JAC S3

تعمیر گیربکس جک JAC S3

تعمیر گیربکس جک JAC S3

الوگیربکس تعمیرگاه گیربکس جک JAC S3 است که به صورت تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس جک JAC S3 و سایر مدل های آن فعالیت می کند. اگر شما هم نیاز به این خدمات دارید، می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما در این مجموعه به شما مشاوره تخصصی ارائه کنند.

معرفی گیربکس جک S3

این ماشین از گیربکس دوکلاچه یا همان CVT بهره می برد. “CVT” مخفف کلمه “Continuously Variable Transmission” است.  گیربکس خودرو جک S3 از نوع کم مصرف است و در مصرف سوخت بازدهی بهتری دارد. گیربکس این خودرو نوعی گیربکس اتوماتیک است اما با گیربکس های اتوماتیک استاندارد تفاوت دارد. از آنجایی که در این سیستم انتقال روش تعویض دنده اصلاح شده است، تجربه رانندگی راحت تری را ارائه می دهند. هنگام رانندگی با خودرو جک، ممکن است متوجه شوید که تعویض دنده ها راحت است.

جعبه دنده جک S3 نوعی گیربکس اتوماتیک است که نسبت دنده را در حین حرکت خودرو تنظیم می کند. این گیربکس ها به موتور اجازه می دهند تا سرعت ها و گشتاورهای مختلفی را تولید کند و در عین حال سرعت چرخش نسبتا بالایی را حفظ کند.

گیربکس جک S3 می تواند حتی زمانی که خودروی شما با سرعت های مختلف در حال حرکت است، یک RPM ثابت را حفظ کند. در نتیجه همه اینها، گیربکس های CVT نرم تر از گیربکس های اتوماتیک استاندارد کار می کنند.

تعمیر گیربکس جک S3

معمولا تعمیر گیربکس جک S3 مانند تعمیر سایر گیربکس های اتوماتیک است. و از آنجایی که گیربکس این خودرو تکامل یافته گیربکس اتوماتیک استاندارد است، به همان قطعاتی که گیربکس های اتوماتیک معمولی نیاز دارند نیاز دارد. این گیربکس ها باید تست مایع شده، شارژ شوند و آزمایش های جاده ای را انجام دهند تا بررسی کنند که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر، و قسمت های فرسوده شده باید با سرعت بیشتری نسبت به سایر قطعات تعویض شوند.

علائم خرابی گیربکس جک S3

وقتی صحبت از مشکلات و علائم گیربکس جک S3 می شود، مشکل این است که بسیاری از آنها را نمی توان مستقیما توضیح داد. علائم خاص می تواند نشان دهنده مشکلات متعدد باشد.  اما به خاطر داشته باشید که هر یک از این مشکلات نیاز به تشخیص یک متخصص حرفه ای دارند.

1- لیز خوردن، ساییدن و تکان خوردن

اگر احساس می کنید که گیربکس شما میلغزد، باید مشکل را سریع پیدا کنید. لغزش بیش از حد گیربکس می تواند نشانه ای از خطاهای ساختاری جعبه دنده یا مشکلات مایع گیربکس باشد. اگر مایع گیربکس کافی نباشد، حتما برای تنظیم منظم قرقره‌های خودرو، تسمه یا زنجیر، نیاز به روغن‌کاری است. در صورت فرسوده شدن مایع گیربکس همین اتفاق می تواند بیفتد. در حالی که برخی از لغزش‌های گیربکس جک S3 معمولی است، اما لغزش بیش از حد که در روال رانندگی روزانه شما اختلال ایجاد می‌کند را مطمئناً متوجه خواهید شد.

صداهای سنگ زنی یا برخورد سنگ گیربکس جک S3 همچنان یک راز باقی مانده است و نمی توان برای این کورد یک دلیل قاطع بیان کرد. هر نوع صدای سنگ زنی در گیربکس CVT نشانه فرسوده بودن قطعات داخلی است.  صداهای ساییده شدن ممکن است با تعویض زود به زود مایع گیربکس برطرف شوند، اما در بیشتر موارد، این اتفاق در خودروهایی با کارکرد بالا رخ می‌دهد که در آن‌ها انتظار تعویض گیربکس وجود دارد.

هر نوع حرکت گیربکس جک S3، تکان خوردن یا پریدن به جلو نشانه جدی است. در بیشتر موارد، مشکلاتی با مایع گیربکس بسیار کم، مایع انتقال آلوده و فرسوده وجود دارد یا نیاز به برنامه ریزی مجدد جعبه دنده است.

2- مشکلات ماژول کنترل

درست مانند سایر گیربکس های اتوماتیک، گیربکس خودرو جک S3 دارای یک TCM، (ماژول کنترل گیربکس) است. این ماژول تمام سیگنال های سنسورهای مختلف در خودروی شما را جمع آوری می کند و نحوه واکنش گیربکس را تعیین می کند. این یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در تعمیر گیربکس جک S3 در نظر گرفت.

اگر ماژول کنترل گیربکس شما خراب شود، ممکن است متوجه تغییرات ناگهانی در کارکرد گیربکس شوید. ممکن است تاخیر در درگیر شدن، لغزش بیش از حد گیربکس و علائم مختلف دیگری وجود داشته باشد. هنگامی که این علائم به طور ناگهانی و بدون مشکلات گذشته ظاهر می شوند، می توانید تشخیص دهید که آیا مقصر ماژول کنترل انتقال شما است یا خیر. تخریب ساختاری و مکانیکی گیربکس CVT به تدریج آشکار می شود، اما ایرادات الکترونیکی بلافاصله ظاهر می شوند.

3- صدای ناله و تق تق در حین رانندگی

هر صدای عجیبی که از گیربکس منتشر می شود نشان دهنده وجود مشکل است. در شرایط خاص، ممکن است از مایع گیربکس نادرست استفاده کرده باشید یا نیاز است تا مایع گیربکس خود را دوباره پر کنید. با این حال درصد زیادی از جک هایی که صداهای عجیب و غریب تولید می کنند، با یکی از یاتاقان های داخلی مشکل دارند.

مکانیک الوگیربکس ابتدا سایر علل احتمالی صداهای عجیب مثل خرابی بلبرینگ چرخ ها، مشکلات تعلیق و سیستم ترمز را در نظر می گیرد. چرا که تعمیر آنها بسیار ارزانتر است و به راحتی با مشکلات انتقال اشتباه گرفته می شوند.

4- مشکلات مایع گیربکس

روغن گیربکس کهنه و فرسوده قاتل شماره یک گیربکس های جک است. بیشتر مشکلات و علائم سیستم انتقال قدرت CVT که امروز در اینجا لیست می کنیم به دلیل داشتن سطح پایین از مایع گیربکس، فرسوده بودن روغن یا روغن اشتباه است. درست مانند هر نوع گیربکس، مقدار سالم و کافی مایع گیربکس با روغن کاری تمام قطعات متحرک و خنک نگه داشتن همزمان آنها از آسیب مکانیکی گیربکس جلوگیری می کند.

اطمینان حاصل کنید که گیربکس ماشین شما به طور منظم برای هرگونه نشتی بررسی می شود و روغن گیربکس شما با توجه به فاصله زمانی که شرکت سازنده مشخص کرده است تعویض می شود. بسیاری از مالکان تصمیم می‌گیرند فاصله تعویض مایع گیربکس را کوتاه کنند، چرا که باعث افزایش عمر جعبه دنده خودرو شما می شود.

تعمیرگیربکس جک JAC S3

5. داغ کردن یا OVER HEATING

گرمای بیش از حد یکی از مشکلات اصلی همه گیربکس های اتوماتیک است. گیربکس S3 هم تفاوتی ندارد. گرمای بیش از حد ممکن است در نتیجه استفاده نادرست (به عنوان مثال بکسل سنگین)، هنگامی که مایع انتقال کافی وجود ندارد، یا زمانی که مایع گیربکس فرسوده شده است، رخ دهد. همچنین اگر گردش مایع گیربکس توسط پمپ روغن مختل شود، ممکن است این اتفاق رخ دهد. البته در صورتی که پمپ معیوب باشد.

 

اگر گیربکس خودروی شما بیش از حد گرم شود، داشبورد باید به شما هشدار دهد. اگر این اتفاق افتاد، مراقب باشید تا در اسرع وقت ماشین را به طور کامل متوقف کنید. اگر گرمای بیش از حد به دلیل شرایط ترافیکی باشد (گرمای شدید و ترافیک طولانی مدت توقف و حرکت ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد گیربکس شود).

نکته: اگر خودرو شما مدام ارور گرمای بالا در گیربکس را می دهد، احتمالا مشکلی در سیستم انتقال خودرو شما وجود دارد و پیشنهاد می کنم در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.  0912254117809129406458

6- بررسی چراغ هشدار موتور را برای مشکلات گیربکس

گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی در جعبه دنده خودرو شما رخ دهد که باعث شود چراغ موتور شما روشن شود. در این صورت حتما ماشین خود را برای چکاپ ببرید تا از خرابی ها و هزینه های بیشتر جلوگیری کنید.

7- لیز خوردن زنجیره یا تسمه چند صفحه ای فلزی

زنجیر یا تسمه فلزی چند صفحه ای باید با سطح معینی از نیرو بسته شود تا از لغزش روی قرقره های تنظیم کننده نسبت دنده جلوگیری شود. میزان لرزش کم مشکلی ندارد و کاملا عادی است، اما لغزش بیش از حد نشان دهنده آسیب جدی سیستم گیربکس شماست.

8- مشکلات فلایویل

در تعمیر گیربکس جک S3، باید گفت که جعبه دنده این خودرو، مانند یک گیربکس اتوماتیک هیدرولیک معمولی، شامل یک چرخ فلایویل یا یک مبدل گشتاور است. گزارش‌های متعددی مبنی بر مشکلات چرخ فلایویل در گیربکس‌های این خودرو به گوش می رسد. علائم خرابی فلایویل S3 می تواند به هر دلیلی باشد، مثل لغزش، لرزش، و مشکلات دیگر، اما معمولاً هنگام استفاده از تجهیزات عیب یاب، هیچ کد عیب وجود ندارد، بنابراین نمایندگی ها به این نتیجه می رسند که گیربکس CVT مشکل ساختاری دارد و نیاز به تعویض دارد.

9- مشکلات و علائم کلاچ S3

اکثر خودروها دارای کلاچ هستند که موتور را به گیربکس متصل می کند. هنگامی که پدال گاز را فشار می دهید، کلاچ باید به تدریج موتور و گیربکس را درگیر کند و در نتیجه شروع نرمی داشته باشد. اگر حرکت ناگهانی، حرکت به سمت جلو یا تاخیر در درگیری دنده دارید، ممکن است مشکل از کلاچ خودرو باشد. در برخی شرایط، صرفاً برنامه ریزی مجدد کلاچ پس از تعویض مایع گیربکس ممکن است مشکل را برطرف کند. برای اطلاعات بیشتر این موضوع با ما تماس بگیرید.

گرمای بیش از حد، لغزش و عدم شتاب ناگهانی از متداول ترین مشکلاتی هستند که ممکن است در گیربکس جک S3 رخ دهد. لرزیدن هم یکی دیگر از موارد معمولی است. از آنجایی که این گیربکس ها برای عملکرد به تسمه ها متکی هستند، اگر با فشار یا سایش شدید مواجه شوند، ممکن است گیربکس کاملاً از کار بیفتد.

علاوه بر رعایت نکات گفته شده توسط شرکت سازنده، چکاپ و بررسی روغن گیربکس، عادات رانندگی خوب می توانند عمر گیربکس خودروی شما را افزایش دهند. مثلا هنگام رانندگی بر روی سطح شیب دار برای توقف از عقب رفتن، گاز ندهید.

در عوض برای توقف از ترمز استفاده کنید و در هنگام رها کردن دوباره گاز دهید. همچنین مانند هر گیربکس اتومات دیگر، خودروی تان را در دنده خلاص متوقف نکنید، چرا که ممکن است به سیستم انتقال قدرت خودروی تان آسیب وارد شود.

اگر گیربکس خودروی تان را طبق دستور العمل های کارخانه نهگداری کنید، مایعات آن را چک کنید و عادات رانندگی آسیب زا نداشته باشید، می توانید تا 320 هزار کیلومتر را بدون هیچ مشکلی طی کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *