بلاگ

تعمیر گیربکس جک S5

تعمیر گیربکس جک s5

تعمیر گیربکس جک S5  به صورت تخصصی در الو گیربکس انجام می شود. الو گیربکس به صورت تخصصی در زمینه تعمیر و سرویس دوره‌ای گیربکس انواع ماشین‌های مختلف فعالیت می‌کند. یکی از خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما، گارانتی پس از تعویض گیربکس است؛ همچنین در صورت نیاز، ماشین شما را به کمک خودروبر به صورت کاملاً رایگان جا‌به‌جا می‌کنیم!

اگر خودروی شما نیاز به بازدید توسط متخصص دارد، به راحتی می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و این مسئله را بیان کنید تا در اسرع وقت، متخصصین ما، ماشین شما را به صورت کاملاً رایگان مورد بررسی قرار دهند.
الو گیربکس  به صورت تخصصی روی تعمیر گیربکس خودرو چینی تمر کز دارد و یکی از ماشین‌های محبوب که تعمیر گیربکس آن توسط مجموعه الو گیربکس به صورت تخصصی انجام می‌شود، خودروی جک S5 است.

هیچ می‌دانستید که اگر اطلاعات لازم را در مورد گیربکس ماشین جک خود نداشته باشید و ندانید چطور باید از آن مراقبت کنید، در آینده‌ای نه‌چندان دور ضررهای مالی هنگفتی را متحمل خواهید شد؟ در این مقاله مشکلات و ایرادات رایج گیربکس جک S5 را به طور کامل بیان می‌کنیم و سپس، به شما نکات مفیدی را آموزش می‌دهیم تا به کمک آن بتوانید گیربکس JAC S5 خود را برای یک مدت طولانی، سالم نگه دارید. با ما همراه باشید.

مشخصات گیربکس جک S5

گیربکس جک S5 شش دنده‌ای است و به دو دسته اتوماتیک و دنده‌ای تقسیم می‌شود. گیربکس دستی جک اس 5 احساس کنترل بیشتری در حین رانندگی به شما منتقل می‌کند و می‌توانید تعامل بیشتری با ماشین داشته باشید؛ از طرفی دیگر گیربکس اتوماتیک جک S5 برای کسانی که به یک رانندگی راحت و روان علاقه دارند مناسب‌تر است و به شما کمک می‌کند تا در مسیرهای طولانی یا ترافیک زیاد خسته نشوید. گیربکس جک S5 دارای ویژگی‌های متعددی است از جمله:

  •       طراحی سبک و جمع‌وجور
  •       کیفیت و کارایی بالا
  •       تعویض دنده نرم و روان

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است مدل گیربکس جک بر اساس مدل‌های مختلف، متفاوت باشد؛ ولی تمامی آن‌ها به‌طورکلی، دارای ویژگی‌های بالا هستند و کیفیت بالایی دارند.

مشکلات رایج گیربکس جک S5

عدم رسیدگی به ماشین، استفاده از روغن نامناسب یا به وجود آوردن فشار زیاد به گیربکس جک S5 موجب بروز مشکلات و ایرادهایی برای آن می‌شود. در ادامه رایج‌ترین مشکلات گیربکس جک S5 را برای شما بیان می‌کنیم:

صداهای عجیب گیربکس

گاهی وجود صداهای عجیب مانند ناله کردن یا خش‌خش کردن می‌تواند مربوط به گیربکس باشد و باید برای تعمیر گیربکس جک S5 اقدام کنید.

جا زدن دنده به سختی

یکی از مشکلات رایج گیربکس جک S5 که در صورت خرابی با آن مواجه می‌شوید، سختی در جا زدن دنده به ویژه در گیربکس دستی است و اگر با این مشکل مواجه هستید هرچه سریع‌تر برای رفع آن اقدام کنید. در خصوص تعمیر گیربکس جک میتوانید به مرکز مجاز الوگیربکس مراجعه نمایید.

کم شدن روغن گیربکس

کم شدن روغن گیربکس جک S5 علاوه بر ایجاد آسیب به گیربکس، موجب عملکرد نادرست آن می‌شود و ممکن است در بخش‌های مختلف از جمله تعویض دنده شما را اذیت کند؛ در نتیجه چند وقت یک‌بار میزان روغن گیربکس را چک کنید تا به این مشکل دچار نشوید.

نکته: حتماً بخش روغن گیربکس خود را برای نشتی چک کنید. نشتی روغن گیربکس یکی از ایرادات رایج در بین ماشین‌های جک S5 است و می‌تواند به‌تدریج موجب فرسایش قطعات گیربکس و ایجاد آسیب‌های جدی شود.

تقه زدن گیربکس

خرابی گیربکس جک یا عملکرد نادرست آن موجب تقه زدن ماشین به‌خصوص در گیربکس اتوماتیک می‌شود. اگر در هنگام حرکت یا در زمان ترافیک تقه های ریز را از جک S5 احساس می‌کنید یا احساس می‌کنید که از طرف ماشین به شما ضربه وارد می‌شود، مربوط به گیربکس است و باید آن را برطرف کنید.

سرویس دوره‌ای و مراقبت از گیربکس جک S5

برای جلوگیری از بروز مشکلات گیربکس در جک S5 باید یک سری نکات را رعایت کنید که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را خدمتتان عرض می‌کنیم:

سرویس گیربکس به صورت دوره‌ای

گیربکس جک S5 همانند سایر قطعات نیازمند مراقبت و سرویس به صورت دوره‌ای است. حتماً در زمان تعیین شده توسط متخصص یا بر حسب کیلومتر طی شده توسط ماشین، به تعمیرگاه گیربکس جک S5 بروید و سرویس دوره ای گیربکس را انجام دهید.

یکی از نکاتی که در سرویس این قطعه موردتوجه واقع می‌شود، تعویض روغن گیربکس است که باید بین 20 هزار تا 60 هزار کیلومتر حرکت ماشین، آن را انجام دهید. اگرچه این میزان برای شهرهای شلوغ و پرترافیک متفاوت است. از سایر نکات موجود در سرویس گیربکس جک S5 می‌توان به تعویض فیلتر و پاکسازی پمپ اشاره کرد. در خصوص سرویس های دوره ای می توانید به مرکز الو گیربکس مراجعه نمایید.

عدم حرکت در شرایط نامساعد

بهتر است در شرایط وخیم مانند هوای بسیار سرد یا بسیار گرم با جک S5 رانندگی نکنید؛ علاوه‌برآن سعی کنید تا در هنگام رانندگی از اقدامات یک‌باره مانند شتاب زیاد و تعویض پشت‌سرهم دنده پرهیز کنید. یکی از نکات دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که ماشین جک را با قرار دادن وسایل زیاد، بیش از حد سنگین نکنید. حرکت جک در این حالت در طولانی‌مدت موجب فشار و رسیدن آسیب به گیربکس می‌شود.

تعویض دنده به صورت نرم و بدون فشار

اگر دنده را محکم و با سرعت زیاد جابه‌جا می‌کنید باید به‌زودی منتظر خراب شدن گیربکس جک خود باشید. یکی از نکات مهم برای مراقبت از گیربکس جک این است که دنده را نرم و آرام عوض کنید و این کار را با فشار انجام ندهید؛ به‌علاوه همیشه سعی کنید بین جای‌گذاری دنده‌ها کمی مکث داشته باشید. برای مثال زمانی که می‌خواهید از دنده یک به دو بروید، پس از خارج کردن دنده از جایگاه یک، برای چند صدم ثانیه صبر کنید و سپس به دنده دو بروید. تعویض دنده به صورت روان و نرم باعث می‌شود تا فشار موجود روی گیربکس به حداقل برسد.

بررسی گیربکس توسط متخصص

ماشین جک خود را به صورت دوره‌ای و مرتب پیش متخصص ببرید تا گیربکس و سایر قطعات ماشین را برای اطمینان از صحت و کیفیت بررسی کند و در صورت نیاز، تعمیر گیربکس جک S5 را انجام دهد. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است بدون اینکه مطلع باشید، آسیب وارد شده به گیربکس بیشتر شود و مجبور باشید هزینه‌های سنگین‌تری پرداخت کنید. تعمیر گیربکس جک S5 به کمک متخصصان و وجود مکانیک‌های ماهر، به راحتی امکان‌پذیر شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *