بلاگ

تعمیر گیربکس برلیانس H320

تعمیر گیربکس برلیانسH320

تعمیر گیربکس برلیانس H320 در تعمیرگاه الو گیربکس به صورت تخصصی انجام می شود. الو گیربکس در زمینه تعمیر انواع گیربکس فعال بوده  و سابقه طولانی در تعمیر انواع گیربکس خودروهای داخلی و خارجی دارد.

در این مقاله به تعمیر گیربکس برلیانس مدل H320 و مشکلات رایج گیربکس این خودرو می پردازیم.

مشکلات رایج نیازمند تعمیر گیربکس برلیانس H320

کاهش قدرت خودرو

لازم است توجه داشته باشید در صورتی که از میزان روغن موجود در گیربکس کم شود، قدرت موتور خودرو کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین لازم است تا همیشه حواستان به روغن گیربکس خودرو باشد.

تکان خوردن خودرو

در صورتی که گیربکس برلیانس H320 با مشکل مواجه شود ممکن است تا شما در ماشین احساس کنید که ماشین می‌لرزد و یا بسیار تکان می‌خورد مخصوصا در هنگام حرکت اولیه. در این صورت لازم است اقداماتی را برای تعمیر گیربکس برلیانس H320 انجام دهید، لازم به ذکر است که فروشگاه برادران پارت تامین کننده قطعات و لوازم یدکی برلیانس H320 است که میتوانید قطعات ماشین را از این فروشگاه تامین کنید.

ایجاد بوی سوختگی از روغن گیربکس

لازم است توجه داشته باشید در صورتی که روغن گیربکس بیش از حد داغ شود این عمل باعث می‌شود تا از گیربکس بوی سوختگی حس شود بنابراین لازم است در صورتی که بوی سوختگی از گیربکس را متوجه شدید سریعاً این مشکل را بر طرف کنید. برای تعمیر گیربکس برلیانس H320 می‌توانید با تعمیرگاه الوگیربکس تماس بگیرد و سریعاً مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

سرویس دوره ای برای جلوگیری از تعمیرات گیربکس برلیانس H320

سرویس دوره‌ای و مراقبت از گیربکس برلیانس H320 بسیار مهم و حیاتی است. این سرویس‌ها باید حدوداً سالی یکبار تا دو بار توسط یک تعمیرکار کاربلد و حرفه‌ای انجام شود. بدین وسیله می‌توان ایرادات جزئی و قابل رفع را سریعاً پیدا کرد و با هزینه و زمان کم، آن‌ها را برطرف نمود. در صورتی که این ایرادات برطرف نشوند، می‌توانند در طولانی مدت سبب خرابی‌های پرهزینه و زمان‌بر شود و نیاز به تعمیر گیربکس برلیانس H320 خود پیدا کنید.

 

 سری خودرو های برلیانس

خودرو برلیانس در 4 سری H300، H200، کراس و V5 در مدل های مختلف تولید شده است که شرکت پارس خودرو در ایران تولید این خودرو را انجام می دهد. در ادامه به معرفی انواع سری خودروهای برلیانس پرداخته و به صورت تخصصی به معرفی برلیانس H320 می پردازیم.

برلیانس H320 و H330

خودرو برلیانس دارای سری‌های مختلفی است و شرکت پارس خودرو فعالیت‌هایی را در زمینه تولید برلیانس سری H300 انجام داده است. این شرکت سعی کرده است تا از سال ۱۳۹۳ دو مدل از خودروهای برلیانس سری H300 را تولید و به بازار عرضه کند.

برلیانس H220 و H230

خودرو های برلیانس که در سری H200 قرار دارند به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول شامل برلیانس هاچبک سری H220 و دسته دوم شامل برلیانس سدان H230 می‌شود. لازم است گفته شود که خودرو هایی که در سری H300 تولید شده‌اند نسبت به خودرو هایی که در سری H200 تولید شده‌اند قدیمی‌تر هستند؛ بنابراین خودرو های برلیانس سری H200 دارای امکانات پیشرفته‌تری نسبت به سری H300 هستند.

برلیانس کراس

این خودرو یکی از خودرو هایی است که توسط شرکت پارس خودرو تولید شده است. لازم است گفته شود که این خودرو دارای امکاناتی مشابه امکانات خودرو برلیانس سری H320 است.

برلیانس V5

این خودرو دارای امکانات بسیاری مانند ایر بگ پرده‌ای، آینه بغل برقی است.

تیم فنی الو گیربکس سابقه طولانی در تعمیر گیربکس خودرو چینی دارد. شما می‌توانید برای انجام تعمیرات گیربکس برلیانس H320 خود با مجموعه الو گیربکس تماس بگیرید.

مشخصات ظاهری و فنی برلیانس H320

برلیانس H320 نوعی از خودرو برلیانس از سری H300 است.

  • این خودرو دارای بدنه هاچبک است و از نظر ظاهری با سری‌های دیگر خودرو برلیانس تفاوت دارد. این خودرو  برلیانس H320 دارای زنجیر تایم است و با خرید خودرو برلیانس H320 دیگر لازم نیست نگران پاره شدن تسمه تایم آن باشید.
  • از مشخصات فنی برلیانس H320 می‌توان به موتور آن اشاره کرد. موتور این خودرو برلیانس H320 دارای ۴ سیلندر است. همچنین لازم است گفته شود که خودرو برلیانس H320 دارای ۱۶ سوپاپ است.
  • شتاب این خودرو برلیانس H320 بسیار زیاد است و شتاب آن چیزی معادل ۱۴ ثانیه است.
  • از ویژگی‌های دیگر این خودرو می‌توان به انتقال نیروی آن اشاره کرد. انتقال نیرو در این خودرو از طریق دیفرانسیل جلو صورت می‌گیرد.
  • در طراحی این خودرو برلیانس H320 حجم بسیار مناسبی برای موتور آن در نظر گرفته شده است و حجم موتوری که برای خودرو برلیانس H320 در نظر گرفته شده است چیزی در حدود ۱۴۹۸ سی‌سی است.

مشخصات گیربکس برلیانس H320

گیربکس برلیانس H320 چهار سرعته و از نوع AMT است این نوع گیربکس ترکیبی از گیربکس دستی و گیربکس های اتوماتیک است که بیشتر در دسته بندی گیربکس های اتومات قرار می گیرد. پس اگر خودرو برلیانس دارید و گیربکس دچار مشکل است به تعمیرگاه معتبر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

موتور برلیانس دارای ۴ سیلندر است و ۱۶ سوپاپ است. همچنین ترمز عقب آن به‌صورت دیسکی است و ترمز جلو آن به شکل دیسکی و همچنین تهویه شونده است. نوع فرمان این گیربکس قابل تنظیم کردن است و به شکل دنده شانه‌ای و تقویت شده و به‌صورت برقی است.

حجم موتوری که برای گیربکس برلیانس H320 در نظر گرفته شده است حجمی در حدود ۱۶۵۴ سی‌سی است. این گیربکس دارای قدرتی به اندازه ۱۱۴ اسب بخار است و سیستم تعلیق جلو آن به شکل سیستم مستقل مک فرسون طراحی شده است.

استفاده صحیح از گیربکس برلیانس H320

لازم است تا در صورتی که نشانه‌هایی از ایجاد مشکل در گیربکس را مشاهده کردید سریعاً آن را پیگیری کنید و برای انجام تعمیرات گیربکس برلیانس H320 به تعمیرگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

یکی از این تعمیرگاه‌ها سایت الو گیربکس است. لازم است توجه داشته باشید که در صورتی که مشکلاتی را در گیربکس مشاهده کنید اما همچنان به راه خود ادامه دهید ممکن است این مشکلات باعث ایجاد خرابی در قطعات دیگر خودرو شود و در این صورت هزینه نهایی برای تعمیر گیربکس برلیانس H320 افزایش پیدا می‌کند.

لازم است تا توجه بسیار زیادی به روغن گیربکس داشته باشید. زیرا ممکن است روغن گیربکس در زمان مورد نظر تمام شود بنابراین باید برای تعویض آن اقدام کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *