بلاگ

تعمیر گیربکس هایما S7

تعمیر گیربکس هایما S7

هایما S7 از ابتدای ورود به بازار ایران به دلیل ویژگی‌های کیفی و زیبایی خود همواره با استقبال زیادی مواجه شده است. با این وجود یکی از چالش‌های خریداران این خودرو دریافت خدمات فنی با کیفیت مثل تعویض روغن یا تعمیر گیربکس هایما می‌باشد.

در ادامه با الوگیربکس همراه شوید تا با تخصصی‌ترین خدمات تعمیر و سرویس گیربکس هایما آشنا شویم.

تعمیر گیربکس هایما S7

تعمیر گیربکس هایما S7 یکی از خدمات تخصصی الوگیربکس می‌باشد که با عیب یابی دقیق و تعمیر قطعات، با کمترین هزینه ممکن انجام می‌شود. مجموعه الوگیربکس از خدمات آنلاین و حمل خودرو رایگان استفاده می‌کند تا کاربران عزیز هر چه بیشتر آسودگی را تجربه نمایند. توجه داشته باشید که خدمات مربوط به تعمیر گیربکس هایما S7 به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که بر اساس مشکل اختصاصی خودروی شما انجام می‌شوند.

تمام تلاش دست اندرکاران و متخصصان باتجربه مجموعه الو گیربکس این است که شما در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه بتوانید بیشترین رضایت را نسبت به سرویس گیربکس کسب نمایید. تمام متخصصان این مجموعه دارای گواهینامه و مدارک بین المللی حرفه‌ای از سازمان‌های معروف هستند که کمک می‌کند با علم و تجربه همزمان به تعمیر خودروی شما بپردازند.

مشخصات (ساختار) گیربکس هایما S7

همانطور که می‌دانید گیربکس وظیفه انتقال قدرت تولید شده توسط موتور به چرخ‌ها را دارد. گیربکس هایما S7 یک گیربکس اتوماتیک (تیپ ترونیک) و 6 سرعته ساخت شرکت پاورتک کره است که در بسیاری از محصولات چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیربکس از عملکرد قابل قبولی برخوردار بوده و شتابی در حدود 10.5 ثانیه (سرعت صفر تا صد) ارائه می‌کند؛ شتابی که برای یک شاسی بلند 1510 کیلویی و یک موتور فشرده قابل قبول به نظر می‌رسد.

گیربکس هایما S7 نسبت به بسیاری از شاسی بلندهای موجود در بازار ایران از عملکرد بهتری برخوردار است؛ با این تفاوت که نسبت به رقبا کمی مصرف سوخت بالاتری ندارد. با این حال استهلاک و خرابی گیربکس هایما نسبتا کمتر است. اما در صورت معیوب شدن گیربکس نیازی نیست نگران باشید؛ الوگیربکس با عیب یابی و رفع نواقص حرفه‌ای، تعمیر گیربکس تیپ ترونیک هایما S7 را به راحتی برایتان امکان پذیر می‌کند.

تعمیر گیربکس تیپ ترونیک

نشانه‌های خرابی گیربکس هایما S7

تعمیر گیربکس هایما S7 یک فرایند پیچیده اما امکان پذیر است که هر چقدر سریع‌تر انجام شود هزینه کمتری صرف می‌کند؛ چرا که با گذشت زمان خرابی گیربکس ممکن است گسترش یافته و باعث خرابی‌های بیشتر در این سیستم شود. برای اینکه سریع‌تر متوجه خرابی گیربکس خودروی خود شوید و به تعمیرگاه مراجعه کنید، لازم است نشانه‌های اختصاصی خراب شدن آن را بدانید. متداول‌ترین نشانه‌های خرابی گیربکس هایما S7 شامل موارد زیر است که اکثر این موارد برای خودرو هایما S5 هم صادق است و میتواند برای جلوگیری از تعمیر گیربکس هایما S5 هم مورد توجه قرار گیرد.

زوزه کشیدن گیربکس

یکی از اولین علائم خرابی گیربکس اتوماتیک هایما S7 شنیدن صدای زوزه از سمت گیربکس است. وجود ناهمواری یا ساییدگی در چرخ دنده‌های گیربکس، لقی محورها و هزارخاری دنده‌ها می‌تواند باعث صدای زوزه در گیربکس شود. این صدا اغلب حین تعویض دنده شنیده می‌شود اما در حالت عادی نیز ممکن است به گوش برسد. کمبود روغن گیربکس و خرابی بلبرینگ‌ها نیز می‌تواند منجر به زوزه کشیدن گیربکس شود.

گاز هرز خوردن خودرو

زمانی که خودرو گاز هرز می‌خورد یعنی نمی‌تواند در زمان درست دنده را تعویض کند یا قدرت موتور را به چرخ برساند. نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ‌ها، فرسودگی توربین گیربکس اتوماتیک و نشتی روغن ممکن است باعث هرز گاز خوردن خودرو شود. در صورت مشاهده چنین علامتی سریعا باید برای تعمیر گیربکس هایما S7 اقدام کنید.

تاخیر در تعویض دنده

گیربکس اتومات هایما S7 عملکرد مناسبی در تعویض دنده‌ها داشته و در کسری از ثانیه با رسیدن دور موتور به حد مناسب دنده را تعویض می‌کند. تاخیر در تعویض دنده به احتمال زیاد ناشی از نشتی روغن یا ایرادات برقی گیربکس است.

تکانه‌های خودرو هنگام حرکت

در صورتی که خودرو شما در حین حرکت می‌لرزد یا تکان‌های شدیدی دارد به احتمال زیاد ناشی از ایراد در گیربکس اتوماتیک است. در این حالت تعویض دنده همراه با تکانه بوده و راننده غیر طبیعی بودن آن را متوجه می‌شود. برای جلوگیری از آسیب دیدن بیشتر گیربکس بهتر است هر چه سریع‌تر برای تعمیر گیربکس هایما S7 اقدام کنید.

تقه زدن گیربکس

ایرادات برقی، خرابی دسته موتور یا پایین بودن فشار روغن می‌تواند باعث تقه زدن گیربکس شود. در چنین حالتی ممکن است ایرادات دیگری نیز به مرور زمان در گیربکس به وجود بیاید که اهمیت تعمیر سریع‌تر آن را نشان می‌دهد.

به گوش رسیدن صدای وز وز از گیربکس

صداهای خودرو اهمیت  زیادی در تشخیص ایرادات آن دارند. زمانی که صدای وز وز از گیربکس هایما S7 به گوش می‌رسد، احتمال دارد چرخ دنده‌ها آسیب دیده باشند یا حتی موتور یاتاقان زده باشد. در چنین حالتی مراجعه سریع‌تر به تعمیرگاه برای تعمیر گیربکس هایما S7 از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاهش شتاب خودرو

زمانی که شتاب خودرو به دلیل اختلال در گیربکس کاهش پیدا می‌کند، احتمالا نشتی در پمپ روغن گیربکس اتومات وجود داشته یا روغن گیربکس به اندازه کافی وجود ندارد. معمولا تعمیر گیربکس هایما در این حالت با رفع نشتی و تعویض روغن گیربکس انجام می‌شود.

روشن شدن چراغ چک

اگرچه روشن شدن چراغ چک می‌تواند نشان دهنده ایرادات جدی متعددی در بخش موتوری یا گیربکس باشد؛ اما یکی از دلایل اصلی روشن شدن چراغ چک می‌تواند نقص فنی گیربکس باشد.

نشت روغن از زیر خودرو

نشتی روغن گیربکس از شایع‌ترین مشکلات مربوط به گیربکس‌های اتوماتیک هایما می‌باشد. این مشکل در اغلب موارد به سادگی حل می‌شود اما باید سریعا پیگیری شود؛ چرا که اگر مقدار روغن گیربکس از حد خاصی کمتر شود، امکان خسارت‌های جدی به سیستم گیربکس وجود دارد.

احساس بوی سوختگی از گیربکس

در صورتی که از گیربکس یا روغن گیربکس بوی سوختگی احساس کردید، بهتر است هر چه زودتر برای تعمیر گیربکس هایما S7 به مجموعه الوگیربکس مراجعه کنید تا دچار مشکل جدی نشوید. این بو ناشی از داغ شدن بیش از حد گیربکس است که نشانه نرسیدن مقدار کافی از روغن به سیستم گیربکس می‌باشد. همچنین ممکن است خرابی سیستم خنک کننده موتور باعث ایجاد این مشکل گردد.

خلاص شدن خود به خود دنده

در صورتی که گیربکس اتوماتیک به صورت ناگهانی و خود به خود به حالت خلاص می رود احتمالا دچار ایرادات برقی یا فنی جدی در بخش گیربکس شده است. در این حالت باید به سرعت خودتان را به تعمیرگاه برسانید.

نقش روغن گیربکس در خرابی گیربکس هایما

تعویض به موقع روغن گیربکس و تشخیص زود هنگام نقش روغن گیربکس نقش به سزایی در جلوگیری از خرابی و تعمیر گیربکس هایما S7 دارد. روغن گیربکس به طور کلی در گیربکس‌های اتومات به دلیل خواص خنک کنندگی، روان کاری و تمیز کردن سیستم گیربکس، از خراب شدن آن جلوگیری کرده و عملکرد آن را طبیعی نگه می‌دارد. بنابراین هر گونه اختلال در روغن گیربکس می‌تواند به سرعت منجر به معیوب شدن سیستم گیربکس شود.

بنابراین توصیه می‌شود هر 55000 کیلومتر مسافت روغن گیربکس هایما را تعویض کنید. همچنین توصیه می‌کنیم برای سرویس و تعویض روغن گیربکس به مراکز معتبری مراجعه کنید که از روغن گیربکس مناسب و سرویس‌های دوره‌ای استاندارد بهره می‌برند. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم از خدمات مجموعه الوگیربکس استفاده کرده و برای همیشه مشتری ما شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *