تعمیر گیربکس بی ام و (BMW) 100% تضمینی

تعمیر گیربکس بی ام و (BMW) از مشکلاتی است که صاحبان این خودرو، امروزه با آن مواجه هستند، هرچند خودروهای این برند از با کیفیت‌ترین قطعات در ساخت بهره می‌برند ولی همچنان در معرض خرابی داخلی قرار دارند. گیربکس بی ام و از بخش‌هایی است که بیشترین میزان خرابی را دارد. به همین دلیل صاحبان این برند به دنبال انتخاب بهترین تعمیرگاه گیربکس بی ام و با دانش و تخصص بالا هستند.

اگر به تعمیر گیربکس بی ام و احتیاج دارید، اولین اقدامی که باید انجام دهید، بی‌حرکت نگه‌داشتن خودرو می باشد تا از صدمات بیشتر جلوگیری کنید، سپس لازم است با کارشناسان الو گیربکس تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مجموعه تعمیرگاه گیربکس الو گیربکس با تماس شما به بررسی و مشاوره رایگان خودرو شما می‌پردازد، تیم اختصاصی این مجموعه متشکل از تکنسین‌های حرفه‌ای گیربکس و انتقال قدرت هستند که سرویس‌دهی با کیفیت به همراه گارانتی برای تمامی مدل‌های بی ام و را ارائه می‌دهند.

خدمات تعمیرگاه گیربکس بی ام و

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس بی ام و

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس بی ام و

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس بی ام و

تعمیرگاه گیربکس بی ام و BMW

پیدا کردن تعمیرگاه گیربکس BMW کاری سخت در کلان شهرها به خصوص تهران است. تعمیرکاران زیادی در این حوزه وجود دارند اما پیدا کردن متخصص امری دشوار است. مراحل تعمیر گیربکس بی ام و در تعمیرگاه‌ها به این شکل است که ابتدا با بررسی دقیق نوع مشکل شناسایی می‌شود. سپس باید بسته به این که کدام قسمت گیربکس دچار مشکل شده و میزان خسارت وارده، برای تعمیر آن تصمیم‌گیری کرد.

متاسفانه در اکثر موارد به علت عدم مراجعه سریع به تعمیرگاه یا مراجعه به تعمیرگاه‌های نامعتبر، مشکل گیربکس گسترش می‌یابد. با گسترش خرابی، تعمیر گیربکس بی ام و دیگر ممکن نیست و نیاز به تعویض کامل گیربکس می‌باشد. علاوه بر زمان طولانی که برای تعویض نیاز است، هزینه‌های آن بسیار سرسام‌آور است.

عیب یابی گیربکس بی ام و

نشانه‌هایی که نیاز به تعمیر گیربکس بی ام و اتومات را خبر می‌دهند عبارتند از:

 1. هنگام تغییر وضعیت دنده سرو صداهای عجیب ایجاد می‌شود.
 2. بکسواد کردن کلاچ
 3. تکان‌ خوردن و لرزش‌های غیر عادی هنگام حرکت
 4. در زیر خودرو نشانه‌هایی از نشت مایع مشاهده شود.
 5. کند شدن عملکرد گیربکس در هنگام تعویض دنده

در صورت مشاهده هر کدام از موارد بالا باید هر چه سریعتر به تعمیرگاه گیربکس بی ام و مراجعه کنید تا خرابی گسترش نیابد.

تعمیر گیربکس اتومات بی ام و

تعمیر گیربکس BMW اتومات نیازمند دانش و مهارت بالایی از مکانیک خودروهای اتومات است. این موضوع به این دلیل است ساختار این گیربکس ها نسبت به گیربکس‌های دستی پیچیده‌تر است و دقت بیشتری را می‌طلبد. همچنین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بی ام و ا بسيار بیشتر از مدل دستی آن است.

از مهم‌ترین دلایل خرابی گیربکس اتومات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. عدم سرویس دورهای گیربکس موجب خرابی آن می‌شود.
  2. قرار دادن خودرو در حالت p زمانی که کامل متوقف نکرده‌اید.
  3. برای جلوگیری از خرابی توصیه می‌شود زمانی که خودرو خلاص است، پای خود را روی حالت درایو D نگذارید.
  4. حرکت در سرازیری با دنده خلاص از دیگر دلایل خرابی گیربکس است.

تعمیر گیربکس دستی بی ام و

گیربکس های دستی در مقایسه با گیربکس‌های اتوماتیک تغییر چندانی در سال‌های اخیر با نمونه‌های قدیمی خود نکرده‌اند. این در حالی است که گیربکس‌های اتومات به صورت مداوم در حال بهبود هستند. گیربکس‌های دستی عملیات انتقال از موتور به چرخ را به وسیله کلاچ انجام مي‌دهند و تعمیر ساده‌تری نسبت به گیربکس‌های اخیر دارند.

در تعمیر گیربکس بی ام و با سه نوع گیربکس مواجه هستیم، 4 دنده، 5 دنده و 6 دنده. گیربکس‌های دستی به ندرت دچار مشکل می‌شود و با انجام سرویس‌های دوره و مراقبت از روغن خودرو تا 25 سال هم بدون خرابی  کار می‌کنند.

ویژگی‌های یک تعمیرگاه BMW خوب چیست؟

از معیارهای تشخیص یک تعمیرگاه خوب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عیب‌یابی کامپیوتری گیربکس و انجام تعمیرات مربوطه
 2. تعویض گاز هرز و دنده‌ها
 3. تعویض کامل گیربکس و انجام تعمیرات اساسی
 4. انجام تعمیرات توربین، ساعت گیربکس و رفع ایراد تقه

علاوه بر این موارد تعمیر گیربکس بی ام و نیازمند تجهیزاتی است که هر جایی آن‌ها را در اختیار ندارد.

تعمیرگاهی که به صورت تخصصی تنها در زمینه گیربکس فعالیت دارند بهترین انتخاب می‌باشد. در صورتی که تعمیر گیربکس را به افراد ناوارد واگذار کنید، عواقب جبران ناپذیری در پی دارد. تعمیرکاران حرفه‌ای باید با تمام بخش‌های گیربکس بی ام و آشنایی داشته باشند و از به‌روزترین تکنولوژی‌ها برای تعمیر استفاده کنند.

تعمیرگاه الو گیربکس به دلیل تجربه‎ های فراوانی که در زمینه تعمیر گیربکس خودروهای آلمانی داشته است. توانسته به یکی از معتبر‌ترین تعمیرگاه گیربکس در کشور تبدیل شود. در این مجموعه با تجربه‌ترین تعمیرکاران و به‌روزترین تجهیزات وجود دارد تا دیگر نگران سلامت خودروی خود نباشید.

تعمیرات گیربکس انواع خودرو‌های بی ام و

تعمیر گیربکس BMW یکی از سخت‌ترین تعمیرات مربوط به این خودروها به شمار می‌رود. زیرا گیربکس‌های تعبیه شده در این خودروها دائما در حال به روز رسانی هستند.گیربکس‌های تعبیه شده بسته به نوع خودرو می تواند متفاوت باشد در نتیجه تعمیر مخصوص به خود را می‌طلبند.

 بی ام و در تولید نسل جدید خودروهای خود از گیربکس‌های اتومات نه دنده ای و در برخی هفت دنده استفاده می‌کند. شاید این تفاوت‌ها در هنگام تعمیر به چشم نیایند اما باید اطلاعات تکنسین در خصوص عامل شتاب دهنده در گیربکس، نوع جریان برق و تعداد قطعات تعبیه شده کافی و به روز باشد.

انواع گیربکس BMW

در خودروهای بی ام و (BMW) گیربکس های متنوعی وجود دارد که در اینجا به معرفی چند نمونه پرداخته‌ایم:

گیربکس بی ام و دو کلاچ (DCT)

این نوع گیربکس نیمه اتوماتیک است زیرا در اکثر موارد بدون استفاده از کلاچ، امکان تعویض دنده ی دستی وجود دارد. این گیربکس دو کلاچ بوده و هر کلاچ به دنده‌های زوج و فرد متصل می‌باشد.

گیربکس اتوماتیک بی ام و (DSG)

یکی از ویژگی‌های این گیربکس، مصرف بهینه سوخت است. این گیربکس دو کلاچ بوده و به این صورت کار می‌کند که کلاچ اول را رها کرده و کلاچ دوم را به کار می‌گیرد.

گیربکس بی ام و  اتوماتیک تیپ ترونیک (TIPTRONIC)

از ویژگی‌های حائز اهمیت این گیربکس امکان تغییر وضعیت دنده است. این گیربکس نیز اتوماتیک بوده و مانند سایرین از مبدل گشتاور استفاده میکند.

تعمیر گیربکس bmw

چه مواردی را باید برای جلوگیری از خرابی گیربکس BMW در نظر گرفت؟

تعمیر گیربکس بی ام و اتومات به دلیل ساختار هیدرو الکترومکانیکی آن، نسبت به گیربکس‌های دستی دشوارتر است. لذا با درک این موضوع باید به موارد زیر دقت کرد:

 1. سیستم برق خودروهای اتومات نسبت به سایر خودروها پیچیده تر است. در نتیجه ترجیحا نباید از وسایل برقی اضافه نظیر دزدگیر متفرقه، آمپلی فایر و… استفاده کرد.
 2. نسبت به تعویض گیربکس در زمان تعیین شده دقت لازم را داشته باشید.
 3. با مشاهده کوچک‌ترین خطای گیربکس به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید زیرا ادامه رانندگی با خرابی گیربکس، مشکل را گسترش داده و گاهی به تعویض اساسی گیربکس می‌انجامد.
 4. موتورشویی برای گیربکس های اتوماتیک پیشنهاد نمی شود زیرا مدار الکتریکی حساسی دارند.

تعمیر گیربکس bmw

تعویض گیربکس انواع خودروهای بی ام و

هنگام تعویض گیربکس BMW به موارد زیر توجه کنید:

 1. طراحی آن مهندسی شده باشد.
 2. شامل یکی از آخرین نسل‌های انتقال استپ ترونیک باشد.
 3. در تعمیرگاه معتبر انجام شود.
 4. به شماره سریال قطعه برای بررسی اصل بودن آن توجه کنید.
 5. گیربکس های دارای ضمانت را خریداری کنید.

سوالات متداول تعمیر گیربکس بی ام و

چه زمانی گیربکس BMW نیاز به تعویض کامل دارد؟

در صورتی که خرابی گیربکس بی ام و به حدی گسترش یابد که دیگر نتوان با تعمیر مشکل را حل کرد نیاز به تعویض کامل گیربکس است. به طور مثال در صورت خرد شدن دنده‌های گیربکس باید به صورت اساسی تعویض شود.

علائم خرابی گیربکس بی ام و چیست؟

 • سروصداهای عجیب هنگام تغییر وضعیت دنده
 • بکسواد کردن کلاچ
 • تکان و لرزش های غیر عادی هنگام حرکت
 • نشت روغن گیربکس از زیر گیربکس
تعمیرگیربکس bmw