تعمیر گیربکس هوندا 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس هوندا

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس هوندا

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس هوندا

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس هوندا

با وجود اینکه هوندا یک شرکت معتبر و محبوب است، گیربکس‌های شرکت خودروسازی هوندا مشکلات زیادی را برای دارندگان ایجاد کرده است. تعمیر گیربکس هوندا در بسیاری از مدل‌ها رایج است. سرویس و رفع مشکل گیربکس هوندا در زمان مناسب تاثیر به سزایی در طول عمر خودرو دارد.

گاهی اوقات تعمیر گیربکس هوندا و تعویض فیلتر بدون از بین بردن گیربکس غیر ممکن است. برای پیشگیری از این اقدام گران‌ قیمت، مهم است که روغن گیربکس را به طور منظم تعویض کنید. همچنین استفاده از روغن مناسب بسیار با اهمیت است. این موضوع در تعمیر گیربکس هوندا CVT بسیار مهم است.

تعمیرگاه گیربکس هوندا

به صورت کلی می‌توان گفت که گیربکس نقش اساسی در حرکت خودرو دارد و کوچکترین مشکل در این بخش می تواند باعث عدم حرکت صحیح خودرو شود. با توجه به اینکه گیربکس‌های اتوماتیک ساختار پیچیده‌ای دارند، باید برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه گیربکس هوندا حرفه‌ای سپرده شود تا تمام مشکلات به بهترین شکل برطرف گردد.

تعمیرگاه گیربکس هوندا الو گیربکس با تماس شما به بررسی و مشاوره رایگان خودرو شما می‌پردازد. تیم اختصاصی این مجموعه متشکل از تکنسین‌های حرفه‌ای گیربکس و انتقال قدرت هستند که سرویس‌دهی با کیفیت به همراه گارانتی برای تمامی مدل‌های هوندا ارائه می‌دهند.

تعمیرگاه الو گیربکس به دلیل تجربه های فراوانی که داشته توانسته به یکی از معتبر‌ترین تعمیرات گیربکس در کشور تبدیل شود. در این مجموعه با تجربه‌ترین تعمیرکاران و به‌روزترین تجهیزات وجود دارد تا دیگر نگران سلامت خودروی خود نباشید.

تعمیر گیربکس هوندا

تعمیرات گیربکس انواع خودروهای هوندا

مدل‌های هوندا استریم و هوندا سیویک مجهز به گیربکس CVT هستند. مشکل رایج این گیربکس‌ها کلاچ استارت معیوب است. این مشکل به صورت لرزش هنگام بلند شدن نشان داده می‌شود. در صورتی که این علامت را با گیربکس خود تجربه می‌کنید، در اسرع وقت با تعمیرگاه گیربکس هوندا تماس بگیرید تا پیش از خرابی بیشتر، عیب آن را برطرف کنید.

همچنین انواع خودروهای هوندا مشکلاتی را در یاتاقان‌های دیفرانسیل دارند. اگر در هنگام رانندگی، هوندا پر سرو صدا می‌شود و روغن در اطراف آن نشت می‌کند، به احتمال زیاد این مشکل را دارید. خودرو هوندا اودیسه و برخی از مدل‌های آکورد نیز مشکل نشت روغن از قاب دارند. این مسئله به دلیل شکستگی واشر کیس است. تمامی این مشکلات در انواع خودروهای هوندا نیازمند تعمیر فوری هستند.

تعمیر گیربکس اتومات هوندا

گیربکس‌های اتومات هوندا می‌تواند خدمات خوبی را تا سال ها بدون نیاز به تعمیر عمده ارائه دهند. اما لازم است تا گیربکس‌های اتومات به صورت منظم سرویس شوند. سرویس منظم می‌تواند عمر گیربکس را تا 50000 کیلومتر افزایش دهد.

عیب‌یابی گیربکس اتومات هوندا

 1. ضعف واکنش در حالت داریو و پارک
 2. شل شدن کلاچ
 3. شنیدن صدای غیر عادی در هنگام توقف خودرو
 4. احساس بوی سوختگی

تعمیر گیربکس هوندا

تعمیر گیربکس دستی هوندا

تعمیر گیربکس هوندا دستی به مراتب ساده تر از نوع اتومات آن است و پیچیدگی خاصی ندارد. به علاوه بیشتر خرابی‌های گیربکس دستی هوندا از طریق اجزای مرتبط به آن است نه خود گیربکس.

دلایل خرابی گیربکس دستی هوندا

 1. ترمز با نیم کلاج  یا جلوگیری از پس زدن خودرو
 2. جابجایی دنده و حرکت پیش از توقف کامل
 3. استفاده از دنده نامناسب
 4. لانچ ناگهانی و نیم کلاچ در دور موتور بالا
 5. عدم خلاص‌کردن در توقف‌‌های کوتاه
 6. قرار دادن دائمی فشار دست روی اهرم دنده
 7. قرار دادن دائمی پا بر روی پدال کلاچ 

خرید گیربکس انواع خودروهای هوندا

با توجه به نحوه کارکرد قطعات در تعمیر گیربکس هوندا و اطلاع از اهمیت این قطعات، بایستی خرید آن‌ها از مراکز معتبر انجام شود. انواع گیربکس‌های اتومات که روی خودروهای موجود در ایران نصب هستند شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. گیربکس اتوماتیک CVT
 2. گیربکس اتومات AT
 3. گیربکس اتومات AMT

تعمیر گیربکس هوندا
عیب یابی گیربکس هوندا

1-روشن شدن چراغ موتور

روشن شدن چراغ چک موتور اولین علامتی است که نشان دهنده این است که درون ماشین به درستی کار نمی‌کند. البته روشن شدن این چراغ می‌تواند دلایل دیگری غیر از گیربکس نیز داشته باشد، اما توصیه می‌کنیم که از آن چشم‌ پوشی نکنید.

2- عدم حرکت خودرو روی دنده

ممکن است شما هم تجربه کرده باشد که خودرو را روی دنده 1 یا دنده درایو گذاشته، ولی خودرو حرکت نکند. این مشکل می‌تواند از نشانه‌های دیگر خرابی گیربکس باشد. در این حالت احتمالا روغن گیربکس نیز کاهش یافته است. تعمیرگاه گیربکس هوندا الو گیربکس خدمات با کیفیت همراه با گارانتی در این زمینه به شما ارائه می‌دهد.

3- افزایش دور موتور به همراه لرزش

ممکن است گاهی در خودرو خود لرزش‌هایی را احساس کنید. اغلب ساییدگی قطعات داخلی گیربکس باعث ایجاد این مسئله است. اگر در خودرو لرزش احساس کردید  فورا به تعمیرگاه بروید.

4- صدای غیر عادی خودرو حین حرکت

اگر در زمان حرکت خودرو صدای غیر عادی به گوش می‌رسد، به هیچ وجه آن را نادیده نگیرید. اگر در هنگام حرکت صداهایی نظیر وزوز و دنگ دنگ بلند می‌شود، نشانه خرابی در گیربکس است. به دلیل اینکه دنده‌ها به خوبی در گیربکس جا نمی‌خورند این صدا تولید می‌شود.

این مسئله بیشتر در دنده‌های پایین رخ می‌دهد. با بررسی دقیق و تعمیر گیربکس هوندا این مشکل برطرف می‌شود. تعمیرگاه تخصصی الو گیربکس بهترین خدمات را به صورت تضمینی در سرویس و تعمیر خودروهای هوندا عرضه می‌کند.

5- لغزش چرخ دنده‌ها

نشانه‌های این لغزش به شرح زیر است:

 1. دنده به صورت ناگاه در حالت خلاص قرار می‌گیرد.
 2. دور موتور در هر دقیقه به صورت غیر طبیعی بالا می‌رود.
 3. ایجاد عکس‌العمل با تاخیر زیاد به صورتی که پس از فشار پدال گاز، خودرو با کندی شتاب می‌گیرد.
 4. در حال رانندگی با سرعت ثابت در دنده بالاتر به صورت غیر طبیعی دنده رو به پایین تغییر می‌کند.

6-روغن‌ریزی گیربکس

قطعا روغن‌ریزی به هیچ‌وجه نشانه سالم بودن خودرو نیست. برای بررسی این مورد می‌توانید تعدادی مقوا در زیر ماشین قرار داده و سپس مقواها را بیرون بکشد. حال می‌توانید مقدار ریزش مایعات را بررسی کنید. رنگ روغن گیربکس هوندا قرمز است. در صورت مشاهده تغییر رنگ یا ریزش این مایع قرمز فورا به یک تعمیرگاه گیربکس هوندا مراجعه کنید.

 7-عدم عملکرد یا تاخیر گیربکس

تاخیر در تعویض دنده یا عدم عمل کردن گیربکس یکی از شایع‌ترین نشانه‌های نیاز به تعمیر گیربکس هوندا است. زیرا ساختار جعبه دنده به گونه‌ای طراحی شده است که راننده به آسانی دنده‌ها را تعویض کند.

8- عدم عملکرد درست پدال کلاچ

اگر در هنگام کلاچ گرفتن لازم است تا پایتان را زیاد بالا ببرید یا برعکس، پایتان را بیش از حد پایین بیاورید، احتمالا با خرابی گیربکس مواجه هستید. همچنین اگر کلاچ به راحتی آزاد نمی‌شود نیز گیربکس آسیب دیده است. برای تعمیر گیربکس هوندا باید کلاچ را دوباره تنظیم کرد.

9-ايجاد صدا در گیربکس در حالت درجا

از علامت‌هاي خرابي گيربکس ايجاد صدا در گیربکس در حالت خلاص و درجا است. با توجه به اينكه دنده خلاص است و معمولا فشار زيادي روي گيربکس نيست، وجود صدا نامتعارف به نظر مي‌رسد. همچنين ممكن است اين مسئله به دليل كيفيت پايين، نامناسب بودن و کاهش واسكازين مورد نياز خودرو باشد. پس ابتدا توصيه مي‎کنيم که از مناسب بودن واسكازين اطمينان حاصل نماييد.

الوگیربکس، تعمیرگاه گیربکس انواع خودرو.

سوالات متداول تعمیر گیربکس هوندا

لرزش خودرو هوندا هنگام حرکت ناشی از چیست؟

لرزش خودرو هوندا در هنگام حرکت در برخی مواقع می تواند علتی غیر از خرابی گیربکس داشته باشد. از دلایل این لرزش می‌توان به خرابی در پلوس، خرابی در دسته موتور و از موارد دیگر هرز چرخیدن صفحه کلاچ اشاره کرد. هرز چرخیدن زمانی رخ می‌دهد که صفحه کلاچ بین دیسک کلاچ و فلایویل بلغزد.

حالت اضطراری گیربکس اتومات هوندا به چه معنی است؟

اين حالت زماني رخ مي‌دهد که خودرو با نقص فني مواجه شود. در اين زمان کامپيوتر گيربکس فرمان مي‌دهد تا گیربکس به دنده 3 تغيير يابد. با اين کار فشار کمتری به گيربکس وارد مي‌شود و از آسيب‌هاي بعدي جلوگيري مي‌شود. همچنين راننده از وجود آسيب با خبر شده و سريعتر  می تواند خودرو را به تعميرگاه گيربکس هوندا منتقل کند.

چرا گيربکس هوندا گاز هرز مي خورد؟

مسئله گاز هرز اشکال در کلاچ خودرو هوندا مي‌باشد. از دلايل اين مشکل مي‌توان به فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ، کاهش يا نرسيدن روغن كافي پشت کاسه کلاچ ها اشاره کرد. اين مشکل با تعويض روغن رفع مي‌شود.

چرا برخي مواقع گيربکس هوندا تقه مي زند؟

درصورتي گيربکس شما اتوماتيک است علت اين تقه زدن ايراد برقي است. اين مسئله در وليو بادي(ساعت گيربکس) باعث به هم خوردگي میزان استاندارد فشار روغن در گيربکس مي‌شود. در برخي مواقع پارکي دسته موتورهاي گيربکس مي‌تواند باعث تقه‌زدن شود.

چرا برخی مواقع گیربکس هوندا زوزه می‌کشد ؟

این صدا می‌تواند به دلایل متعددی ایجاد شود از جمله تیز شدن مجموعه دنده‌های سیاره‌ای و دنده دیفرانسیل به علت فشار روغن و کارکرد بالا سیستم. زوزه کشیدن گیربکس در خودروهای جدید  معمولا به علت کیفیت ذاتی این گیربکس‌ها است و نیاز به تعمیر گیربکس هوندا ندارد. به علاوه عدم درگیری صحیح چرخ دنده‌ها با یکدیگر و کیفیت بد مونتاژ گیربکس می‌تواند از دلایل دیگر این صدا در زمان حرکت باشد.

چرا گیربکس هوندا خلاص می‌کند؟

این خلاص شدن گیربکس‎های اتومات هوندا به معنی تغییر از حالت D به حالت N می‌باشد. از دلایل خلاص شدن گیربکس هوندا می‌توان به هرز شدن پلوس، کم شدن یا نداشتن روغن در گیربکس، خراب شدن توربین، بریدن دنده پمپ روغن یا همان اویل پمپ و در نهایت خرابی دنده‌های گیربکس اشاره کرد. این مشکل جدی بوده و موجب خسارات مالی زیادی می‌شود در نتیجه توصیه می‌کنیم هر چه سریعتر به تعمیر گیربکس هوندا بپردازید.

سرویس دوره‌ای روغن گیربکس اتومات هوندا شامل چه مواردی است ؟

سرويس دوره‌اي روغن گيربكس شامل مواردي نظير بازديد روغن، تعويض روغن و تعويض فيلتر گيربكس اتومات است. توصيه مي‌شود كه در شرايط استاندارد كه گيربكس عملكرد صحيحي دارد هر 20000 كيلومتر تا 30000 كيلومتر تعويض روغن انجام شود.

تعمیر گیربکس هوندا