تعمیر گیربکس تویوتا 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس تویوتا

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس تویوتا

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس تویوتا

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس تویوتا

یکی از اصلی‌ترین اجزای هر خودرو گیربکس است که مسئول انتقال قدرت موتور به سیستم تعلیق و نهایتاً چرخ‌هاست. با توجه به پیچیدگی‌هایی که در انواع گیربکس دستی و اتوماتیک در ماشین‌های امروزی وجود دارد، این قطعه معمولاً به سرویس، تعمیر و رسیدگی‌های دقیقی احتیاج دارد. شرکت تویوتا یکی از معروف‌ترین شرکت‌ها در تولید گیربکس‌های باکیفیت و کارآمد است که کمتر دچار خرابی می‌شود. با این وجود تعمیر گیربکس تویوتا در زمان خرابی، بسیار پیچیده و دشوار است و از عهده هر کسی ساخته نیست.

گیربکس تویوتا با استفاده از سنسور‌ها و قطعات باکیفیت خود بهترین حالت رانندگی را با توجه به شرایط انتخاب می‌کند و از ضربه و تقه در زمان رانندگی جلوگیری می‌کند. اما برای کارکرد صحیح لازم است نکات مربوط به نگهداری و سرویس آن را رعایت کنید. در ادامه با الوگیربکس همراه شوید تا به نکات مربوط به این نوع گیربکس بپردازیم.

تعمیرگاه گیربکس تویوتا

خودروهای شرکت تویوتا معمولاً از قدرت و حجم بالایی برخوردارند و کارکرد صحیح گیربکس برای عملکرد مناسب خودرو لازم است. اگرچه گیربکس‌های اتومات خودروهایی مثل تویوتا لندکروز،‌هایلوکس و رافور، پرادو، اف جی کروز، کمری و … قابل اعتماد و قدرتمند هستند، اما گاهاً از مشکلات جدی هم برخوردار خواهند شد. همچنین سرویس و تعمیر گیربکس تویوتا به تخصص، مهارت و تجربه بالایی احتیاج دارد. بنابراین برای تعمیر گیربکس این خودروها  نمی‌توان به هر تعمیرگاهی مراجعه کرد.

در صورتی که حتی با مشکلات خفیف گیربکس خودروی تویوتا مواجه شدید، سریع باید با یک تیم حرفه‌ای تماس بگیرید و خود را به تعمیرگاه گیربکس تویوتا برسانید. چرا که اختلال در عملکرد گیربکس ممکن است در حین رانندگی مشکلاتی را ایجاد کند یا بعد منجر به آسیب جدی به خودرو شود.

تعمیر گیربکس تویوتا

عیبی یابی گیربکس تویوتا

بسیاری از ما ممکن است متوجه مشکل گیربکس خودروی خود نشویم و به همین دلیل برای تعمیر آن اقدام نکنیم. مهم‌ترین مشکلاتی که تعمیر گیربکس تویوتا را ضروری می‌کند شامل موارد زیر می‌باشد.

نشتی روغن گیربکس

گیربکس معمولاً از یک فضای کاملا ایزوله ایجاد شده است که هیچ مایعی نباید از آن نشت پیدا کند. در صورتی که ریزش روغن و لکه‌های نشتی را در کف حیاط مشاهده کرده‌اید بهتر است یک مقوا زیر خودروی خود قرار دهید تا فعال بودن نشتی را مشخص کنید. اما در صورت نشت روغن گیربکس، باید بر اساس مشخصات کارخانه محفظه آن را پر کرد. همچنین لازم است به منظور تعمیر گیربکس تویوتا از روغن واسکازین باکیفیت استفاده کنید.

روشن شدن چراغ چک

در خودروهای تویوتا، مشکل در سیستم گیربکس باعث روشن شدن چراغ چک می‌شود. روشن شدن این چراغ می‌تواند نشانه طیف گسترده‌ای از خرابی‌ها باشد که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط تعمیرگاه گیربکس تویوتا برطرف شوند.

شنیده شدن صداهای عجیب و غریب از گیربکس

گاهی ممکن است در حین رانندگی صداهای عجیب و غریبی به گوشتان برسد که ممکن است نشانه خرابی گیربکس باشد. اگر در زمان توقف، خلاص کردن دنده یا تعویض اتومات دنده صدایی شنیدید،‌ احتمالاً با خرابی گیربکس مواجه هستید.

 •         سایر علائم نیاز به تعمیر گیربکس تویوتا شامل:
 •         سخت جابجا شدن دنده
 •         احساس ضربه در زمان تعویض دنده
 •         پایین آمدن شتاب خودرو
 •         لرزش هنگام حرکت یا تعویض دنده
 •         احساس بوی ناخوشایند از قسمت گیربکس‌ها

تعمیرات انواع گیربکس خودروهای تویوتا

در صورتی که متوجه خرابی گیربکس خودروی خود شدید بهترین کار این است که خودرو خود را به منظور یافتن علت خرابی و برطرف کردن آن به بهترین تعمیر گیربکس تویوتا منتقل کنید. گاهی ممکن است حرکت کردن خودرو باعث خراب شدن بیشتر گیربکس یا سایر اجزا شود که در این حالت باید با یدک کش این کار را انجام دهید. با توجه به گسترده بودن طیف مشکلاتی که ممکن است برای گیربکس تویوتا به وجود بیاید، تخصص و مهارت تعمیرکار در عیب یابی و تعمیر گیربکس تویوتا بسیار حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید که در مواردی ممکن است مشکل پیش آمده از گیربکس نباشد و قسمت‌هایی مثل موتور یا سیستم تعلیق با مشکل مواجه شده باشند. همچنین مدل‌های مختلف خودروهای تویوتا به دلیل بهره مندی از گیربکس‌های مختلف تکنیک‌های متفاوتی برای تعمیر دارند؛ به عنوان مثال تعمیر گیربکس تویوتا لندکروز هرگز با تویوتا کمری یکسان نخواهد بود. علاوه بر این گیربکس‌های دستی و اتومات در انواع جدید و قدیمی خرابی‌های متفاوتی دارند  که اطلاع از آنها بسیار مهم است.

تعمیر گیربکس تویوتا

تعمیر گیربکس اتومات تویوتا

گیربکس اتومات تویوتا یکی از سخت‌ترین انواع گیربکس برای تعمیر است. این سیستم به صورت اتوماتیک بخش‌های مکانیکی، هیدرولیک و برقی گیربکس را در یک نظم خاص قرار می‌دهد تا پیشرانه قدرتمند تویوتا نیروی مناسبی به چرخ‌ها وارد کند. از آنجایی اغلب گیربکس‌های شرکت تویوتا از نوع اتوماتیک هستند،‌تعمیر آنها ممکن است با پیچیدگی‌هایی همراه باشد.

در اغلب موارد وارد شدن نیرو و گرمای زیاد به گیربکس باعث جدا شدن ذرات فلزی یا خوردگی قطعات می‌شود که می‌تواند روغن گیربکس را آلوده کند. این عوامل باعث تشدید خرابی و سایش قسمت‌های مختلف گیربکس می‌شوند و عملکرد آن را ضعیف می‌کنند. البته می‌توان با سرویس‌های دوره‌ای از تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا پیشگیری کرد؛ اما در صورت بی اهمیت شمردن آن ممکن است مجبور شوید گیربکس آن را تعویض کنید که بسیار هزینه بر است.

گیربکس‌های اتومات تویوتا معمولاً هر 15 ماه یا 25000 کیلومتر استفاده به سرویس دوره‌ای و اساسی احتیاج دارند. برخی از مواردی که در سرویس سیستم گیربکس اتومات تویوتا مورد توجه قرار می‌گیرند شامل:

 •         تعمیر لوله‌های روغن گیربکس
 •         بررسی وضعیت روغن گیربکس و تعویض آن در صورت نیاز
 •         بررسی نشتی‌ها و سایش قطعات مختلف گیربکس
 •         بررسی سیستم برقی و کنترل گیربکس
 •         تست رانندگی و سلامت دنده اتومات
 •         تمیز کردن فیلتر گیربکس

تعمیر گیربکس دستی تویوتا

شرکت تویوتا از گذشته تا کنون یکی از مطرح‌ترین برندهای تولید خودروهای دنده دستی با قیمت مقرون به صرفه بوده است. بنابراین مدل‌های قدیمی و جدیدی که از گیربکس‌های دستی تویوتا وجود دارند، ممکن است برای تنظیم و بهبود عملکرد خود به تعمیرگاه گیربکس تویوتا احتیاج داشته باشند. سیستم اتصال در این گیربکس جعبه دنده خودرو است که به صورت دستی از انتقال مناسب نیرو به چرخ‌ها اطمینان پیدا می‌کند.

گیربکس دستی امکان تغییر ضریب دنده برای انتخاب میزان قدرت موتور و گشتاور چرخ‌ها را فراهم می‌کند. در این مدل از خودروهای تویوتا سیستم کلاچ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که یکی از موارد پر تعداد در خرابی گیربکس، مربوط به کلاچ است. همچنین استفاده از گریس و روغن کاری برای کارکرد صحیح قطعات مختلف این نوع گیربکس بسیار مهم است. برای تعمیر گیربکس تویوتا از نوع دستی، تعویض کابل‌ها و میله‌ها،‌کنترل غلاف تفلون کابل‌ها و بررسی سلامت کلاچ بسیار مهم است.

تعمیر گیربکس تویوتا

خرید گیربکس انواع خودروهای تویوتا

اتصالات گیربکس ممکن است با گذشت زمان خراب شوند و به تعمیر احتیاج پیدا کنند. اما گاهی ممکن است به دلیل چندین بار تعمیر گیربکس تویوتا یا بی توجهی به خرابی‌هایی که باعث گسترده شدن اختلال در گیربکس می‌شوند، تعمیر گیربکس را غیر ممکن می‌سازند. سرویس خودرو،‌تعمیر به موقع، توجه به تعویض روغن گیربکس و سپردن تعمیر گیربکس تویوتا به افراد ماهر، فرصت دوباره‌ای برای تعمیر گیربکس در اختیار شما قرار می‌دهد.

این در حالی است که با بی توجهی به مراقبت و نگهداری از گیربکس،‌ ممکن است به تعویض کل آن احتیاج پیدا کنید. در این شرایط تعویض اتصالات کابل و لوله‌ها کارآمد نخواهد بود و مشکل خودرو برطرف نمی‌شود. بهتر است تعویض گیربکس را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید که از کیفیت کار آنها اطمینان دارید. چرا که نصب دقیق گیربکس باعث می‌شود کمتر با آسیب مواجه شوید و دیرتر به تعمیرگاه مراجعه کنید.

برای تعویض گیربکس خودروهای تویوتا باید گیربکس را خودتان تهیه کنید. در واقع سپردن خرید گیربکس به هر کس دیگری غیر از خود شما می‌تواند آثار ناخوشایندی مثل کیفیت پایین گیربکس را در پی داشته باشد. الو گیربکس فروشگاه معتبر انواع گیربکس است که انواع گیربکس را با قیمت عمده به مشتریان ارائه می‌کند. این شرکت گیربکس‌های باکیفیت را به صورت مستقیم از شرکت تولید کننده وارد می‌کند و بدون واسطه در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین برای تعویض گیربکس در تعمیرگاه گیربکس تویوتا، توصیه می‌کنیم از خدمات الوگیربکس استفاده کنید.

ضمناً الوگیربکس با تحویل سریع محصولات و پشتیبانی خدمات خود آسایش مشتریان را فراهم می‌نماید.

 

تعمیر گیربکس تویوتا

سوالات متداول تعمیر گیربکس تویوتا

تعویض روغن گیربکس تویوتا چه زمانی باید صورت بگیرد؟

مانند روغن موتور و ترمز باید پس از طی کردن میزان کیلومتر خاصی باید برای تعویض روغن گیربکس تویوتا اقدام کنید. برای اینکه تا حد توان از تعمیر گیربکس تویوتا خودداری کنید،‌ توصیه می‌کنیم با طی کردن مسافت 20 تا 30 هزار کیلومتر برای تعویض روغن گیربکس اقدام کنید.

علت تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا چیست؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتومات تویوتا ایرادات برقی می‌باشد؛ البته بسیاری تصور می‌کنند تقه زدن گیربکس اتومات تا حدودی طبیعی است اما باید گفت که این مسئله برای خودروهای تویوتا طبیعی نیست. البته در برخی موارد خرابی دسته موتور نیز ممکن است به این مسئله منجر شود.

چرا گیربکس تویوتا زوزه می‌کشد؟

صدای زوزه گیربکس تویوتا ممکن است ناشی از فشار روغن یا خرابی دنده‌ها و دیفرانسیل باشد. در چنین مواردی تعمیر گیربکس تویوتا بسیار ضروری و فوری خواهد بود.

چرا خودرو تویوتا گاز هرز می‌خورد؟

در صورتی که متوجه گاز هرز خوردن گیربکس  تویوتا شدید،‌باید به خراب شدن صفحه کلاچ یا دیسک و صفحه فکر کنید و برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید.