تعمیر گیربکس رنو 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس رنو

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس رنو

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس رنو

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس رنو

تعمیرگاه گیربکس رنو

گیربکس‌ها اکثرا از نوع اتوماتیک هستند. به همین دلیل تعمیر گیربکس رنو های جدید در مقایسه با گیربکس‌های دستی به مراتب پیچیده‌تر است و نیاز به تخصص ویژه دارد. متاسفانه گیربکس‌های اتومات نشکن نیستند و نیاز به مراقبت بیشتر و تعمیرگاه به گاه دارند.

عامل اصلی که باعث تعمیر گیربکس رنو می‌شود، بد رانندگی کردن است. اگر اصول رانندگی با گیربکس‌های اتومات را رعایت نکنید، گیربکس به درستی دنده عوض نمی‌کند. روغن ‌گیربکس رنو نیز باید در زمان تعیین شده و با استفاده از دستگاه مجهز تعویض شود.

روغن قدیمی باید به طور کامل تخلیه شده و روغن جدید جایگزین آن شود. درست است که با ماندن مقداری از روغن قدیمی، نیاز به روغن کمتری است اما مخلوط‌ شدن روغن قدیمی و جدید باعث خرابی بیشتر گیربکس می‌شود. تعمیر گیربکس رنو از طریق تعویض روغن باید به صورت کامل و به کمک دستگاه انجام شود.

مجموعه تعمیرگاهی الو گیربکس با تماس شما به بررسی و مشاوره رایگان خودرو شما می‌پردازد. تیم اختصاصی ما در زمینه تعمیر گیربکس ماشین های فرانسوی مانند تعمیر گیربکس رنو  متشکل از تکنسین‌های حرفه‌ای گیربکس و انتقال قدرت هستند که سرویس‌دهی با کیفیت به همراه گارانتی برای تمامی مدل‌های بی ام و ارائه می‌دهند.

تعمیرگاه گیربکس رنو

پیدا کردن تعمیرگاه گیربکس رنو در کلانشهرها کار دشواری نیست. تعمیرکاران زیادی در این حوزه وجود دارند اما پیدا کردن متخصص امری دشوار است. مراحل تعمیر گیربکس رنو در تعمیرگاه‌ها به این شکل است که ابتدا با بررسی دقیق نوع مشکل شناسایی می‌شود. سپس باید بسته به این که کدام قسمت گیربکس دچار مشکل شده است و میزان خسارت وارده، برای تعمیر آن تصمیم‌گیری کرد.

متاسفانه در اکثر موارد به علت عدم مراجعه سریع به تعمیرگاه گیربکس رنو یا مراجعه به تعمیرگاه‌های نامعتبر، مشکل گیربکس گسترش می‌یابد. با گسترش خرابی، تعمیر گیربکس دیگر ممکن نیست و نیاز به تعویض کامل گیربکس می‌باشد. علاوه بر زمان طولانی که برای تعویض نیاز است، هزینه‌های آن بسیار سرسام‌آور است.

الو گیربکس به دلیل تجربه‎های فراوانی که داشته توانسته به یکی از معتبر‌ترین تعمیرگاه گیربکس رنو در کشور تبدیل شود. در این مجموعه با تجربه‌ترین تعمیرکاران و به‌روزترین تجهیزات وجود دارد تا دیگر نگران سلامت خودروی خود نباشید.

تعمیرات گیربکس انواع خودرو های رنو

گیربکس‌های تعبیه شده در خودروهای رنو دائما در حال به‌روزرسانی هستند. تعمیر گیربکس رنو بسته به نوع خودرو متفاوت است. تمام کارشناسان الو گیربکس، دوره‌های تخصصی تعمیرات را گذرانده‌اند. در نتیجه تمامی آن‌ها به عیب‌یابی و تعمیر گیربکس رنو انواع خودروها مسلط هستند.

تعمیرات گیربکس رنو

تعمیر گیربکس انواع خودروهای رنو شامل چه خدماتی می‌شود؟

 1. تشخیص و نشان دادن ایراد گیربکس به صورت رایگان
 2. تعمیر گیربکس رنو
 3. تعویض روغن گیربکس رنو
 4. انجام سرویس دوره‌ای حین تعمیر گیربکس رنو
 5. بازدید فنی از گیربکس به همراه گارانتی
 6. مشاوره در زمینه رانندگی با گیربکس اتومات رنو

تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو

تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو نیازمند دانش و مهارت بالایی از مکانیک خودروهای اتومات است. این موضوع به این دلیل است ساختار این گیربکس‌ها نسبت به گیربکس‌های دستی پیچیده‌تر است و دقت بیشتری را می‌طلبد. همچنین هزینه تعمیر گیربکس رنو اتومات بسيار بیشتر از مدل دستی آن است.

 

دلایل خرابی گیربکس اتومات رنو

 1. تغییر دادن دنده در حین حرکت خودرو
 2. فعال کردن حالت پارک پیش از توقف کامل خودرو
 3. هنگامی که در وضعیت خلاص پا را روی پدال گاز قرارداده‌اید، حالت درایو را انتخاب کردید.
 4. حرکت دادن خودرو با دنده خلاص در شیب‌ها
 5. و…

تعمیر گیربکس دستی رنو

گیربکس‌های دستی در مقایسه با گیربکس‌های اتوماتیک تغییر چندانی در سال‌های اخیر با نمونه‌های قدیمی خود نکرده‌اند. گیربکس‌های دستی عملیات انتقال از موتور به چرخ را به وسیله کلاچ انجام مي‌دهند و تعمیر ساده‌تری نسبت به گیربکس‌های اخیر دارند که پیچیدگی خاصی ندارد. بیشتر خرابی های گیربکس دستی نه از طریق خود گیربکس که از اجزای مرتبط ناشی می شود.

تعمیر گیربکس رنو

دلایل خرابی گیربکس دستی رنو

 1. مسافت پیموده شده زیاد
 2. ساییدگی دنده
 3. بی‌کیفیت بودن روغن جعبه دنده
 4. رانندگی با دنده نامناسب و کشیدن دنده معکوس
 5. نگهداری بیش از حد پا روی کلاچ
 6. و…

خرید گیربکس انواع خودروهای رنو

با توجه به نحوه کارکرد قطعات در تعمیر گیربکس رنو و اطلاع از اهمیت این قطعات، بایستی خرید آن‌ها از مراکز معتبر انجام شود.همچنین می‌توانید با مراجعه به تعمیرگاه گیربکس رنو معتبر از خرید آن بی‌نیاز شوید. انواع گیربکس‌های اتومات که روی خودروهای موجود در ایران نصب هستند شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی
 2. گیربکس cvt
 3. گیربکس dual clutch

انواع قطعات موتوری برای تعمیر گیربکس رنو به شرح زیر است:

 1. رنو داستر: گیربکس هیدرولیکی
 2. رنو تندر 90 اتوماتیک: گیربکس هیدرولیکی
 3. رنو تالیسمان: گیربکس dual clutch
 4. رنو کولیوس: گیربکس cvt
 5. رنو کپچر: گیربکس dual clutch
 6. رنو ساندرو اتوماتیک: گیربکس هیدرولیکی
 7. رنو مگان: گیربکس هیدرولیکی

 

عیب یابی گیربکس رنو

شایع‌ترین علت خرابی گیربکس رنو، نشت روغن گیربکس یا فاسد شدن آن است. به همیل دلیل توصیه می‌شود تا در زمان‌های تعیین شده به تعمیرگاه گیربکس رنو برای تعویض روغن مراجعه کنید.

از دیگر عوامل شایع برای عیب‌یابی گیربکس می‌توان به اختلال در سیستم برق اشاره کرد. ایجاد مشکل در تعویض دنده‌ها نیز یکی از رایج‌ترین آسیب دیدگی‌ها است. اگر احساس کردید که تعویض دنده با سختی انجام می‌شود، زمان آن است که خودرو را به تعمیرگاه گیربکس رنو ببرید.

در این قسمت به صورت خلاصه برخی مشکلات و نحوه عیب‌یابی گیربکس رنو را ذکر می‌کنیم:

1- لرزش خودرو در هنگام حرکت: این لرزش‌ها ممکن است به علت خرابی پلوس، خرابی دسته موتور و سوار کردن صفحه کلاچ ایجاد شده باشد.

2- شنیدن صدای زوزه از گیربکس: به دلیل فشار روغن، خرابی دنده‌های گیربکس و همچنین دنده دیفرانسیل، امکان دارد صدای زوزه احساس کنید.

3- تقه زدن گیربکس اتومات: اگر در حال حرکت، گیربکس شما دچار تقه زدن شود، ممکن است دلیل اصلی این امر ایراد برقی، خرابی یا پارگی دسته موتور گیربکس یا تنظیم نبودن فشار روغن باشد.

4- گیر کردن در حالت پارک: اگر گیربکس در حالت پارک گیر می‌کند می تواند به علت خالی بودن باطری خودرو، خرابی استاپ زیر پدال، عدم وجود برق در سیستم، خرابی سلکتور و همچنین شکستن اهرم تعویض دنده از داخل خود گیربکس باشد.

5- گاز هرز خوردن: در صورتی که روغن گیربکس کم باشد یا روغن کافی به پشت کلاس گیربکس نرسد و فرسودگی سبب شده تا گیربکس شما دچار خرابی گاز هرز خوردن شود.

تعمیر گیربکس اتومات رنو

6- نشتی روغن گیربکس: یکی از مشکلاتی که شما باید سریعا آن را برطرف کنید، نشتی روغن است. اگر این نشتی ادامه پیدا کند، خسارت‌های سنگینی برای کل سیستم خودرو به وجود می‌آورد. این نکته حائز اهمیت است که رنگ روغن گیربکس قرمز است و هرگونه تغییر رنگ در آن، نشان دهنده خرابی است و باید هر چه سریع‌تر تعمیر گیربکس رنو انجام شود.

7-تاخیر عملکرد گیربکس: گیربکس‌های نسل جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعویض دنده در آن‌ها در کسری از ثانیه قابل انجام است. در صورتی که هنگام تعویض دنده گیربکس اتومات با تاخیر مواجه شدید، ممکن است نشتی روغن گیربکس داشته باشید.

8- تعویض خودکار دنده‌ها: تعویض خود به خود دنده‌ها در گیربکس‌های اتوماتیک امکان پذیر است. ممکن است به صورت ناگهانی خودرو به حالت دنده خلاص برود. در این حالت هر چه سریعتر نسبت به تعمیر گیربکس رنو اقدام نمایید.

9-خلاص شدن گیربکس: این خلاصی ممکن است به علت هرز شدن پلوس، خراب شدن توربین، بریدن اویل پمپ یا خالی بودن روغن گیربکس به وجود آید و خرابی‌های بعدی را در پیش داشته باشد.

10- بوی سوختگی روغن گیربکس: اگر بوی سوختگی از قسمت روغن گیربکس احساس کردید، هرچه سریع تر نسبت به بررسی آن اقدام نمایید. معمولا علت این بوی سوختگی، گرم شدن بیش از حد گیربکس است. اگر رنگ روغن  تیره شود و با بوی سوختگی همراه باشد، باعث شده تا عمل روغن کاری در قسمت انتقال قدرت خودرو دچار اختلال شود و آسیب جدی به قطعات داخلی وارد خواهد کرد.

11- کاهش قدرت خودرو: این مشکل به علت کاهش سطح روغن گیربکس و یا ایجاد نشتی در آن به وجود می‌آید. بهتر است بدانید که کاهش قدرت در خودروهای رنو امری طبیعی است پس باید نسبت به آن آگاه بوده و سریع‌تر جهت تعویض روغن اقدام کنید.

از دیگر مشکلات شایع در تعمیر گیربکس رنو می‌توان به روشن شدن چراغ چک موتور، سر و صدای خودرو در حالت خلاص، احساس لرزش در جعبه دنده و  تاخیر در حرکت خودرو اشاره کرد.

 

سوالات متداول تعمیر گیربکس رنو

چه مواردی از دلایل خرابی گیربکس به شمار می‌آید ؟

نگهداری غلط

2- انتخاب گیربکس اشتباه

3- تغییر در توان ورودی گیربکس

4- نصب نادرست و جایگذاری اشتباه کوپلینگ‌ها و اتصالات

5- روانکاری ناکافی و نادرست

چرا گیربکس نیاز به تعویض کامل دارد؟

در صورتی که خرابی گیربکس به حدی گسترش یابد که دیگر نتوان با تعمیر مشکل را حل کرد نیاز به تعویض کامل گیربکس است. به طور مثال در صورت خرد شدن دنده‌های گیربکس باید به صورت اساسی تعویض شود.

هزینه خرید گیربکس چقدر است؟

به دلیل عدم تولید گیربکس در داخل کشور، قیمت خرید گیربکس به مراتب بالاتر از خرید سایر قطعات است. این هزینه برای خودرو بی ام و از 50 میلیون تومان شروع شده و ادامه دارد.

چه زمانی باید سرویس های دوره‌ای را انجام داد؟

براساس توصیه‌های کمپانی سازنده بسته به کارکرد زمان یا کیلومتر مشخص می شود. لازم به توضیح است که زمان استاندارد برای سرویس‌های دوره‌ای و تعویض روغن بین ۲۰۰۰۰ کیلومتر تا ۴۵۰۰۰ کیلومتر میباشد. از موارد دیگر تعیین‌کننده زمان سرویس شرایط رانندگی با خودرو است. به طور مثال هنگام ترافیک های طولانی دمای روغن افزایش می‌یابد و عمر آن کاهش میابد. به همین دلیل توصیه می‌شود شهروندان در کلان شهرها از 20000 تا 30000 کیلومتر سرویسهای دوره‌ای را انجام دهند.

سرویس‌های دوره‌ای شامل چه مواردی می‌شود؟

سرویس‌ها شامل تعمیر گیربکس رنو، تعویض روغن گیربکس، واشر کارتر و فیلتر می‌باشد.

آیا روغن گیربکس باید تعویض شود؟

بله روغن گیربکس مانند روغن موتور نیازمند تعویض است. زیرا این روغن‌ها برای کیلومترهای خاصی تولید می‌شوند.

تعمیر گیربکس رنو