بلاگ

تعمیر گیربکس MVM 550

تعمیر گیربکس mvm 550

تعمیر گیربکس ام وی ام 550 یکی از زیر مجموعه های خدمات تعمیر گیربکس ام وی ام نمایندگی الو گیربکس است. ما در الو گیربکس به کمک متخصصین با تجربه، اتومبیل شما را عیب‌یابی کرده و در صورت نیاز تعمیر گیربکس یا تعویض آن را انجام خواهیم داد.

ماشین‌های MVM 550 یا همان چری E5 یک از خودروهای چینی موجود در بازار خودرو ایران است که برای اولین بار در سال 2013 وارد بازار شد.

این خودرو در دو مدل اتوماتیک و دستی عرضه شده است. اگر دارای این مدل خودرو ام وی ام هستید و برای گیربکس اتومبیلتان مشکلی به وجود آمده است؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

چگونه متوجه خرابی گیربکس ام وی ام 550 شویم؟

شاید برای شما هم این سؤال به وجود آمده باشد که از کجا می‌توان متوجه شد که چه زمانی اتومبیل ما به تعمیر گیربکس احتیاج پیدا خواهد کرد؟

نشانه های خرابی گیربکس:

 • صدایی غیرعادی مانند وز وز در هنگام حرکت اتومبیل می‌شنوید.
 • به راحتی نمی‌توانید دنده را عوض کنید.
 • بوی روغن ‌سوخته در هنگام رانندگی به مشامتان می‌رسد.
 • اتومبیل‌تان در حالت دنده خلاص سر و صدا می‌کند.
 • نمی‌توانید مانند قبل به راحتی از کلاچ استفاده کنید.
 • مایعی از زیر اتومبیل نشت می‌کند.
 • در هنگام حرکت، اتومبیل لرزش دارد.
 • اتومبیل روی دنده است اما نمی‌توانید حرکت کنید.

توجه داشته باشید که گیربکس یکی از مهم‌ترین اجزای اتومبیل است که در صورت خرابی می‌تواند بقیه اجزای اتومبیل شما را نیز درگیر کند.

تعمیر گیربکس ام وی ام 550 چگونه انجام می‌شود؟

قبل از اینکه درباره تعمیر گیربکس ام وی ام 550 صحبت کنیم؛ بهتر است با مشخصات فنی این اتومبیل خارجی بیشتر آشنا شوید. این خودرو اتومبیلی با 4 سیلندر و حجم موتور 1971 سی‌سی است.

 این اتومبیل با حداکثر سرعت 185 و حداکثر گشتاور 4500 ~ 4300 / 182 یکی از اتومبیل‌های رده متوسط موجود در بازار محسوب می‌شود.

صاحبان خودرو MVM 550 بهتر است با انجام سرویس‌های دوره‌ای از مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است برای اتومبیل‌شان به وجود بیاید جلوگیری کنند.

سرویس‌های دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای پیشگیری از هزینه‌های هنگفتی است که شاید در آینده مجبور شوید برای تعمیر اتومبیلتان بپردازید.

 سرویس‌های دوره‌ای با توجه به مدل و میزان کارکرد اتومبیل‌تان باید در بازه‌های زمانی معینی انجام شوند. با این حال به طور کلی سرویس‌های دوره‌ای سالانه یا شش ماه یک‌بار برای اکثر اتومبیل‌ها مناسب هستند.

چه زمانی تعویض قطعات گیربکس ضروری است؟

 تشخیص اینکه قطعات گیربکس اتومبیل شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، بر عهده تعمیرکار است. تعمیرکاران با بررسی اتومبیل شما و بازدید فنی از گیربکس تشخیص می‌دهند که آيا اتومبیل شما به تعویض گیربکس احتیاج دارد یا نه؟

چرا گیربکس اتومبیل به تعمیر نیاز پیدا می‌کند؟

نیازی به تعمیر گیربکس MVM 550 نخواهد بود اگر بدانید که انجام چه کارهایی مانع از خرابی گیربکس اتومبیلتان خواهد شد.

 البته که برخی عوامل مانند تصادفات جاده‌ای نیز می‌تواند باعث آسیب دیدن گیربکس شود که جلوگیری از آن‌ها گاهی در اختیار شما نخواهد بود.

با این حال برخی از راهکارها می‌تواند به سالم ماندن گیربکس اتومبیل کمک کند. برای مثال شما نباید به هیچ وجه به طور ناگهانی شتاب بگیرید.

افزایش ناگهانی سرعت اتومبیل می‌تواند آسیبی جدی به اتومبیل شما وارد کند. همچنین اگر اتومبیل شما دنده اتوماتیک است باید در هنگام ترافیک دنده اتومبیل‌تان را در حالت دستی قرار دهید.

چنین کاری باعث می‌شود که استهلاک گیربکس اتومبیل شما کاهش پیدا کرده و طول عمر آن بیشتر شود. همچنین صاحبان خودروهای دنده اتوماتیک باید بدانند که به هیچ وجه مجاز به تغییر حالت دنده در حین حرکت نیستند.

 انجام چنین کاری به گیربکس آسیب شدیدی وارد خواهد کرد. شما همیشه باید در هنگام توقف، دنده را از حالت اتوماتیک به حالت دستی تغییر دهید.

 به خاطر داشته باشید که اتومبیل‌هایی که دنده اتوماتیک هستند طول عمر بالاتری دارند؛ به شرط اینکه بتوانید به درستی از این ویژگی اتومبیل استفاده کنید.

 اگر تاکنون اتومبیل دنده دستی داشتید و اکنون قصد خرید اتومبیل دنده اتوماتیک را دارید؛ باید بدانید که رانندگی با این اتومبیل‌ها قدری متفاوت‌تر است و باید برخی عادات رانندگی خود را کنار بگذارید.

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام 550 چقدر است؟

 همان‌طور که می‌دانید تعیین هزینه نهایی برای انجام خدماتی مانند تعمیر گیربکس بدون بررسی کامل اتومبیل امکان‌پذیر نیست.

گاهی اوقات ممکن است مشکل اتومبیل شما به راحتی و بدون نیاز به تعویض قطعه تعمیر شود و گاهی عیب‌یابی و تعمیر اتومبیل به کاری زمان‌بر و پرهزینه تبدیل می‌شود.

در صورت خرابی گیربکس اتومبیل بهتر است به صورت حضوری به تعمیرگاه مراجعه کنید. البته شما می‌توانید برای دریافت جزئیات بیشتر درباره نحوه محاسبه هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام 550 با ما در تماس باشید.

پشتیبانان و کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سؤالات شما در زمینه تعمیر اتومبیل هستند.


 1. احساس ساییدن یا لرزش در دنده.
 2. خودرو در هنگام دنده درگیر نمی شود یا پاسخ نمی دهد.
 3. صدا ایجاد می کند: صدای عجیب ایجاد کردن، به هم زدن، در حالت خلاص پر سر و صدا.
 4. بوی سوختگی دادن.
 5. لیز خوردن چرخ دنده.
 6. نشتی مایعات و روغن
 7. روشن شدن چراغ موتور
 1. صداهای عجیب و غریب (جیغ، ضربه زدن، یا کوبیدن)
 2. صدای سنگ زدن.
 3. گیربکس از دنده خارج می شود (به حالت خنثی)
 4. مشکل در تعویض دنده.
 5. ماشین در یک دنده گیر کرده است.
 6. نشتی روغن گیربکس
 7. و …

نکاتی برای نگهداری صحیح از گیربکس MVM 550 اتوماتیک

در این بخش نکاتی را بازگو خواهیم کرد که می‌تواند شما را از تعمیر گیربکس MVM 550 بی‌نیاز کند و یا حداقل جلوی ایجاد آسیب‌های شدید به گیربکس را بگیرد.

سرویس‌های دوره‌ای را جدی بگیرید.

در این مطلب بارها درباره اهمیت انجام سرویس‌های دوره‌ای صحبت کردیم. در سرویس‌های دوره‌ای عیب‌یابی اتومبیل شما به طور کامل انجام می‌شود تا تمام مشکلات هر چند کوچک و جزئي به سرعت برطرف شوند.

سرویس‌های دوره‌ای شامل خدمات مختلفی هستند؛ اما به طور کلی بازدید فنی از بخش‌های مختلف اتومبیل در سرویس‌های دوره‌ای سالانه انجام می‌شود.

روغن و فیلتر گیربکس را به موقع عوض کنید.

یکی از کارهایی که می‌تواند تعمیر گیربکس MVM 550 را به تعویق بیندازد؛ تعویض به موقع روغن و فیلتر گیربکس است.

 برخی از افراد توجهی به تعویض فیلتر گیربکس ندارند؛ در صورتی که فیلتر آسیب‌دیده یا کثیف مانع از عملکرد درست گیربکس اتومبیل خواهد شد.

در دفترچه اتومبیل‌های مختلف، زمان دقیق تعویض روغن و فیلتر اتومبیل نوشته شده است. با این حال در صورت انجام سرویس‌های دوره‌ای این کار توسط تعمیرکار انجام خواهد شد.

در ضمن توجه داشته باشید که تعویض روغن گیربکس باید توسط فرد متخصص انجام شود. شاید این طور به نظر برسد که این کار بسیار ساده و پیش پا افتاده است؛ در حالی که این طور نیست.

 استفاده از روغن بی‌کیفیت، نامناسب و کم می‌تواند مشکلاتی را برای گیربکس اتومبیل شما به وجود بیاورد.

تعمیر گیربکس MVM 550 در الو گیربکس

الو گیربکس به عنوان یک مجموعه حرفه‌ای و خوش‌نام در زمینه تعمیر گیربکس MVM 550 می‌تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که به دنبال یک مجموعه معتبر برای تعمیر اتومبیل خود می‌گردند.

 ما پس از تست و عیب‌یابی، تمامی اقدامات لازم را تعمیر اتومبیل در حضور شما انجام خواهیم داد. همچنین در انتها فاکتوری رسمی و معتبر برای خدمات انجام شده داده دریافت خواهید کرد.

 کیفیت بالا، خدمات حرفه‌ای و سرعت در ارائه خدمات وجه تمایز مجموعه الو گیربکس با دیگران است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *