تعمیر گیربکس کیا 100%تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس کیا

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس کیا

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس کیا

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس کیا

تعمیر قطعات داخلی خودرو به ویژه تعمیر گیربکس کیا  به گروهی با کارشناسان مجرب و متخصص مانند الو گیربکس احتیاج دارد که در کنار خدمات منحصربه‌فردی که ارائه می‌دهند، خدمات کاربردی چون خودرو بر نیم‌بها را در صورت لزوم برای شما فراهم کنند. این مجموعه قطعات اصل و دارای ضمانت را در خودرو شما استفاده می کنند تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنند. در صورتی که به مشاوره احتیاج داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

خودروهای کره ای مانند کیا، در بازار داخل محبوبیت  زیادی دارد. یکی از دلایل محبوبیت خودروهای کیا، بهبود قابل توجه گیربکس آنهاست که باعث می‌شود رانندگان احساس بسیار بهتری نسبت به رانندگی و اصطلاحاً فنی خودروی خود داشته باشند.

اگرچه گیربکس دستی و اتومات کیا یکی از باکیفیت‌ترین انواع گیربکس در ایران است، اما بسیاری از کاربران به تعمیر احتیاج پیدا می‌کنند. از طرفی ماشین‌های جدید کیا را نمی‌توان به هر تعمیرکاری سپرد و به منظور تعمیر این قطعات لازم است یک تعمیرگاه گیربکس معتبر پیدا کنید. از این رو توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا بهترین روش برای تعمیر گیربکس این خودرو را معرفی کنیم.

تعمیرگاه گیربکس کیا

گیربکس مهم‌ترین بخش سیستم انتقال قدرت از موتور به چرخ‌هاست و معمولاً‌ فشار زیادی را تحمل می‌کند. در صورتی که گیربکس عملکرد مناسبی نداشته باشد، خودرو به درستی حرکت نمی‌کند و اصلی‌ترین قابلیت خود را از دست می‌دهد. کوچک‌ترین نواقصی که در گیربکس وجود دارد، ممکن است منجر به آسیب‌های وسیع‌تر در این سیستم شده و حتی در جاده حادثه بیافریند. بنابراین در صورت مشاهده خرابی‌های جزئی یا حتی تردید در این مسئله، بهتر است هر چه سریع‌تر برای عیب یابی خودرو به تعمیرگاه گیربکس کیا مراجعه کنید.

گیربکس خودروهای کیا به صورت انعطاف پذیر ساخته شده و در اغلب موارد نیازی به تعمیر آن نیست. با این وجود تعمیر گیربکس کیا کار هر کسی نیست و حتی حاذق‌ترین مکانیک‌ها نیز ممکن است تعویض گیربکس را توصیه کنند. بنابراین برای کاهش هزینه تعمیر بهتر است است مرکز تخصصی گیربکس کیا را پیدا کنید و بازسازی گیربکس خودرویتان را پیگیری کنید. مرکزی را برای تعمیر در نظر در بگیرد که از تجربه و مهارت متخصصان آن در زمینه تعمیر گیربکس خودرو کره ای اطمینان داشته باشید.

الو گیربکس به عنوان معتبرترین تعمیرگاه گیربکس کیا و سایر خودروها، با تعمیر و بازسازی قطعات شما را از  خرید قطعات جدید بی نیاز می‌سازد. البته هزینه تعمیر گیربکس خودرو با توجه به مدل آن متفاوت خواهد بود اما در هر صورت به صرفه‌تر از خرید قطعه یا گیربکس جدید است. شما با مراجعه به مرکز تخصصی الو گیربکس با خیال آسوده و با ارزان‌ترین قیمت گیربکس خودروی خود را تعمیر یا تعویض می‌کنید.

تعمیر گیربکس کیا

تعمیرات گیربکس انواع خودروهای کیا

انواع خودروهای کیا از گیربکس های پیشرفته 6 یا 8 سرعته بهره می‌برند که با تکنولوژی و مهندسی پیشرفته خود یک سواری نرم و بدون دردسر را فراهم می‌کنند. با این حال شرکت کیا انواع دیگری از گیربکس‌ها را نیز در طول سال‌های گذشته بر روی خودروهای خود به کار برده که تعمیر هر یک از آنها پیچیدگی‌های خاصی دارد.

قطعات موجود در این گیربکس‌ها با بی توجهی، فرسودگی و رانندگی اشتباه با مشکلاتی مواجه می‌شوند که رانندگی را غیر ممکن می‌سازند. با این حال متخصصان مجرب الو گیربکس تعمیر گیربکس کیا را به صورت تخصصی بر عهده خواهند گرفت. سال‌ها تجربه در تعمیر گیربکس خودروهای خارجی، به خصوص خودروهای کره‌ای مثل کیا، آشنایی با انواع مشکلات این گیربکس‌ها و راه‌حل آنها را در پی خواهد داشت.

عدم توجه به تعمیر زودهنگام یا نگهداری مناسب،‌ باعث خراب شدن گیربکس تحت تاثیر سایر خرابی‌ها می‌شود. به عنوان مثال اگر خودروی اسپورتیج شما از یک روغن گیربکس مناسب بهره نبرد یا تعویض روغن خیلی طولانی باشد، گیربکس به راحتی آسیب پذیر می‌شود. همچنین شرایط نامناسب جاده و استفاده نادرست از خودرو، با ایجاد فرسودگی و سایش در قطعات گیربکس عمر آنها را کاهش می‌دهد.

تعمیر گیربکس کیا اپیروس

اگر جعبه دنده خودروی شما صدای های عجیب می دهد یا در تعویض دنده مشکل دارید، به این معنی است که شما به تعمیر گیربکس کیا اپیروس نیاز دارید. در ابتدای کار باید بدانید که گیربکس خودرو کیا اپیروس از نوع اتوماتیک است. مدل هایی که قبل از 2010 تولید شده اند، گیربکس 5 سرعته و مدل هایی که بعد از آن تولید شده اند، مجهز به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک هستند.

نشانه های خرابی گیربکس کیا اپیروس

از نشانه های خرابی گیربکس کیا اپیروس می توان به لرزش گیربکس و تکان خوردن اشاره کرد. همچنین اگر سیستم انتقال قدرت از تعویض دنده امتناع می کند به این معنی است که مشکلی در آن بوجود آمده است. (البته تمامی این موارد را در صفحه تخصصی این خودرو اشاره شده است). این ممکن است به خاطر روغن گیربکس خراب باشد یا اینکه بدنه سوپاپ دچار مشکل شده باشد.

صداهای بلند و غیر معمول از خودرو مثل زوزه کشیدن، وزوز کردن، تق تق کردن یا ساییده شدن شدن چیزی می تواند دلیلی بر خرابی گیربکس باشد. کمبود روغن گیربکس یا نشتی آن هم می تواند باعث بروز مشکل در گیربکس شود. همچنین بوی سوختن هم مساله جدی است که ممکن است بر اثر روغن گیربکس رخ دهد. اگر بوی سوختگی را از خودروی تان احساس کردید، حتما با ما تماس بگیرید. اگر گیربکس خیلی دیر یا زود دنده عوض می کند یا اینکه به حالت اضطراری می رود یا احساس می کنید که دنده لیز میخورد، همه نشان دهنده خرابی در گیربکس هستند.

 خودرو کیا اسپورتیج

خودرو کیا اسپورتیج سابقه موفق و طولانی دارد. بعد از نزدیک به سه دهه پیشرفت، از یک شاسی بلند سخت فروش به یک وسیله نقلیه خانواده پسند، راحت و شیک تبدیل شده است. این خودرو در سراسر جهان با پشتوانه گارانتی 7 ساله فروش قابل توجهی داشته است.

تعمیر گیربکس کیا اسپورتیج

تعمیر گیربکس  کیا اسپورتیج بخصوص اتوماتیک به مراتب دشوارتر بوده و نیاز به دانش و مهارت  بالایی دارد. در صورت بروز مشکل در همان مراحل اولیه تعمیر گیربکس اتوماتیک را انجام دهید. در این صورت هزینه تعمیرات آن کم است ولی اگر ادامه دار شود، کار تعمیرات به مراحل پرهزینه و زمان بر تبدیل خواهد شد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک به علت اجزای داخلی که در آن به کار رفته است، در مورد ساخت این نوع گیربکس و نوع اتصالات آن ها، کاملا با گیربکس دستی متفاوت است و باید توسط افراد کاردان و متخصص انجام شود.

مشکلات عمده خودرو کیا اسپورتیج

سیستم برق خودرو، نشتی آب و روغن، خرابی موتور و گیربکس از جمله مشکلات خودروی کیا اسپورتیج است. برای تعمیر گیربکس اسپورتیج میتوانید به مراکز مجاز مراجعه نمایید. در ادامه چند نمونه از مشکلات خودرو کیا اسپورتیج را نام میبریم.

لرزش خودرو هنگام حرکت

علت خرابی در دسته موتور، خرابی پلوس و بکسواد کردن صفحه کلاچ ها است.

کم شدن قدرت خودرو

اگر میزان سطح روغن گیربکس نشتی داشته باشد و یا کم باشد احتمال کم شدن  قدرت در خودرو‌‌‌‌های کیا اسپورتیج زیاد است در صورت مشاهده این مشکل حتما روغن گیربکس را تعویض نمایید.

مکث

زمانی که خودروی شما هنگام تعویض دنده مکث داشت دلیل آن مربوط به کلاچ است اما اگر عمل تعویض دنده به سختی انجام شود ایراد در گیربکس خودرو است.

مشخصات گیربکس کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج مجهز به یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک و دو عدد دیفرانسیل است که نیروی تولیدی را به هر چهار چرخ انتقال می دهد. 

یکی از مشخصات و ویژگی های گیربکس کیا اسپورتیج ماندگاری و دوام بالای آن است و می‌تواند در جاده‌های ناهموار حرکت کند و بهترین کشش ممکن را در شرایط خاص داشته باشد. در صورت خرابی در اسرع وقت برای تعمیر گیربکس تیپ ترونیک کیا اسپورتیج اقدام نمایید.

این گیربکس هم در نوع خود مزایا و معایبی دارد که به آن می پردازیم:

مزایا گیربکس کیا اسپورتیج

 1. کاهش مصرف سوخت
 2. تزریق قدرت مناسب به چرخ ها
 3. نرم ترین حالت تعویض دنده
 4. کاهش وزن خودرو

معایب گیربکس کیا اسپورتیج

 1. عملکرد نه چندان اسپرت
 2. سرو صدای زیاد
 3. پیش فرض های مربوط به عدم اطمینان
 4. هزینه نگهداری زیاد

تعمیر گیربکس کیا اپتیما

گیربکس خودرو کیا اپتیما به صورت اتوماتیک کار می کند. کمپانی سازنده کیا اپتیما گیربکس آن را بسیار مقاوم با طول عمری بالا ساخته است؛ اما با توجه به نوع استفاده خودرو، میزان کیلومتر طی شده ممکن است که گیربکس دچار مشکل شود. تعمیر گیربکس اپتیما باید به دست کارشناس و متخصص آن تعمیر شود. تعمیرگاه الو گیربکس از متخصصین با تجربه تشکیل شده است که بیش از دو دهه تجربه تعمیر در انواع گیربکس دارد.
در الو گیربکس، تمام قطعات اصل بوده و هیچ جنس تقلبی در این تعمیرگاه وجود ندارد؛ زیرا تیم بر رضایت مشتری بسیار تاکید دارند و این امر برای تعمیر گیربکس کیا اپتیما ضمانت می شود. در کنار این موارد، هنگامی که نتوانید خودتان خودرو را برانید، می توانید روی سرویس حمل خودرو نیم بها از جانب ما حساب باز کنید.

معرفی خودرو کیا اپتیما

خودرو کیا اپتیما ساخت کشور کره است. این کشور توانسته است با تولید این خودرو در صنایع خودروسازی بسیار محبوب شود. کیا اپتیما در ابتدای ورود به ایران کم استقبال بود و بعد از مدتی به مراتب طرفداران آن افزایش یافت و امروزه به عنوان یکی پرطرفدارترین خودرو ها به شمار می رود. این خودرو در ابعاد بزرگ ساخته شده است. به طوری که طول آن 4.85 متر و عرض آن 1.85 متر است. ارتفاع این خودرو نزدیک 1.5 متر بوده و به عنوان یک خودروی سواری اسپرت و خانوادگی در ایران شناخته می شود.

این خودرو علاوه بر زیبایی و طراحی بی نظیر از نظر کارکرد و سرعت نیز بسیار عالی است. به طوری که حداکثر سرعت کیا اپتیما 210 کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب صفر تا صد آن 9.5 ثانیه است. خودرو کیا اپتیما قدرت 178 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه دارد و این آمار برای این خودرو در مقایسه با رقبا خوب است. در ادامه به طراحی داخلی و خارجی کیا اپتیما می پردازیم:

مشخصات فنی گیربکس کیا اپتیما

گیربکس کیا اپتیما بسیار باکیفیت تولید شده است. گیربکس اپتیما 6 سرعته بوده و به صورت اتوماتیک عمل می کند. در تعویض و سرویس گیربکس کیا اپتیما، افراد متخصص و با تجربه لازم است و این کار به راحتی شکل نمی گیرد. پس توصیه می شود در تعمیرات گیربکس اپتیما توجه و دقت بسیاری شود. 

اگر در مورد تعمیر گیربکس کیا اپتیما اشتباهی رخ دهد یا از قطعات تقلبی استفاده شود، گیربکس پس از مدتی زمان کوتاهی از کار می افتد و نیاز به تعویض پیدا می کند. اگر گیربکس دچار تعویض شود هزینه بسیار زیادی در پی خواهد داشت. اما تعمیر آن با قطعات اصل می تواند هزینه کمتری داشته باشد. به صورت کلی این نوع گیربکس برای تعویض و تعمیر مزایا و معایبی به همراه دارد در ادامه مزایا و معایب آن را بررسی می کنیم:

مزایای گیربکس کیا اپتیما

گیربکس خودرو کیا اپتیما به صورت اتوماتیک کار می کند و رانندگی را بسیار راحت تر می کند؛ زیرا دیگر نیاز به کلاچ گرفتن و تعویض دنده ندارید. همچنین این نوع گیربکس دارای طول عمری بالا است و به راحتی دچار مشکل نمی شود. سرعت تعویض دنده هم در اپتیما مناسب است و می توان روی شتاب گیری متوسط رو به خوب آن حساب باز کرد.

معایب گیربکس کیا اپتیما

یکی از معایبی گیربکس کیا اپتیما ساختار پیچیده است. با توجه به این موضوع هر فردی نمی تواند این گیربکس را تعمیر کند یا درباره آن اظهار نظر کند. برای تعمیر آن نیاز به متخصص و کارشناس است تا گیربکس دچار مشکل نشود. 

اهمیت سرویس دوره ای در کیا اپتیما

خودرو کیا اپتیما از خودرو های مقاوم با طول عمری بالا است. اما هنگامی که به آن رسیدگی نشود، می تواند در زمان کوتاهی دچار مشکل شود. کارهای مختلفی برای افزایش طول عمر خودرو کیا اپتیما لازم است انجام شود. اما مهم ترین آنها سرویس دوره ای است. سرویس دوره ای گیربکس کیا اپتیما باید به صورت منظم و به دست تعمیرکار متخصص انجام شود. از موارد این سرویس می توان به نوع و زمان تعویض روغن، تعویض فیلتر، تنظیم موتور و باد لاستیک های خودرو اشاره کرد. در ادامه به مهمترین موارد سرویس که نوع، زمان تعویض و حجم روغن است، می پردازیم:

1. نوع روغن استاندارد

از مهم ترین عناصر سرویس دوره ای، انتخاب نوع روغن است. اگر نوع روغن استفاده شده استاندارد و با کیفیت باشد، طبیعتا طول عمر خودرو افزایش می یابد. در تعمیرگاه تاپ سرویس تک روغن استاندارد و با کیفیت موجود است و روغن خودرو کیا اپتیما شما به درستی تعویض می شود.

2. زمان تعویض روغن 

زمان تعویض روغن به مسافت طی شده خودرو بستگی دارد و نمی توان زمان مشخصی را در نظر گرفت. اما به طور تقریبی در شرایط استاندارد  7 الی 10 هزار کیلومتر برای تعویض روغن در نظر گرفته می شود و ممکن است این مسافت در زمان های مختلفی انجام شود.

3. حجم روغن مناسب  

حجم روغن از دیگر عوامل موثر بر طول عمر خودرو است. اگر حجم روغن کیا اپتیما مناسب نباشد، خودرو دچار مشکل می شود. برای تشخیص حجم روغن خودرو از متخصصین مجموعه ما می توانید سوال کنید. همچنین درباره میزان روغن استفاده شده و بهینه ترین میزان آن می توانید با آنها صحبت کنید. 

تعمیر گیربکس اتومات کیا

گیربکس اتومات کیا به دلایل متعددی ممکن است خراب شود. معمولاً علت خرابی گیربکس‌های اتومات با گیربکس‌های دستی متفاوت است. البته مهم‌ترین عامل در ضعف گیربکس‌ها عدم رسیدگی و سرویس مداوم آنهاست که باعث بروز مشکلاتی می‌شود. اما گیربکس اتومات کیا به دلیل تصادف دچار آسیب می‌شود و تعمیر آن با پیچیدگی‌هایی همراه است. همانطور که گفتیم تعمیر گیربکس این خودرو همواره علاوه بر بازسازی قطعات، با تنظیمات دقیق گیربکس نیز همراه است.

همچنین باید گفت که استفاده نادرست از گیربکس اتومات کیا معمولاً کمتر اتفاق می‌افتد و رانندگان نگرانی از این نظر ندارند. اما باید توجه داشته باشید که این گیربکس‌ها نیز آسیب پذیرند،‌ نیاز به مراقبت دارند و هر چند ماه یکبار باید توسط مکانیک تخصصی سرویس شوند.

تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس دستی کیا

تعداد خودروهای با گیربکس دستی کیا در ایران قابل توجه است؛‌ به طوری که اغلب خودروهای کیا سراتو از نوع دنده دستی هستند و اتفاقاً مشکلات زیادی را در گیربکس تجربه می‌کنند. خصوصاً کیا سراتو های مونتاژ شده در ایران گزارش‌های متعددی از خرابی گیربکس ارائه می‌کنند. این گیربکس‌ها به رسیدگی و مراقبت زیادی به خصوص در حین استفاده و تعویض دنده احتیاج دارند.

عدم تعویض دنده به صورت معکوس با دور موتور بالا یکی از مهم‌ترین نکاتی است که برای پیشگیری از تعمیر گیربکس کیا باید مد نظر قرار دهید. همچنین ظرافت در تعویض دنده و احتیاط در دنده عقب از نکاتی است که هرگز نباید فراموش کرد. آخرین نکته هم بحث نظارت دقیق بر روغن گیربکس یا واسکازین می‌باشد. با این حال خبر خوب این است که تعمیر گیربکس دستی کیا ، آسان‌تر بوده و شما می‌توانید با هزینه کمتری گیربکس خودرویتان را تعمیر کنید.

خرید گیربکس انواع خودرو کیا

همانطور که گفتیم انواع مختلفی از خودروهای کیا در بازار ایران وجود دارد که هر مدل آنها ممکن است گیربکس متفاوتی داشته باشد. به همین دلیل تعمیر گیربکس کیا در برخی مواقع ممکن است پیچیدگی‌های زیادی داشته باشد. اما گاهی ممکن است تعمیر گیربکس امکان پذیر نباشد و به خرید گیربکس جدید احتیاج داشته باشیم. در چنین مواردی حتماً باید در مورد خرید گیربکس اصلی، با گارانتی و باکیفیت دقت کنید. چرا که نمونه‌های نامرغوب و مشابه گیربکس‌های کیا فراوان هستند و ممکن است شما را با مشکل مواجه کنند.

همچنین پیاده و سوار کردن گیربکس خودروهای کیا به خصوص نمونه‌های اتومات،‌ از حساسیت بالایی برخوردار است. اختلال در نصب هر کدام از قطعات و سیستم‌های برقی گیربکس می‌تواند خرابی‌های قابل توجهی در گیربکس و خودروی شما به جا بگذارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای خرید گیربکس انواع خودرو کیا با مرکز الو گیربکس ارتباط برقرار نمایید و هزینه‌های خودتان را هم به طور قابل توجهی کاهش دهید.

تعمیر گیربکس کیا

عیب یابی گیربکس کیا

برای آنکه بتوانید به موقع تعمیر گیربکس کیا را به تعمیرگاه بسپارید، لازم است علائم و عوامل خرابی گیربکس را بفهمید. برای عیب یابی گیربکس کیا علائم زیر را مورد توجه قرار دهید:

 •         نشتی روغن از گیربکس
 •         کم شدن شتاب خودرو
 •         تقه زدن در گیربکس
 •         پایین بودن سطح روغن گیربکس
 •         رنگ و شرایط غیر طبیعی روغن گیربکس
 •         لغزش هنگام حرکت
 •         تاخیر هنگام حرکت خودرو
 •         بوی سوختگی از گیربکس
 •         حالت اضطراری در گیربکس
 •         روشن شدن چراغ چک گیربکس

این موارد معمولاً آسیب به گیربکس خودرو را نشان می‌دهند و در چنین مواردی باید سریعاً به تعمیرگاه گیربکس کیا مراجعه کنید. البته ممکن است این علائم ناشی از خرابی قسمت دیگری از خودرو  باشند اما در هر حال شما باید سریعاً خودرو را به تعمیرگاه برسانید تا از خرابی‌های بیشتر پیشگیری کنید.

هزینه تعمیر گیربکس کیا 

درباره هزینه تعمیر گیربکس کیا  نمی توان به راحتی مبلغی را بیان کرد؛ زیرا هزینه آن با توجه به مشکل گیربکس اعلام می شود. طبیعی است که هر چه مشکل گیربکس کمتر باشد، هزینه آن کاهش می یابد. هر چه این مشکل بیشتر و سخت تر شود، هزینه آن به همان میزان افزایش می یابد. تعمیرگاه الو گیربکس علاوه بر تعمیر گیربکس کیا  با کیفیت بالا، هزینه مناسبی به شما اعلام می کند.

سوالات متداول تعمیر گیربکس کیا

چرا گیربکس کیا تقه می‌زند؟

 یکی از پر تکرار‌ترین مشکلات در گیربکس اتومات کیا، تقه زدن گیربکس است. علت این مسئله بیشتر مربوط به ایرادات برقی است که باعث بهم خوردن استاندارد فشار روغن و تعویض دنده می‌شود. در برخی موارد خرابی دسته موتور نیز می‌تواند عامل تقه زدن گیربکس باشد.

حالت اضطراری گیربکس کیا به چه معناست؟

زمانی که گیربکس کیا دچار نقص فنی می‌شود، کامپیوتر خودرو دستور می‌دهد گیربکس روی دنده 3 منتقل شود تا فشار کمتری به آن وارد شود. در این موارد راننده باید سریعاً خود را به تعمیرگاه گیربکس کیا برساند.

لرزش خودرو های کیا هنگام حرکت ناشی از چیست؟

لرزش خودرو هنگام حرکت معمولاً ناشی از خرابی گیربکس، دسته موتور و یا پلوس است. خرابی صفحه کلاچ در گیربکس‌های دستی نیز ممکن است باعث بکسواد کردن یا هرز چرخیدن چرخ‌ها شود.

چرا گیربکس کیا زوزه می‌کشد؟

زوزه کشیدن گیربکس کیا می‌تواند ناشی از هرز شدن دنده‌ها یا کارکرد نامناسب گیربکس باشد. همچنین بالا بودن فشار روغن گیربکس یا عدم مونتاژ مناسب گیربکس در نمونه‌های دستی کیا، می‌تواند منجر به این خرابی شود. البته گاهی خودروهای نو حالتی شبیه سوت کشیدن دارند که مکانیک متخصص باید آن را بررسی کند.

تعمیر گیربکس کیا