تعمیر گیربکس لیفان

در زمینه تعمیر گیربکس لیفان باید گفت که خودروهای لیفان ساخته‌ یک شرکت چینی با همین نام بوده که در انواع مختلفی وارد ایران شدند. این خودروها نیز مانند هر خودروی دیگری بیشتر از هر چیز، به سرویس دوره ‌ای و تعمیر گیربکس لیفان احتیاج دارند. چرا که گیربکس ‌ها جزو حساس ‌ترین قطعات یک ماشین محسوب می‌ شوند.
و گیربکس خودروهای چینی نسبت به گیربکس های کره ای و ژاپنی نیاز به سرویس دوره ای و  تعمیر بیشتری دارد. از این رو تعمیر گیربکس خودرو چینی اهمیت دارد.

این اجزای پیچیده به علت گرما و اصطکاک فراوان، بیشتر از قطعات دیگر به مراقبت و تعویض نیاز پیدا می‌ کنند. هر فرد در طول رانندگی بیشتر از هر چیز دیگر دنده را تعویض می ‌نماید. این کار یا به صورت دستی توسط خود فرد یا به طور اتوماتیک توسط جعبه دنده صورت می ‌گیرد.

کوچکترین ایراد و مشکل در گیربکس به ‌سرعت در خودرو قابل تشخیص بوده و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می ‌دهد. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به تعمیرگاه گیربکس لیفان پرداخته و در مورد تعمیر گیربکس لیفان، انواع گیربکس و برخی سوالات متداول شما بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

خدمات تعمیرگاه گیربکس لیفان

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس لیفان

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس لیفان

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس لیفان

تعمیر گیربکس لیفان

تعمیرگاه گیربکس لیفان

گیربکس ‌ها از چرخ دنده‌ های مختلفی ساخته شده و نیروی حاصله از موتور را به چرخ‌ ها منتقل می ‌کنند. نیروی تولید شده توسط موتور در همه‌ حالت ‌ها یکسان نبوده و باید توسط گیربکس کنترل و سپس منتقل شود.

در میان خودروهای موجود، تعمیر گیربکس لیفان از حساسیت بالاتری برخوردار است. چرا که اگر عیب‌ یابی و تعمیر این قطعات به ‌خوبی صورت نگیرد، به سایر اجزای موتور نیز آسیب جدی وارد خواهد کرد.

در این صورت شما باید علاوه بر هزینه‌ های مربوط تعمیر گیربکس لیفان، هزینه‌ تعمیر یا تعویض قطعات دیگر موتور را نیز پرداخت نمایید. حتی شاید مجبور شوید برای پیدا کردن مشکل خودرو، موتور آن را نیز باز و بسته نمایید.

تنها راه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلات بزرگی، سرویس دوره‌ ای گیربکس خودروهای لیفان و مراجعه به تعمیرگاه معتبر گیربکس لیفان است.

 تعمیر گیربکس لیفان تمامی خودروها

خودروهای لیفان اولین بار در اواخر سال 1380 و توسط شرکت کرمان خودرو وارد ایران شد. امروزه نیز خدمات پس از فروش خودروهای لیفان توسط همین شرکت ارائه می‌ شود.

از پرفروش ‌ترین خودروهای لیفان در داخل ایران می ‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • تعمیر گیربکس لیفان
    تعمیر گیربکس لیفان X60 شاسی بلند

لیفان X60 جزو اولین مدل ‌هایی بود که توسط شرکت کرمان خودرو وارد ایران شد.  این خودرو در دو مدل گیربکس دستی با 5 دنده و گیربکس اتوماتیک روانه‌ بازار شد.

  • تعمیر گیربکس لیفان 520 سدان

لیفان 520 یکی از معدود خودروهای چینی است که در بازار کشور به فروش خوبی دست یافت. این خودرو دارای جعبه دنده‌ 5 سرعته‌ دستی است.

  • تعمیر گیربکس لیفان 620 سدان

لیفان 620 را می‌ توان نسخه پیشرفته‌ لیفان 520 دانست. این خودرو نیز دارای جعبه دنده‌ 5 سرعته‌ دستی است.

  • تعمیر گیربکس لیفان 820

لیفان 820 یکی از قدرتمندترین محصولات این خودروسازی چینی است. نیروی پیشران در این خودرو توسط جعبه دنده 6 سرعته‌ اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌ شود.

  • تعمیر گیربکس لیفان X50

X50 یک خودرو شاسی بلند قدرتمند است که ظاهر اسپرت و جذابی نیز دارد. شما می توانید از بین جعبه دنده‌ 5 سرعته و گیربکس اتوماتیک یکی را برای این خودرو انتخاب نمایید.

  • تعمیر گیربکس لیفان X70

یک خودرو شاسی بلند از خودروسازی بم در مقابل شما قرار دارد. تنها گیربکس اتوماتیک برای این خودرو تعبیه شده است.

همان‌ طور که مشخص است، مدل ‌های مختلفی از خودرو لیفان با گیربکس‌ های دستی و اتوماتیک در داخل ایران وجود دارند. اگر شما به تعمیر گیربکس لیفان احتیاج داشته باشید، باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. مراکزی که نوع گیربکس ماشین شما را به درستی شناخته و عیوب آن را به راحتی رفع نمایند.

تعمیر گیربکس لیفان اتوماتیک

به خودروهایی که جعبه دنده آن ‌ها به طور اتوماتیک کار کرده و نیازی به گرفتن کلاچ از سوی راننده برای تعویض دنده وجود ندارد، گیربکس اتومات گفته می ‌شود. مسلما انتخاب خودروهای لیفان با گیربکس اتوماتیک، یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. خصوصا در کلان شهرهایی که افراد زمان زیادی را در ترافیک سپری می ‌کنند. تصور کنید دیگر لازم نیست در ترافیک ‌های سنگین، بارها کلاچ را بگیرید و دنده را بالا یا پایین ببرید.

گیربکس‌ های اتوماتیک در کنار این مزایای قابل توجه، معایبی نیز دارند. این جعبه دنده‌ ها بسیار حساس هستند. در واقع سنسورهای پیشرفته درون این اجزا تعویض دنده را انجام داده و شما را از کلاج بی نیاز می‌ کنند. این سنسورها نیز، نیازمند مراقبت بیشتری نسبت به حالت دستی هستند.

اگر سرویس دوره ‌ای و تعمیر گیربکس اتوماتیک به درستی و یا در زمان مناسب صورت نگیرد، این قطعات کارایی خود را به طور کامل از دست می ‌دهند. در این میان انتخاب تعمیرگاه مناسب برای تعمیر گیربکس لیفان اهمیت ویژه ‌ای پیدا می‌ کند. چرا که عیب یابی، تعمیر یا تعویض این گیربکس‌ ها تنها از عهده‌ افراد متخصص و باتجربه بر می ‌آید.


تعمیر گیربکس لیفان
تعمیر گیربکس لیفان دستی

نوع دوم گیربکس ‌های موجود در بازار، گیربکس ‌های دستی هستند. در این خودروها برای هر بار عوض کردن دنده، راننده باید کلاچ را گرفته و سپس دنده را بالا یا پایین ببرد.

درست است که استفاده از گیربکس ‌های اتوماتیک در شهرهای بزرگ و پرترافیک انتخابی هوشمندانه است. اما گیربکس ‌های دستی نیز مزایای خاص خود را دارند. این جعبه دنده ‌ها حساسیت گیربکس ‌های اتوماتیک را نداشته و رسیدگی به آن‌ ها نیز راحت ‌تر است.

اما از طرف دیگر، گیربکس ‌های دستی به علت استفاده مداوم، بیشتر در معرض آسیب قرار می ‌گیرند. در نتیجه شما مجبور خواهید شد سریع‌ تر از سایر اجزا نسبت به تعمیر گیربکس لیفان خود اقدام نمایید.

عیب‌یابی گیربکس لیفان

همان‌ طور که بارها در طول مقاله به آن اشاره کردیم، گیربکس ‌ها جزو مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین اجزای موتور هستند. این قطعات حیاتی به علت استفاده‌ مداوم، ترافیک شهری و عدم رانندگی اصولی، سریع ‌تر از سایر قطعات نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا می‌ کنند.

حال فرقی ندارد شما چه خودرویی داشته باشید. جعبه دنده‌ آن به طور مرتب به سرویس دوره ‌ای نیاز خواهد داشت. خودروهای لیفان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و گیبرکس آن‌ ها نیز به تعمیر و تعویض دوره‎ ای احتیاج خواهد داشت.

تعمیر گیربکس لیفان

اما آنچه تعمیر این قطعات را چالش ‌برانگیز می ‌کند، حساسیت بالای جعبه دنده و دیگر اجزای سازنده‌ آن است. بنابراین برای جلوگیری از آسیب به این قطعات و یا دیگر اجزای موتور، باید برای تعمیر گیربکس لیفان و یا عیب ‌یابی آن، به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

تنها زمانی که تعمیرگاه گیربکس لیفان دارای متخصصان زبده و کارآزموده باشد، در کمترین زمان ممکن مشکل خودرو پیدا شده و اقدامات لازم برای تعمیر آن صورت می ‌گیرد.

سوالات متداول تعمیر گیربکس لیفان

آیا روغن گیربکس نیز مانند روغن موتور نیاز به تعویض دارد؟

بله. روغن گیربکس نیز مانند هر روان‌ کننده‌ دیگری در خودرو، پس از طی کیلومتر خاصی نیاز به تعویض دارد. بهتر است زمان تعویض را جدی گرفته تا از مراجعه به تعمیرگاه گیربکس لیفان بی‌ نیاز شوید.

چه زمانی باید برای سرویس دوره‌ای گیربکس اقدام کنیم؟

سرویس دوره ‌ای گیربکس بنا به توصیه‌ کمپانی سازنده‌ خودرو مشخص می ‌شود. باید بدانید این زمان برای خودروهای لیفان بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر در نظر گرفته شده است. البته عواملی چون ترافیک‌ های سنگین و رانندگی غیر اصولی باعث افزایش دمای روغن و کاهش عمر گیربکس می‌ شوند. بنابراین توصیه‌ ما به هموطنان ساکن در کلان شهرها این است که، بین 30000 کیلومتر تا 20000 کیلومتر، روغن گیربکس خود را تعویض نمایند.

چرا گیربکس اتوماتیک تقه می ‌زند؟

این ایراد از نقص ساعت گیربکس یا همان Valve body ناشی می ‌شود. البته تنها این مورد باعث بروز این مشکل نخواهد شد. به طور کلی موارد زیر می ‌توانند باعث تقه زدن جعبه دنده شوند.

*نقص سیستم برقی

*میزان نبودن فشار روغن گیربکس

*خرابی یا پارگی دسته موتورهای گیربکس

چرا گیربکس لیفان زوزه می ‌کشد؟

صدای زوزه‌ گیربکس لیفان ناشی از فشار روغن و یا خرابی دنده ‌ها، دنده‌ های دیفرانسیل و مجموعه دنده سیاره‌ ای در این خودرو است. بهتر است قبل از آنکه این مورد به سایر بخش‌های موتور نیز آسیب بزند، نسبت به تعمیر گیربکس لیفان خود اقدام نمایید.

چرا گیربکس گاز هرز می‌ خورد؟

به طور معمول گاز هرز خوردن نشانه‌ کمبود روغن و یا نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ ‌ها است. البته فرسودگی صفحه کلاچ نیز ممکن است باعث گاز خوردن جعبه دنده شود.

در هنگام خلاص شدن گیربکس اتوماتیک باید چه کرد؟

اگر گیربکس با مشکل جدی مواجه باشد، خودروی لیفان، گیربکس را خلاص می ‌کند. در این حالت خودرو در یک دنده‌ خاص قرار گرفته و حالت اضطراری اعلام می ‌شود. با بروز چنین مواردی، شما باید به اولین تعمیرگاه گیربکس لیفان مراجعه کرده و مشکل را حل کنید.

علت گیر کردن دنده در حالت پارک چیست؟

شاید مواردی چون خالی شدن باطری خودرو یا نبود برق در سیستم پارک، خرابی استاپ زیر پدال و یا شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس باعث این مشکل شوند.

تعمیر گیربکس لیفان