تعمیر گیربکس چانگان

برند چانگان یکی از معروف‌ترین و البته باکیفیت‌ترین خودروهای چینی است که برخی مدل‌های آن در ایران مونتاژ می‌شود. فروش خودرو چانگان به دلیل قیمت به صرفه، زیبایی و آپشن‌های قابل توجه زیاد است و طرفداران خاص خود را دارد. گیربکس خودروهای چانگان معمولاً از نوع اتوماتیک بوده اما برخی مدل‌ها نسخه دستی را نیز دارند. تعمیر گیربکس چانگان به دلیل حساسیت‌های موجود در این خودرو یک امر مهم است که برای برخی رانندگان ضرورت پیدا می‌کند.

در ادامه با بهترین تعمیرگاه گیربکس چانگان همراه شوید تا ویژگی‌های گیربکس این خودرو و نکات مربوط به نگهداری و تعمیر گیربکس چانگان را بررسی کنیم.

خدمات تعمیر گیربکس چانگان

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس چانگان

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس چانگان

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس چانگان

تعمیرگاه گیربکس چانگان

اغلب مدل‌های خودرو چانگان از یک موتور متوسط توربو یا تنفس طبیعی استفاده می‌کنند که معمولاً برای استفاده‌های شهری به کار می‌رود. به همین دلیل فشار زیادی بر روی گیربکس‌ها وجود ندارد و این خودروها را مخصوص استفاده در شهر یا جاده‌های هموار می‌سازد. اما ویژگی دیگر خودروهای چانگان این است که حساس‌تر از سایر خودروها هستند؛ چرا که قطعات آنها آسیب پذیر و در بازار ایران گران قیمت هستند. اما حساس‌ترین قطعات این خودرو مربوط به گیربکس است که باعث می‌شود یک تعمیرگاه گیربکس چانگان همواره مشغول باشد.

گیربکس چینی چانگان اجازه تغییر سرعت در هر زمان و یک کنترل عالی را به راننده می‌دهد اما تحت عوامل خاصی ممکن است آسیب ببیند. از آنجایی که تعمیر گیربکس چانگان و پیاده و سوار کردن آن بسیار حساس است، باید توسط افراد متخصص و در سریع‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد؛ چرا که در غیر این صورت احتمال آسیب بیشتر و شکستن گیربکس افزایش می‌یابد.

در صورتی که کاربر یکی از خودروهای چانگان باشید،‌ احتمالاً متوجه شده‌اید که قطعات تقلبی برای این خودروها در بازار متعدد است. به همین دلیل باید پیدا کردن قطعات اورجینال و استاندارد را برای تعمیر گیربکس چانگان باید در نظر داشته باشید. تعمیرگاه‌های معتبر و تخصصی گیربکس مثل الو گیربکس با ارائه تضمین‌های اطمینانی خیال شما را از نظر کیفیت قطعات و خدمات آسوده می‌سازد.

تعمیر گیربکس چانگان

تعمیرات گیربکس انواع خودروهای چانگان

خودروهای چانگان با توجه به مدل خود ممکن است از انواع گیربکس‌ها بهره ببرند. بنابراین با توجه به مدل خودرو، تعمیر گیربکس چانگان با روشی متفاوت صورت می گیرد. انواع گیربکس های چانگان شامل:

 •         گیربکس CVT
 •         گیربکس MT
 •         گیربکس atf
 •         گیربکس dct
 •         گیربکس دو کلاچه dct

متداول‌ترین گیربکس در خودروهای چینی و به خصوص چانگان، از نوع CVT است که به دلیل سبک بودن و قیمت ارزان مناسب مصارف شهری است. این گیربکس اتوماتیک بوده و کمتر دچار خرابی‌های جدی می‌شود. شایع‌ترین مشکل در گیربکس CVT پاره شدن تسمه انتقال، شل شدن پولی‌ها و نشت روغن است.

علاوه بر این گیربکس انواع دیگری از گیربکس‌ها در خودروهای چانگان به کار می‌رود. هر کدام از این خودروها مشکلات خاصی دارند که طریقه استفاده راننده می‌تواند برا آن تاثیر بگذارد. مکانیک متخصص باید بر انواع مشکلات و تعمیر گیربکس‌ خودرو چینی  و راه حل آنها تسلط داشته و با استفاده از قطعات باکیفیت تعمیر گیربکس چانگان را بر عهده بگیرد. به همین دلیل تعمیر گیربکس چانگان اغلب با هزینه پایین اما حساسیت بالا همراه است.

تعمیر گیربکس چانگان

تعمیر گیربکس چانگان اتوماتیک

ممکن است بپرسید چه زمانی باید به تعمیرگاه گیربکس چانگان مراجعه کنیم؟ در بخش‌های بعدی مشکلات رایج گیربکس‌های چانگان و علائم خرابی آن را معرفی می‌کنیم که شما با شناسایی آنها می‌توانید بهترین زمان برای سرویس یا تعمیر گیربکس اتوماتیک چانگان را متوجه شوید. اما باید این مسئله را بدانید که خراب شدن گیربکس در نمونه‌های اتومات بیشتر است.  نقش مایعات و روغن گیربکس در روانکاری و انتقال نیروی گیربکس اتومات چانگان بسیار مهم است و باعث افزایش کارایی و راندمان آن می‌شود. از طرفی سیستم برقی گیربکس در تعویض درست و به موقع دنده حائز اهمیت است.

تعمیر و سرویس دوره‌ای و مداوم خودرو برای افزایش طول عمر گیربکس اتومات یک ضرورت است که از پرداخت هزینه‌های بالا برای تعویض یا تعمیر کلی گیربکس پیشگیری می‌کند. بنابراین در صورتی که خودروی شما چانگان مدل اتوماتیک است، بیشتر باید مراقب باشید و برای تعمیر گیربکس چانگان نیز به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس چانگان دستی

گیربکس چانگان دستی معمولاً به دلیل تعویض دنده نادرست، نشت روغن یا عدم تعویض به موقع روغن دچار اشکال می‌شود. سایش مکانیکی در گیربکس‌های دستی بیشتر است اما علائم خرابی آن زودتر بروز پیدا می‌کند. در صورتی که احساس می‌کنید گیربکس دستی خودرو شما دچار اشکال شده است، باید هر چه سریع‌تر به تعمیرگاه گیربکس چانگان مراجعه کنید؛ در غیر این صورت با خرابی‌های بیشتر قطعات مواجه می‌شوید و ناچار به پرداخت هزینه بیشتر هستید.

گیربکس دستی چانگان نسبت به نمونه‌های اتومات معمولاً با خرابی‌های جزئی‌تری مواجه می‌شود اما بیشتر به رسیدگی احتیاج دارد؛ منظور از رسیدگی استفاده درست از دنده و گیربکس است. علاوه بر این سرویس دوره‌ای گیربکس و تعویض روغن به موقع می‌تواند از خرابی گیربکس در زمانی که احتمال نمی‌دهید جلوگیری کند.

آیا روغن گیربکس نیز مثل روغن موتور احتیاج به تعویض دارد؟

بسیاری از افرادی که صاحب خودرو هستند ممکن است هیچگاه برای تعویض روغن گیربکس آن اقدام نکنند. اما باید گفت که گیربکس نیز برای کاهش درگیری و اصطکاک قطعات به روغن احتیاج دارد و این روغن پس از طی کردن مسافتی مشخص از کار افتاده می‌شود.  البته زمان تعویض روغن گیربکس مثل روغن موتور زودهنگام نیست و در اغلب موارد توصیه می‌شود بعد از هر 25000 کیلومتر مسافت روغن گیربکس را تعویض کنید.

همچنین نشت روغن یا بی کیفیت بودن روغن می‌تواند آسیب‌های جدی به گیربکس وارد کرده و در کارکرد آن اختلال ایجاد کند. علت نشت روغن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1.     مخزن روغن گیربکس به دلیل ضربه آسیب دیده باشد
 2.     مهر و موم روغن گیربکس محکم بسته نشده باشد
 3.     درزگیر محفظه روغن گیربکس از کار افتاده باشد

 توصیه می‌شود برای تعمیر گیربکس چانگان یا انجام سرویس‌ها به یک تعمیرگاه تخصصی و معتبر مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس چانگان

خرید گیربکس انواع خودروهای چانگان

در صورتی که خرابی گیربکس از حد خاصی فراتر رود ممکن است به بازسازی قطعات،‌تعویض قطعات یا حتی تعویض کلی گیربکس احتیاج داشته باشیم. تعویض کامل گیربکس تنها در صورتی باید مد نظر شما باشد که تعمیر گیربکس چانگان امکان پذیر نباشد؛‌ فهمیدن این موضوع نیز باید توسط مکانیک‌های متخصص و قابل اعتماد صورت بگیرد؛ چرا که هزینه تعویض گیربکس به طور قابل توجهی بالاتر است و اگر امکان تعمیر وجود داشته باشد، کاملاً ارجحیت دارد.

برای تعویض گیربکس انواع خودروهای چانگان باید توجه داشته باشید انواع مختلفی از گیربکس‌ها برای این خودروها  وجود دارد. نمونه‌های اصلی گیربکس چانگان محصول ژاپن و بسیار باکیفیت هستند که متاسفانه در ایران کمیاب و گاهاً‌ نایاب است. اما گیربکس اصلی چینی نیز برای این خودروها وجود دارد که از کیفیت مناسبی برخوردار است. به همین دلیل خرید گیربکس حتماً باید از مراکز تخصصی و رسمی مثل الوگیربکس صورت بگیرد.

همچنین باید گفت که تعویض گیربکس به خصوص در نمونه‌های اتوماتیک با حساسیت‌های زیادی همراه است؛ نصب اشتباه هر قطعه از گیربکس ممکن است به اختلال و خرابی‌های قابل توجه بیانجامد. از این رو توصیه می‌کنیم برای تعویض گیربکس خودرویتان به معتبرترین تعمیرگاه گیربکس چانگان مراجعه کنید.

عیب یابی گیربکس چانگان

یکی از مهم‌ترین عوامل در تعمیر گیربکس چانگان،‌ عیب یابی درست و به موقع خودرو است. در صورتی که سریع متوجه نقص فنی گیربکس شوید می‌توانید از بروز خرابی‌های بیشتر جلوگیری کنید. مهم‌ترین علائم خرابی گیربکس شامل:

 •         تغییر رنگ روغن گیربکس
 •         نشت روغن گیربکس
 •         شنیدن صدای زوزه یا صداهای غیر عادی از گیربکس
 •         تقه زدن گیربکس در هنگام تعویض دنده
 •         روشن شدن چراغ چک خودرو
 •         لرزش و لغزش خودرو هنگام شروع به حرکت
 •         بالا نرفتن سرعت خودرو علیرغم افزایش دور موتور خودرو

با احساس هر یک از این علائم شما باید سریعاً خودتان را به تعمیرگاه گیربکس چانگان برسانید و در برخی موارد از یدک کش استفاده کنید. مکانیک مجرب با بررسی اولیه متوجه علت خرابی گیربکس خواهد شد و علاوه بر تعمیر گیربکس چانگان، از خراب شدن مجدد گیربکس جلوگیری می‌کند.

سوالات متداول تعمیر گیربکس چانگان

چه زمانی برای سرویس دوره‌ای گیربکس چانگان اقدام کنیم؟

برای پیشگیری از تعمیر گیربکس چانگان بهتر است خودتان به تعمیرگاه مراجعه کنید و خدمات سرویس چانگان را انجام دهید. زمان مراجعه به تعمیرگاه به کارکرد کیلومتر و نوع رانندگی شما بستگی دارد. در صورتی که رانندگی ایمن و متعادلی دارید توصیه می‌شود هر 25000 کیلومتر برای بررسی گیربکس و تعویض روغن و فیلتر آن اقدام کنید.

دلیل تقه زدن گیربکس چانگان چیست؟

گیربکس اتوماتیک چانگان به طور طبیعی ممکن است در هنگام تعویض برخی دنده‌ها تقه بزند. اما در برخی موارد ممکن است این علامت نشانه تنظیم نبودن فشار روغن یا ایرادات برقی باشد. همچنین خرابی دسته موتور می‌تواند به این مشکل دامن بزند.

علت هرز گاز خوردن گیربکس چانگان چیست؟

هرز گاز خوردن گیربکس ممکن است ناشی از کمبود روغن، خرابی کاسه کلاچ یا فرسودگی صفحه کلاچ‌ها باشد.

علت گیر کردن دنده در حالت پارک چیست؟

گاهی ممکن است به علت خرابی خودرو دنده در حالت پارک گیر کند و خلاص نشود. در چنین مواردی اختلالات برقی، خراب بودن باتری یا خراب بودن استپ زیر پدال ترمز باعث ایجاد این مشکل شده است.

با توجه به متنوع بودن مشکلات مربوط به گیربکس، تعمیرگاه گیربکس چانگان باید با سابقه و معتبر باشد تا امکان حل هر مشکلی را با کمترین هزینه فراهم کند.

تعمیر گیربکس چانگان