بسترن, بلاگ, دسته‌بندی نشده

تعمیر گیربکس بسترن B30

تعمیر گیربکس بسترن b30

اگر حس می کنید که گیربکس خودرو شما دچار مشکل شده است یا صداهای عجیب ایجاد می کند، احتمالا به تعمیر گیربکس بسترن b30 نیاز دارید. روی شماره های زیر کلیک کنید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. الوگیربکس یک تعمیرگاه گیربکس بسترن b30 است که به صورت تخصصی روی تعمیر گیربکس انواع خودرو فعالیت  می کند.

نشانه های خرابی گیربکس بسترن b30

اگر این علائم را در خودروی خود مشاهده می کنید، نشان می دهد که گیربکس خودرو شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر گیربکس بسترن b30 دارید. مواردی مقل احساس ساییده شدن چرخ دنده ها به هم یا لرزش دنده، هنگام تعویض دنده، دنده تاخیر دارد یا درگیر نمی شود. همچنین یک گیربکس خراب صدای عجیب و بلندی مثل زوزه کشیدن، ناله کردن، صدای برخورد سنگ یا زمزمه کردن ایجاد می کند. همچنین بوی سوختگی و لیز خوردن دنده هنگام تعویض نیز حاکی از یک گیربکس خراب هستند. نشتی روغن گیربکس، سطح پایین روغن و روشن شدن چراغ موتور از علائم خرابی گیربکس خودرو بسترن هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازم.

گیربکس خودرو بسترن b30 یک گیربکس اتوماتیک 6 سرعته است که توسط شرکت آیسین ژاپن تولید شده است. این گیربکس سیستم بسیار پیچیده مکانیکی و کامپیوتری دارد و تعمیر آن نیازمند زمان کافی و تخصص می باشد. اگر هر یک از این نشانه ها را در خودروی تان مشاهده کردید، سریعا به یک تعمیرگاه گیربکس بسترن b30 مراجعه کنید. چرا که با خرابی یک قطعه، قطعات دیگر نیز آسیب می بینند و هزینه تعمیر گیربکس بسترن b30 نیز بالطبع بالا می رود.

احساس لرزش یا ساییدگی

گیربکس های اتوماتیک کارکرد بسیار نرم و آرامی دارند و اگر میبینید که گیربکس لرزش دارد نشانه خوبی نیست.

درگیرنشدن دنده گیربکس بسترن

آیا وقتی دنده خودروی تان را عوض می کنید پاسخ نمی دهد یا سرعت آن پایین است؟ آیا دنده عقب خودروی شما اصلا درگیر نمی شود؟ این موارد می تواند نشان دهنده یک روغن گیربکس فرسوده  باشد که خواص محافظتی آن تحلیل رفته و غلظت آن افزایش پیدا کرده است. اگر این مشکل خودروی شما باشد، سرویس روغن می تواند مشکل شما را برطرف کند.

اما گاهی ممکن است سیستم کامپیوتر دچار مشکل شده باشد که با ریست کردن آن مشکل رفع می شود. برای ریست کردن کامپیوتر خودرو می توانید باتری آن را به مدت 30 دقیقه قطع کنید. این کار اجازه می دهد تا کامپیوتر ماشین مجددا تنظیم شود. اگر این هم نتیجه نداد، با ما تماس بگیرید.

صداهای عجیب گیربکس بسترن b30

یکی از نشانه های خرابی گیربکس خودروی بسترن b30، انتشار صداهای غیر معمولی و بلند است. صداهایی شبیه برخورد سنگ، صدای ناله یا وزوز، صدای زمزمه یا کوبیده شدن چیزی. همه ی این ها می تواند از یک مشکل جزئی یا بسیار مهم ناشی شود. برخی از این صداها نشان دهنده خراب شدن روغن گیربکس است که وظیفه روغن کاری تمامی اجزای گیربکس را دارد. این مایع با گذشت زمان خاصیت خود را از دست می دهد و نمی تواند از اصطحکاک جلوگیری کند. اصطحکاک باعث آسیب های زیادی به سیستم انتقال قدرت خودرو می شود.

بوی سوختگی در بسترن b30

ماشین به هیچ وجه نباید بوی سوختگی بدهد. بوی سوختگی ممکن است به خاطر داغ شدن لنت ها یا گیربکس باشد. اگر بو از گیربکس خودرو شما باشد به خاطر داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس است. روغن گیربکس نقش مهمی در حفظ سلامت قطعات گیربکس دارد که همان روانکاری قطعات داخلی جعبه دنده است. با پیمودن هرچه بیشتر مسافت، توانایی روغن کاهش می یابد و سطح اصطحکاک بالا می رود.

وقتی اصطحکاک بالا می رود، باعث می شود تا زباله تجمع پیدا کند. همینطور قطعات داخلی شروع به خراب شدن می کنند. گاهی اوقات نشتی روغن می تواند باعث بوی سوختگی ایجاد کند. به این صورت که با نشت روغن سطح آن کاهش می یابد و کاهش سطح روغن این مشکل را بوجود می آورد.

لغزیدن دنده بسترن

آیا هنگام تعویض دنده، سر می خورد یا کشش را از دست می دهد؟ اگر اینطور است باید آن را جدی بگیرید. کامپیوتر خودروی شما به سیستم انتقال قدرت می گوید که چه زمانی چه نیرویی را به چرخ ها ارسال کند. در این هنگام اگر بخشی به درستی کار نکند، سیگنال اشتباه ارسال می شود. این مشکل را جدی بگیرید.

نشت روغن یا کاهش سطح آن

اگر کف پارکینگ خود روغن قرمز روشن یا تیره را می بینید، به معنی نشتی روغن گیربکس است. بر خلاف روغن موتور، روغن گیربکس اتوماتیک کم نمی شود (البته این موضوع در گیربکس های CVT برعکس است). اگر می بینید که سطح روغن گیربکس تان کم است حتما در جایی نشتی دارید. سطح روغن پایین باعث افزایش اصطحکاک می شود و همانطور که می دانید اصطحکاک قاتل گیربکس های اتوماتیک است.

این کار ممکن است با تعویض یک واشر یا شنگ برطرف شود و ممکن است هزینه تعمیر گیربکس بسترن B30 پایینی داشته باشید. اما از همین مشکلات کوچک غافل نشوید که ممکن است خرابی های بزرگتری را به بار بیاورند.

روشن شدن چراغ موتور بسترن

روشن شدن چراغ موتور می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که یکی از آن ها سیستم انتقال قدرت شماست. موتور و گیربکس بسترن دارای تعداد زیادی سنسور هستند. این سنسورها هر چیز غیر عادی را متوجه می شوند و به کامپیوتر خودرو اعلام خرابی می کنند. در این هنگام چراغ موتور روشن می شود و به شما اطلاع می دهد که مشکلی رخ داده است. همیشه مراجعه به موقع باعث کاهش هزینه های بعدی شما می شود.

تعمیرگاه کیربکس بسترن b30 در تهران

الو گیربکس یک تعمیرگاه گیربکس بسترن b30 است به آدرس : ستارخان – میدان توحید – نصرت غربی – نبش ستایش که به صورت تخصصی در زمینه تعمیرگیربکس بسترن b30 و گیربکس سایر خودروها فعالیت می کند. کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

بله مانند سایر گیربکس های اتوماتیک، گیربکس این خودرو هم قابل تعمیر است. اما گاهی فرسودگی مکانیکی یا ضربه های فیزیکی آن قدر بالاست که نیاز است تا گیربکس خود را تعویض کنید. همیشه مراجعه زودهنگام باعث افزایش طول عمر گیربکس می شود و از هزینه های زیاد جلوگیری می کند.

از نشانه های خرابی گیربکس بسترن B30 می توان به: بوی سوختگی در خودرو، لغزش دنده، صداهای بلند و عجیب مثل برخورد چیزی، زوزه کشیدن، صدای وزوز می توانند از نشانه های خرابی گیربکس باشند. البته لرزش خودرو یا عدم توانایی تعویض دنده هم نشانه های خطرناکی هستند.

هزینه تعمیر گیربکس بسترن B30 کاملا بستگی به وضعیت فعلی گیربکس دارد. ممکن است با تعویض یک قطعه ساده مشکل گیربکس حل شود. اما گاهی خرابی های وارده بسیار زیاد است و نیاز به تعویض کامل گیربکس دارید. با ما تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *