تعمیر گیربکس دانگ فنگ 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس دانگ فنگ

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس دنگ فنگ

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس دنگ فنگ

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس دنگ فنگ

خودرو های دانگ فنگ (Dongfeng) خودروهای نسبتا حساسی هستند و در صورتی که توسط افراد غیر متخصص تعمیر شوند و یا در زمان مناسب تعمیر نشوند عیب های بزرگتری در آن ها به وجود خواهد آمد که با توجه به قیمت های بالای قطعات و تعمیرات در این روزها این دست مشکلات بسیار آزاردهنده خواهند بود. 

با ایجاد تغییرات یا تعمیر گیربکس دانگ فنگ به اشتباه مشکلات و خرابی هایی در دیگر قطعات خودرو به وجود خواهد آمد که هزینه بر بوده و ایمنی خودرو را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

همچون دیگر خودروهای دنده اتومات، تعمیر گیربکس دانگ فنگ نیز یکی از تعمیرات مهم و حیاتی در این خودرو است و باید حتما به دست افراد متخصص و حرفه ای انجام شود. 

تعمیرگاه گیربکس دانگ فنگ 

هنگام تولید هر خودرو سعی بر بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت بخش های مختلف آن می‌شود. یکی از مهمترین مواردی که کیفیت در آن بسیار مطرح است گیربکس میباشد که در خصوص خودرو اچ سی نیز می‌توان گفت که یکی از قدرتمند‌ترین قسمت‌ های آن گیربکس اتوماتیک آن است. این گیربکس، که توسط یک شرکت چینی تولید شده است در زمانی حدود 4 ساعت بر روی خودرو اچ سی کراس نصب خواهد شد.

گیربکس سوار شده بر روی خودرو H30 کراس، به گیربکس خودروهایی نظیر ام جی 350 یا تویوتا یاریس 2008 شباهت بسیاری دارد، البته پوسته‌های این گیربکس‌ها با یکدیگر متفاوتند.

تیم فنی الو گیربکس با سابقه چندین ساله در تعمیر گیربکس خودرو چینی، مهارت و توانایی لازم را داراست و یک مرکز معتبر  برای تعمیر گیربکس های انواع خودرو خارجی می باشد.

تعمیر گیربکس دانگ فنگ

تعمیرات گیربکس انواع خودرو های دانگ فنگ

H30 کراس هاچبک کامپکت محصول شرکت دانگ فنگ است که در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودرو پکن از آن رونمایی شد و در سال ۲۰۱۶ ایران خودرو آن را مونتاژ و وارد بازار ایران کرد. از آنجا که این خودرو مورد حمایت و استقبال گسترده ای توسط مردم قرار گرفت، تعداد بیشتری از آن وارد شد. 

در این خودرو انتقال نیرو از موتور را گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته تونیک انجام می دهد که این گیربکس در شرکت ژاپنی آیسی تولید می گردد. از آنجا که روان کننده ها نقش بسیار مهمی در سلامت و عمر گیربکس خواهند داشت، تعویض به موقع و سرویس روغن گیربکس در کاهش تعداد دفعات خرابی و در نتیجه نیاز به تعمیر گیربکس دانگ فنگ بسیار موثر خواهد بود.

ویژگی های دانگ فنگ H30  کراس:

 • دارای موتور 1.6 لیتری پژو با کد TU5 (موتوری که سالها بر روی 206 تیپ 5 قرار داشته است.)
 • موتور دارای ۱۰۶ اسب‌بخار 
 • نیروی گشتاور ۱۴۲ نیوتن 
 • دارای دو نوع گیربکس اتوماتیک و دستی (گیربکس دستی ۵ سرعت و گیربکس اتوماتیک ۴ سرعت را ارائه می‌کند.)
 • گیربکس ساخت کمپانی معروف ” آیسین ژاپن ” 
 • سیستم تعلیق عقب خودرو از نوع تور روشن و سیستم اجرا شده روی خودرو پژو 306 استتعمیر گیربکس دانگ فنگ

تعمیر گیربکس دانگ فنگ

برخی از تعمیرات مورد نیاز در این خودرو عبارت است از:

تعویض روغن

در گیربکس اتوماتیک دانگ فنگ H30 کراس، روغن گیربکس باید در زمان‌بندی مشخصی تعویض شود. همچنین هر زمان که احساس کردید که روغن گیربکس دچار سوختگی شده و یا رنگ آن تغییر کرده است، در هر زمانی حتی اگر موعد تعویض روغن نرسیده است برای جایگزینی آن با روغن جدید و سالم اقدام کنید.

 فراموش نکنید که از روغن مناسب برای تعویض و تعمیر گیربکس دنگ فنگ استفاده کنید چرا که روغن با کیفیت پایین به گیربکس آسیب شدید می رساند و آسیب گیربکس در نهایت  منجر به آسیب موتور و دیگر بخش های خودرو خواهد شد. 

برنامه کامپیوتری

هر چند وقت یک بار برنامه کامپیوتری خودرو خود را بروزرسانی کنید. برنامه هایی که شرکت‌های خودرو برای نرم‌افزار گیربکس دانگ فنگ H30  پیشنهاد می‌کنند. 

سرویس دوره ای

بهتر است حداقل یک‌بار در سال برای بررسی شرایط و تعمیر گیربکس دنگ فنگ مراجعه کنید. در این سرویس مواردی چون نشت روغن یا هر وضعیت غیر عادی دیگری که در گیربکس قرار دارد بررسی می شود همچنین سطح روغن گیربکس و رنگ و بوی آن نیز مشهده و بررسی میگردد تا از بروز مشکل در گیر بکس در آینده جلوگیری شود.

پدال گاز

فشار زیاد به پدال این خودروها موجب فشار به گیربکس و در ادامه کوتاه شدن عمر گیربکس می گردد. بنابراین بهتر است پدال این خودرو را به نرمی و آرامی فشار دهید.

در هنگام تغییر دنده، بهتر است در ابتدا فشار روی پدال گاز را کاهش و بعد از کم شدن سرعت موتور دنده را تغییر دهید. هرچه دنده پایین تر باشد گیربکس و قسمت های آن کمتر آسیب میبیند.

در صورت بروز هرگونه مشکلی در گیربکس و یا مشکلی با احتمال ارتباط با گیربکس را جدی گرفته و برای تعمیر گیربکس دنگ فنگ به تعمیرگاه مراجعه نمایید. الو گیربکس بهترین تعمیرگاه گیربکس دانگ فنگ برای مشاوره و تعمیر خودروهای شما می باشد.

تعمیر گیربکس اتومات دانگ فنگ

از خدمات ارائه شده در الو گیربکس، می توان تعمیر گیربکس اتوماتیک دنگ فنگ را نام برد. این نوع گیر بکس به صورت اتوماتیک عمل کرده و کارایی این خودرو را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. همین امر منجر شده است که خودرو های دنگ فنگ با گیربکس اتومات جزو پرفروش‌ ترین خودروها باشند.

در صورتی که گیربکس خودروی اتومات شما با مشکل مواجه شده است می توانید آن را به افراد متخصص در این زمینه در الو گیربکس بسپارید. تعمیرکاران حاضر در این مجموعه آشنایی کاملی با انواع ایرادات ممکن برای این خودرو را دارند در نتیجه این قطعات را به صورت علمی و دقیق بررسی و ایرادات آن را برطرف خواهند کرد.

با توجه به نظر افراد متخصص در تعمیرگاه گیربکس دانگ فنگ، خرابی های گیربکس اتومات معمولا با علائم کوچک آغاز می‌شود که به مرور زمان و با عدم بررسی، میزان و شدت خرابی بیشتر شده و نیازمند تعمیرات بیشتر و در نتیجه هزینه بالاتری برای تعمیر است.

 

تعمیر گیربکس دستی دانگ فنگ

خودرو های دنده اتومات نسبت به خودرو های دنده دستی نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتری دارند. چرا که در انواع اتومات انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدرو الکترومکانیکی حساس تر می شود. در نتیجه هزینه نگهداری و تعمیر گیربکس دانگ فنگ در این دسته بالاتر است. اما خودروهای با گیربکس دستی به طور کامل در مدیریت راننده است. می توان گفت در صورتی که مواظبت و دقت در استفاده از این نوع گیربکس انجام شود، خرابی و هزینه تعمیر گیربکس بسیار کمتر خواهد بود. برخی از علائم بروز مشکل در این خودرو که نیازمند مراجعه به تعمیرگاه گیربکس دانگ فنگ است عبارتند از:

 • سر خوردن هنگام تعویض دنده کلاچ
 • وجود لرزش در خودرو
 • چرخش زیاد موتور هنگام رهایی پدال
 •  بوی سوختگی
 • بروز مشکل در پدال کلاچ
 • ایجاد صدای ناهنجار از دنده
 • تاخیر حرکت خودرو

در مقایسه با نوع اتوماتیک، تعمیر گیربکس دستی سریع‌ تر و کم هزینه تر خواهد بود. در هر صورت بهتر است تعمیر گیربکس دانگ فنگ خود را به افراد و مراکز غیر تخصصی نسپارید چرا که تعمیر قطعات این خودرو ها باید با دقت بالا انجام شود.

تعمیر گیربکس دانگ فنگ

خرید گیربکس انواع خودرو های دانگ فنگ

خرید لوازم یدکی و تعمیر گیربکس دانگ فنگ اصلی در کشورمان کمی سخت است، چرا که امکان تولید آن ها به صورت داخلی امکان پذیر نیست. البته ممکن است در تعمیرگاه گیربکس دنگ فنگ بتوانید برخی از قطعات را پیدا کنید.

همچنین این امکان توسط برخی فروشگاه‌ های اینترنتی به وجود آمده است که شما عزیزان با اطمینان بالا و بدون صرف زمان زیاد قطعات مورد نیاز خود را تهیه کرده و درب منزل تحویل بگیرید. الو گیربکس در زمینه خرید و تعمیر گیربکس دنگ فنگ در کنار شما خواهد بود.

عیب یابی گیربکس دانگ فنگ

 • سر و صدای نامعمول ماشین در زمان پارک
 • بوی سوختگی ناشی از روغن گیربکس
 • نشت روغن گیربکس
 • لرزش گیربکس
 • تغییر ناخودآگاه دنده
 • تقه زدن خودرو
 • کاهش توان خودرو
 • تاخیر در عملکرد به موقع گیربکس
 • عدم نمایش صحیح حالت های P_R_N_D در پشت آمپر
 • روشن نشدن درست خودرو در روزهای سرد
 • خلاص شدن دنده در حالت پارک
 • تکان خوردن خودرو

در صورت بروز هر کدام از مشکلات فوق به تعمیرگاه گیربکس دنگ فنگ مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول تعمیر گیربکس دنگ فنگ

پایین بودن سطح روغن گیربکس دنگ فنگ H30 کراس منجر به چه مشکلاتی می شود؟

برای ایجاد عملکرد مناسب در خودرو H30 کراس روغن گیربکس حتما باید در سطح مناسبی باشد، در صورتی که این موضوع دست کم گرفته شود،  خودرو می تواند با مشکلاتی مثل تغییر دشوار دنده، لرزش‌ های ناگهانی، گرمای زیاد خودرو و در نهایت از کار افتادگی کلی گیربکس و خودرو روبرو شود. تشخیص میزان مناسب روغن گیربکس به راحتی و با استفاده از یک نوار میله به نام ژرفاسنج قابل اندازه‌ گیری است.

تقه زدن گیربکس دنگ فنگ به چه دلیل است؟

 این مشکل معمولا برای بیشتر خودروهای دنده اتوماتیک به وجود می‌ آید. دلیل آن نیز در درجه اول  فشار زیاد به گیربکس است. مشکلاتی مانند پارگی در دسته موتورهای گیربکس نیز می تواند باعث تقه زدن گیربکس اچ سی کراس شود.

چرا گیربکس دنگ فنگ زوزه می کشد؟

این مشکل معمولا در گیربکس‌ های دنده اتوماتیک بسیار رایج است و دلیل عمده آن خراب بودن دنده یا فشار بیش از اندازه به روغن گیربکس می باشد.

تعمیرگیربکس دنگ فنگ