بلاگ

تعمیر گیربکس هایما S5

تعمیر گیربکس هایما S5 و سرویس دوره ای این نوع از خودروها خدماتی است که تیم فنی الو گیربکس ارائه می دهد. این دسته از خودروهای چینی دارای گیربکس اتوماتیک بوده که بررسی و تعمیر آن نیازمند تخصص و شناخت کامل می باشد.
تیم الو گیربکس تعمیر و سرویس دوره ای انواع گیربکس ها و خودرو های خارجی را انجام می دهد. تعمیر گیربکس خودرو چینی، ژاپنی، کره ای، فرانسوی و آلمانی در الو گیربکس صورت می گیرد.

خودرو هایما S5 در نمایشگاه گوانجو چین در سال 2015 رونمایی شد و جوایز بهترین خودرو شهری و همچنین جایزه 5 ستاره ایمنی خودرو را دریافت کرد. استاندارد آلایندگی یورو 5 را دارد و سیستم انتقال قدرت آن از نوع CVT اتوماتیک می باشد.

طراحی خودرو هایما به طوری است که در مقایسه رقبا از طراحی فنی بهینه و طراحی ظاهری زیبایی برخوردار است که در هزینه سوخت صرفه جویی شده  و ثبات رانندگی را به همراه دارد.

تیم الوگیربکس که بیش از دو دهه سابقه در تعمیر گیربکس هایما و به صورت ویژه متخصص در تعمیر گیربکس های چینی است، بعد از ورود هایما به بازار ایران، همواره خدمات سرویس های دوره ای، مانند بررسی گیربکس، تعمیر گیربکس هایما S5 و S7، تعویض روغن گیربکس و … را در کارنامه خدماتی خود دارد.

ساختار گیربکس هایما

نوع گیربکسی که روی خودروهای هایما قرار داده شده اتوماتیک و از نوع (CVT (continuously variable transmission می باشد. این نوع گیربکس از نوع سیستم انتقال قدرت متغیر است که متناسب با شرایط در هر لحظه بر اساس سرعت، راننده می تواند دنده را تغییر دهد.

همانطور که در شکل گیربکس سی وی تی مشخص است. چرخ دنده در محور انتقال قدرت وجود ندارد که همین عامل تفاوت این نوع گیربکس اتومات با گیربکس های دنده ای و اتوماتیک می باشد.

در گیربکس سی وی تی خودور هایما، به جای چرخ دنده، تسمه فولادی وجود دارد که نیرو مورد نظر را به چرخ ها می رساند. در واقع این تسمه عمل انتقال نیرو و تغییرات سرعت را به آرامی انجام می دهد.

الوگیربکس خدمات تعمیر انواع گیربکس مانند، تعمیر گیربکس های دستی و اتومات مانند تعمیر گیربکس CVT را انجام می دهد.

تعمیر گیربکس هایماS5

علائم خرابی گیربکس هایما S5

1- صدای غیر معمول

انتشار صدای غیر معمول مانند صدای جیغ و زوزه کشیدن، هنگام حرکت خودرو، نشانه هایی از خرابی و آسیب در گیربکس است که ممکن است در بخش های مختلف گیربکس رخ داده باشد. ممکن است مشکلی در یاتاقان و بلبیرینگ گیربکس اتوماتیک هایما S5 رخ داده باشد و یا تسمه فولای انتقال قدرت دچار مشکل شده باشد.

شناسایی علت خرابی گیربکس اتوماتیک، کار تخصصی است که با روش های مختلف بررسی می شود. یکی از مواردی که انجام می شود آزمایش روغن گیربکس است. با بررسی روغن گیربکس و نوع آلیاژی که در روغن یافت شود، متخصصین دلیل خرابی را می توانند تشخیص دهند.

2- روغن ریزی از خودرو هایما S5

نشتی روغن، نشانه ای است که گیربکس خودرو شما دچار مشکلی شده است. اولین مشکلی که بعد از نشتی رخ می دهد این است که سطح روغن در گیربکس پایین می اید که باعث می شود در حین حرکت بخش هایی از گیربکس روغن کاری نشود که مشکل جدی برای گیربکس ایجاد می شود.

اما دلایلی که امکان دارد منجر به نشتی شود متعدد است ولی از دلایل شایع می توان به شکستگی پوسته گیربکس، مشکل در سنسوهای گیربکس و شیر فشار گیربکس اشاره کرد. در صورت وجود نشتی روغن در بخش های مختلف خودرو مانند موتور و یا گیربکس در اولین فرصت به تعمیرکار معتبر مراجعه کنید.

تیم الو گیربکس با ابزارهای تخصصی و کادر فنی مشکل مورد نظر را حل خواهد. کرد. الو گیربکس پیشنهاد می دهد که همواره تعمیر گیربکس هایما و سرویس های دوره ای خودرو را در نظر داشته باشید تا هم از آسیب به خودرو کاسته شود و هم در وقت و زمان صاحبین خودرو صرفه جویی شود.

3-روشن شدن چراغ موتور

 در خودرو هایما S5، روشن شدن چراغ موتور، نشان دهنده وجود مشکلی در گیربکس های اتوماتیک می باشد. روشن شدن چراغ موتور می تواند دلایل بسیاری داشته باشد مانند: بروز مشکل در سنسورها، پایین آمدن سطح روغن گیربکس، وجود زباله در روغن هیدرولیک، مشکلات مکانیکی که بررسی این که کدام یک از موارد در خودرو شما رخ داده است نیازمند این است که فرد متخصص به بازدید خودرو بپردازد.

4-تاخیر در حرکت خودرو

شما پدال رافشار می دهید rpm خودرو بالا می رود و انتظار دارید که سرعت نیز افزایش یابد. ولی سرعت پایین است. این اتفاق دلایل متعددی دارد مانند کلاچ فرسوده شده است یا عملکرد سیستم هیدرولیک گیربکس اتوماتیک هایما S5 ضعیف شده است. یا اینکه ممکن است سطح روغن پایین تر از حد استاندارد باشد. در صورت تاخیر در حرکت خودرو هایما S5 به تعمیرگاه الو گیربکس مراجعه کرده تا مشکلات فنی احتمالی بررسی شود.

5- احساس بوی سوختگی

در صورتی که روغن گیربکس بیش از حد گرم شده باشد منجر به سوختگی روغن می شود و همچنین اگر روغن گیربکس آلوده شده باشد باعث می شود که عملیات روغن کاری در خودرو با مشکل روبرو شود که این امر منجر به آسیب رسیدن به سیستم گیربکس خودرو هایماS5  می شود. در صورت بوی سوختگی در خودرو به تعمیرگاه معتبر مراجعه شود.

6- تکان خودرو

هنگام حرکت خودرو هایما S5، اگر تکانه ها و حرکت خودرو بیش از حد باشد. نشان دهنده وجود مشکلی در گیربکس اتومات خودرو است که فرد متخصص می تواند دلایل آن را بررسی کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *