل در سیستم انتقال قدرت یا همان گیربکس باشد.

در صورتی که یکی از نشانه های زیر را در خودرو خود مشاهده کردید با شماره های زیر تماس بگیرید:

تعمیر گیربکس تیگو7

خودرو تیگو 7 پس از موفقیت های نسل های قبلی اش، وارد بازار ایران شد. این خودرو از موتور 1498 سی سی بهره می برد که حداکثر قدرت 145 اسب بخار / 5500 دور در دقیقه را می تواند ارائه دهد. همچنین حداکثر گشتاور 210 نانومتر/1750-4000 دور در دقیقه دارد و به یک گیربکس 6 سرعته دوکلاچه DCT مجهز شده است.

علائم خرابی گیربکس تیگو

سیستم انتقال قدرت این خودرو پس از گذشت مدتی ممکن است به مشکلاتی دچار شود که در ادامه به معرفی متداول ترین آن ها می پردازیم.

عملکرد تند یا کند

یکی از رایج ترین شکایات خریداران این خودرو، عملکرد نادرست آن است. مثلا ممکن است شروع بسیار تندی داشته باشد یا اینکه هنگام تعویض دنده تاخیر داشته باشد.

لرزیدن کلاچ

یکی دیگر از خرابی های متداول کیربگس تیگو 7 لرزش کلاچ آن است مخصوصا هنگامی که می خواهید از یک دنده پایین به دنده ای بالاتر بروید این موضوع مشهود است. گاهی هم نشت شفت ورودی می تواند باعث نفوذ روغن به داخل محفظه کلاچ شده و سطوح خشک کلاچ را آلوده کند. به صورت کلی لرزش کلاچ می تواند به دلیل خرابی هر قسمتی از جعبه دنده باشد.

آلودگی روغن

این مدل گیربکس معمولا موارد فرسوده را در خود رسوب میدهد. به همین دلیل گیربکس تیگو 7 زودتر از سایر جعبه دنده ها نیاز به سرویس و تعویض روغن دارد. اگر روغن گیربکس تیگو سر وقت تعویض نشود، می تواند باعث گرم شدن بیش از حد گیربکس شود یا در عملکرد درست آن اختلال ایجاد کند.

مشکل سوئیچ در پارک یا دنده خلاص

گاهی اوقات ممکن است خودرو شما در حالت پارک یا خلاص روشن نشود. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی ارتباط بین ماژول کنترل پیشرانه خودرو با سوئیچ رخ دهد. البته خرابی خود سوئیچ هم می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

اگر هر کدام از این نشانه ها را در خودروتان مشاهده کردید، با شماره های زیر تماس بگیرید تا از هزینه های اضافی و خرابی های بیشتر جلوگیری کنید.

سوالات متداول تعمیر گیربکس تیگو

[ultimate-faqs include_category=”tiggo”]

تعمیرگاه گیربکس تیگو