تعمیر گیربکس چری 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس چری

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس چری

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس چری

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس چری

تعمیرگاه گیربکس چری

گیربکس چری یکی از قطعات مهم در این خودرو می باشد که وظیفه انتقال نیرو برای به حرکت در آوردن ماشین دارد. اغلب مدل های چری از گیربکس CVT استفاده می کنند که ممکن است پس از مدتی استفاده با مشکل روبرو شود. در صورت بروز مشکل در این قطعه، تعمیر گیربکس چری یکی از مهمترین اقداماتی است که راننده باید انجام دهد تا در وقت و هزینه تعمیر صرفه جویی کند. الو گیربکس با کارشناسان و مشاوران تخصصی و همچنین تعمیرکاران حرفه ای در زمینه تعمیر گیربکس خودرو چینی این اطمینان را می دهد که تمام بخش های گیربکس خودرو به صورت تخصصی بررسی شود.

 تعمیرگاه گیربکس چری

برای تعمیر گیربکس چری بهتر است به تعمیرگاه های مربوط به آنها مراجعه کنید. امروزه تعمیرگاه های بسیاری در سطح شهر موجود است که می توانید از خدمات آنها به صورت حضوری و آنلاین بهره مند شوید. در صورت بروز مشکل در گیربکس و دیگر قطعات خودرو در اسرع وقت به تعمیرگاه مراجعه کنید، زیرا رانندگی با خودروی معیوب علاوه بر تهدید سلامتی شما، ماندگاری خودرو را نیز کاهش می دهد. خدمات مختلفی در تعمیرگاه گیربکس چری انجام می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

 • انجام تعمیرات تخصصی گیربکس چری
 • عیب یابی گیربکس و تلاش برای رفع آن
 • تعمیر قطعات معیوب خودروی چری
 • تست و بررسی قطعات تعمیر و یا تعویض شده

تعمیرات گیربکس انواع خودرو های چری

خودروی چری در مدل های مختلفی وجود دارد که ممکن است گیربکس کار شده در آنها با یکدیگر متفاوت بوده و برای تعمیر هر کدام از آنها نیاز به تعمیرگاه گیربکس چری خواهد بود. در ادامه به معرفی انواع خودروهای چری و نحوه تعمیر گیربکس اتوماتیک  آن می پردازیم:

تعمیر گیربکس دستی چری

مدل آریزو 5:

گیربکس تعبیه شده در این مدل چری، از نوع اتوماتیک و CVT 7 سرعته می باشد. بنابراین برای تعمیر این نوع گیربکس باید به تعمیرگاهی مراجعه کند که تجربه بالایی داشته و با عیب یابی صحیح آن را تعمیر کند.

مدل آریزو 6:

گیربکس این مدل چری از نوع CVT 9 سرعته می باشد که نسبت به دیگر مدل های این خودرو حساس تر و گران تر است. برای تعمیر گیربکس چری باید به تعمیرگاهی مراجعه شود که با حساسیت بالا و تجهیزات عالی آن را انجام دهد.

مدل تیگو 7:

گیربکس در این مدل چری از نوع اتوماتیک 6 سرعته دو کلاچه و DCT می باشد که بسیار حساس است. تعمیر گیربکس تیگو 7 نیز نیازمند تعمیرکاران حرفه ای و دوره دیده دارد که با تجربه و مهارت بالا آن را انجام دهد.

مدل تیگو 5:

گیربکس موجود در این مدل از نوع CVT 7 سرعته می باشد که برای تعمیر نیاز به دانش و آگاهی بالایی دارد. برای تعمیر این نوع گیربکس می توانید به تعمیرگاه گیربکس چری مراجعه کرده و یا با تعمیرکاران حرفه ای الو گیربکس در ارتباط باشید.

 تعمیر گیربکس اتومات چری

گیربکس های تعبیه شده در خودروهای چری در دو نوع دستی و اتومات می باشد. نوع اتوماتیک آن بسیار راحت بوده و نیاز به تعویض دنده متناسب با شرایط جاده نخواهید داشت و این کار را به گیربکس می سپارید. تعمیر گیربکس چری که یکی از خودروهای چینی می باشد نیاز به دانش، مهارت، تجربه و تخصص بالا دارد. زیرا این نوع خودروهای اتومات از حساسیت بالایی برخوردارند و برای عیب یابی و تعمیر باید به یک متخصص در این زمینه مراجعه کرد.

تعمیر گیربکس اتومات چری

تعمیر گیربکس دستی چری

گیربکس دستی در مدل های قدیمی تر خودرو چری وجود داشت، اما این نوع گیربکس به دلیل محدودیت تعداد دنده و خستگی راننده در مدل های جدید استفاده نشده است. نحوه عملکرد گیربکس دستی به این صورت است که راننده بایستی متناسب با شرایط جاده سرعت خود را کم و یا زیاد کند که این کار توسط جعبه دنده و گیربکس رخ می دهد. از مواردی که نیازمند تعمیر گیربکس چری است و باید مورد توجه قرار گیرد مثل پاره شدن تسمه گیربکس و … .

خرید گیربکس انواع خودرو های چری

از آنجا که گیربکس یکی از قطعات مهم و حیاتی در انواع خودروهای چری می باشد، لذا باید در خرید آنها دقت بالایی داشت. همانطور که گفتیم گیربکس کار شده در انواع خودروهای چری، مدل های مختلفی دارد که هر کدام ساز و کار مربوط به خود را دارد. به همین دلیل برای خرید گیربکس بهتر است از نظر و تجربه کارشناسان و مشاوران الو گیربکس بهره مند شوید تا در انتخاب خود اشتباه نکنید. برای دسترسی به کارشناسان به سایت الو گیربکس مراجعه کرده و برای اطلاعات بیشتر با آنها در تماس باشید.

عیب یابی گیربکس چری

عیب یابی و تعمیر گیربکس چری از جمله فشار شفت پولی پرایمری، شیر برقی Dor و Tcc  و … تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای تعمیرگاه گیربکس چری برطرف می شود. تعمیرکاران در این زمینه آموزش های لازم را دیده اند و تجارب و مهارت لازم برای انجام این کار را دارند. در صورتی که خودروی شما با کوچکترین نقص فنی روبرو شد بایستی به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید و عیب وسیله خود را برطرف کنید. زیرا اگر آن را نادیده بگیرید، باعث افزایش در وقت و هزینه تعمیر خودرو خواهد شد. یک تعمیرکار حرفه ای با عیب یابی درست و به موقع، طول عمر و ماندگاری خودروی شما را دو چندان می کند.

تعمیر گیربکس چری

ممکن است پس از خرید خودروی چری و مدتی استفاده از آن، متوجه مشکلاتی در گیربکس و دیگر قطعات آن شوید. همچنین ممکن است صداهای عجیب از خودرو بشنوید، بنابراین جای نگرانی نیست و بهتر است در این صورت به یک تعمیرکار حرفه ای جهت تعمیر گیربکس مراجعه کنید. در ادامه به بررسی چندین سوال درباره تعمیر گیربکس این خودرو می پردازیم که برای بالا رفتن اطلاعات شما نیز بسیار موثر است.

سوالات متداول تعمیر گیربکس چری

آیا روغن گیربکس چری مانند موتور آن نیاز به تعویض مرتب دارد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت، بلی. در واقع روغن گیربکس مانند روغن سایر قسمت های خودرو از جمله موتور با طی مسافت مشخص شده نیاز به تعویض دارد که بایستی به صورت مرتب انجام شود. بنابراین طبق توصیه کمپانی تولید کننده این خودرو، پس از طی مسافت 20000 تا 45000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن به صورت کامل را دارد.  

سرویس‌های دوره‌ای گیربکس هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

از دیگر اقدامات تعمیر گیربکس چری، انجام سرویس های دوره ای است. با توجه به کمپانی سازنده خودروی چری، انجام سرویس های دوره ای بسته به کارکرد و کیلومترهای طی شده تعیین می شود. همچنین تعویض روغن، انجام سرویس های دوره ای و تعویض فیلتر به موقع، نحوه رانندگی درست و اصولی و اطلاع و تجربه کافی از عملکرد گیربکس در افزایش طول عمر و ماندگاری قطعات گیربکس نقش بسیار مهمی دارد.

زمان لازم برای انجام سرویس دوره ای بین 2000 تا 45000 کیلومتر است، در واقع یکی از فاکتورهای تعیین کننده برای انجام این کار، نحوه رانندگی شخص است. اگر شخص به صورت طولانی مدت در هوای گرم و ترافیک رانندگی کند، باعث افزایش دمای خودرو شده که یکی از علل کاهش ماندگاری خودرو است.

 • توجه داشته باشید که اگر ساکن تهران هستید به دلیل شرایط آب و هوایی، بایستی با طی هر 20000 تا 30000 کیلومتر اقدام به تعویض روغن خودرو کنید.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک به چه دلیل است؟

یکی از دلایل اصلی تقه زدن چری، ایجاد اختلال در سیستم برقی آن می باشد. همچنین به دلیل تراز نبودن میزان فشار روغن گیربکس که ناشی از مشکل در ساعت است، دلیل دیگر آن است. خراب شدن و پارگی در دسته های موتور گیربکس از علل دیگر تقه زدن خودروی چری می باشد.

شنیدن صدای زوزه گیربکس اتوماتیک نشانه چیست؟

گاهی اوقات در حین رانندگی و یا در هنگام توقف صدای ناله و سوت کشیدن گیربکس به گوش می رسد، که نشان از ایراد در سیستم گیربکس است. این صدا ممکن است ناشی از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده ها باشد.

گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک به چه علت است؟

این مشکل در گیربکس می تواند نشانه کمبود روغن گیربکس، عدم وجود روغن کافی در پشت کاسه کلاچ ها و استهلاک صفحه کلاچ ها باشد.

حالت خلاص در گیربکس اتوماتیک نشانه چیست؟

حالت خلاص در گیربکس چری ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیفتد که عبارت است از:

 • بریده شدن دنده اویل پمپ
 •  خرابی توربین
 • هرز شدن پلوس
 • عدم وجود روغن در گیربکس
 • معیوب بودن چرخ دنده‌های داخل گیربکس

معنای حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک در دنده ۳ چیست؟

ممکن است در یک دنده خاص مانند 3 باشید که با خرابی گیربکس اتومات مواجه شوید. در این حالت باید خودرو را به نزدیکترین تعمیرگاه گیربکس چری برسانید. این دنده برای فهم بهتر جواب است وگرنه در خودروهای دیگر که از دنده بیشتری برخوردارند، این عدد متفاوت است.

علل گیر کردن دنده در حالت پارک چیست؟

دلایل متعددی که در گیر کردن دنده در حالت پارک دخیل می باشد، عبارتند از:

 • اختلال در سیستم برق خودرو و یا خالی بودن باطری آن
 • خراب شدن استپ زیر پدال ترمز
 •  شکسته شدن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس
 •  ایجاد خرابی در سلکتور

احساس لرزش خودرو در هنگام حرکت ناشی از چیست؟

ممکن است لرزش خودرو به علت های مختلفی بستگی داشته باشد که عبارت است از:

 • خراب شدن دسته موتور
 •  بکسواد کردن صفحه کلاچ‌ها
 •  خراب شدن پلوس

آیا گیربکس‌های هیبرید نیاز به تعویض روغن مرتب دارند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت، بله. در خودروهایی از جمله تویوتا پریوس با هر 75000 کیلومتر و در خودروی  هیوندای سوناتا با طی مسافتی با 45000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن می باشد.

تعمیر گیربکس چری