تعمیر گیربکس پژو 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس پژو

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس پژو

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس پژو

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس پژو

تعمیرگاه گیربکس پژو

توسعه گیربکس ها، از شکل گیری و توسعه گیربکس های دستی شروع شده و امروزه اکثر گیربکس اکثر خودروهای مدرن، گیربکس های اتوماتیک با تکنولوژی های جدید است. و با توسعه تکنولوژی گیربکس ها، روند تعمیر آن نیز تغییر کرده است، و تعمیر گیربکس های دستی به مراتب دشوارتر از تعمیر گیربکس اتوماتیک است.

عوامل متعددی در ایجاد مشکل در گیربکس ها نقش دارد، عامل اصلی بد رانندگی کردن بیان شده است. اگر اصول رانندگی با گیربکس‌های اتومات را رعایت نکنید، گیربکس به درستی دنده عوض نمی‌کند. روغن ‌گیربکس پژو نیز باید در زمان تعیین شده و با استفاده از دستگاه مجهز تعویض شود.

روغن قدیمی باید به طور کامل تخلیه شده و روغن جدید جایگزین آن شود. درست است که با ماندن مقداری از روغن قدیمی، نیاز به روغن کمتری است اما مخلوط‌ شدن روغن قدیمی و جدید باعث خرابی بیشتر گیربکس می‌شود. تعمیر گیربکس پژو از طریق تعویض روغن باید به صورت کامل و به کمک دستگاه انجام شود.

مجموعه تعمیرگاهی الو گیربکس با تماس شما به بررسی و مشاوره رایگان خودرو شما می‌پردازد. تیم اختصاصی ما در زمینه تعمیر گیربس ماشین های فرانسوی مثل تعمیر گیربکس پژو  متشکل از تکنسین‌های حرفه‌ای گیربکس و انتقال قدرت هستند که سرویس‌دهی با کیفیت به همراه گارانتی برای انواع خودرو  ارائه می‌دهند.

تعمیرگاه گیربکس پژو

گیربکس ها، قطعه ای گران در خودرو است و تعمیر آن هزینه های زیادی را در پی دارد. لذا بسیار مهم است که تعمیرگاه متخصص برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو پیدا کنیم. روند اصولی تعمیر گیربکس پژو
بدین صورت است که در ابتدا باید عیب یابی دقیقی صورت گیردو بر اساس ایرادات وارده لوازم یدکی مورد نیاز، و میزان هزینه نهایی اعلام شود که شروع تعمیر گیربکس آغاز شود.
نکته ی بسیار مهم در گیربکس ها این است که مراقب باشیم سرویس های دوره ای، تعویض روغن به صورت مدون انجام شود تا مجبور به پرداخت هیزنه های سرسام آور تعمیر و یا تعویض گیربکس نشویم.

الو گیربکس به دلیل تجربه های فراوانی که داشته است، توانسته به یکی از معتبر‌ترین تعمیرگاه گیربکس پژو در کشور تبدیل شود. در این مجموعه با تجربه‌ترین تعمیرکاران و به‌روزترین تجهیزات وجود دارد تا دیگر نگران سلامت خودروی خود نباشید.

تعمیرات گیربکس انواع خودرو های پژو

گیربکس‌های تعبیه شده در خودروهای پژو دائما در حال به‌روزرسانی هستند. تعمیر گیربکس پژو بسته به نوع خودرو متفاوت است. تمام کارشناسان الو گیربکس، دوره‌های تخصصی تعمیرات را گذرانده‌اند. در نتیجه تمامی آن‌ها به عیب‌یابی و تعمیر گیربکس پژو انواع خودروها مسلط هستند.

تعمیر گیربکس دستی پژو

تعمیر گیربکس انواع خودروهای پژو شامل چه خدماتی می‌شود؟

 1. تشخیص و نشان دادن ایراد گیربکس به صورت رایگان
 2. تعمیر گیربکس پژو
 3. تعویض روغن گیربکس پژو
 4. انجام سرویس دوره‌ای حین تعمیر گیربکس پژو
 5. بازدید فنی از گیربکس به همراه گارانتی
 6. مشاوره در زمینه رانندگی با گیربکس اتومات پژو

تعمیر گیربکس اتومات پژو

تعمیر گیربکس پژو اتومات نیازمند دانش و مهارت بالایی از مکانیک خودروهای اتومات است. این موضوع به این دلیل است ساختار این گیربکس‌ها نسبت به گیربکس‌های دستی پیچیده‌تر است و دقت بیشتری را می‌طلبد. همچنین هزینه تعمیر گیربکس پژو اتومات بسيار بیشتر از مدل دستی آن است.

دلایل خرابی گیربکس اتومات پژو

 1. تغییر دادن دنده در حین حرکت خودرو
 2. فعال کردن حالت پارک پیش از توقف کامل خودرو
 3. هنگامی که در وضعیت خلاص پا را روی پدال گاز قرارداده‌اید، حالت درایو را انتخاب کردید.
 4. حرکت دادن خودرو با دنده خلاص در شیب‌ها
 5. و

تعمیر گیربکس دستی پژو

گیربکس‌های دستی در مقایسه با گیربکس‌های اتوماتیک تغییر چندانی در سال‌های اخیر با نمونه‌های قدیمی خود نکرده‌اند. گیربکس‌ دستی عملیات انتقال از موتور به چرخ را به وسیله کلاچ انجام مي‌دهد و تعمیر ساده‌تری نسبت به گیربکس‌های اخیر دارد که پیچیدگی خاصی ندارد. بیشتر خرابی های گیربکس دستی نه از طریق خود گیربکس که از اجزای مرتبط ناشی می شود.

تعمیر گیربکس پژو

دلایل خرابی گیربکس دستی پژو

 1. مسافت پیموده شده زیاد
 2. ساییدگی دنده
 3. بی‌کیفیت بودن روغن جعبه دنده
 4. رانندگی با دنده نامناسب و کشیدن دنده معکوس
 5. نگهداری بیش از حد پا روی کلاچ
 6. و

خرید گیربکس انواع خودروهای پژو

با توجه به نحوه کارکرد قطعات در تعمیر گیربکس پژو و اطلاع از اهمیت این قطعات، بایستی خرید آن‌ها از مراکز معتبر انجام شود.همچنین می‌توانید با مراجعه به تعمیرگاه گیربکس پژو معتبر از خرید آن بی‌نیاز شوید. انواع گیربکس‌های اتومات که روی خودروهای موجود در ایران نصب هستند شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. گیربکس اتوماتیک هیدرولیکی
 2. گیربکس cvt
 3. گیربکس dual clutch

انواع قطعات موتوری برای تعمیر گیربکس پژو به شرح زیر است:

 1. پژو داستر: گیربکس هیدرولیکی
 2. پژو تندر 90 اتوماتیک: گیربکس هیدرولیکی
 3. پژو تالیسمان: گیربکس dual clutch
 4. پژو کولیوس: گیربکس cvt
 5. پژو کپچر: گیربکس dual clutch
 6. پژو ساندرو اتوماتیک: گیربکس هیدرولیکی
 7. پژو مگان: گیربکس هیدرولیکی

عیب یابی گیربکس پژو

شایع‌ترین علت خرابی گیربکس پژو، نشت روغن گیربکس یا فاسد شدن آن است. به همیل دلیل توصیه می‌شود تا در زمان‌های تعیین شده به تعمیرگاه گیربکس پژو برای تعویض روغن مراجعه کنید.

از دیگر عوامل شایع برای عیب‌یابی گیربکس می‌توان به اختلال در سیستم برق اشاره کرد. ایجاد مشکل در تعویض دنده‌ها نیز یکی از رایج‌ترین آسیب دیدگی‌ها است. اگر احساس کردید که تعویض دنده با سختی انجام می‌شود، زمان آن است که خودرو را به تعمیرگاه گیربکس پژو ببرید.

در این قسمت به صورت خلاصه برخی مشکلات و نحوه عیب‌یابی گیربکس پژو را ذکر می‌کنیم:

1- لرزش خودرو در هنگام حرکت: این لرزش‌ها ممکن است به علت خرابی پلوس، خرابی دسته موتور و سوار کردن صفحه کلاچ ایجاد شده باشد.

2- شنیدن صدای زوزه از گیربکس: به دلیل فشار روغن، خرابی دنده‌های گیربکس و همچنین دنده دیفرانسیل، امکان دارد صدای زوزه احساس کنید.

3- تقه زدن گیربکس اتومات: اگر در حال حرکت، گیربکس شما دچار تقه زدن شود، ممکن است دلیل اصلی این امر ایراد برقی، خرابی یا پارگی دسته موتور گیربکس یا تنظیم نبودن فشار روغن باشد.

4- گیر کردن در حالت پارک: اگر گیربکس در حالت پارک گیر می‌کند می تواند به علت خالی بودن باطری خودرو، خرابی استاپ زیر پدال، عدم وجود برق در سیستم، خرابی سلکتور و همچنین شکستن اهرم تعویض دنده از داخل خود گیربکس باشد.

5- گاز هرز خوردن: در صورتی که روغن گیربکس کم باشد یا روغن کافی به پشت کلاس گیربکس نرسد و فرسودگی سبب شده تا گیربکس شما دچار خرابی گاز هرز خوردن شود.

تعمیر گیربکس اتومات پژو

6- نشتی روغن گیربکس: یکی از مشکلاتی که شما باید سریعا آن را برطرف کنید، نشتی روغن است. اگر این نشتی ادامه پیدا کند، خسارت‌های سنگینی برای کل سیستم خودرو به وجود می‌آورد. این نکته حائز اهمیت است که رنگ روغن گیربکس قرمز است و هرگونه تغییر رنگ در آن، نشان دهنده خرابی است و باید هر چه سریع‌ترتعمیر گیربکس پژو انجام شود.

7-تاخیر عملکرد گیربکس: گیربکس‌های نسل جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعویض دنده در آن‌ها در کسری از ثانیه قابل انجام است. در صورتی که هنگام تعویض دنده گیربکس اتومات با تاخیر مواجه شدید، ممکن است نشتی روغن گیربکس داشته باشید.

8- تعویض خودکار دنده‌ها: تعویض خود به خود دنده‌ها در گیربکس‌های اتوماتیک امکان پذیر است. ممکن است به صورت ناگهانی خودرو به حالت دنده خلاص برود. در این حالت هر چه سریعتر نسبت به تعمیر گیربکس پژو اقدام نمایید.

9-خلاص شدن گیربکس: این خلاصی ممکن است به علت هرز شدن پلوس، خراب شدن توربین، بریدن اویل پمپ یا خالی بودن روغن گیربکس به وجود آید و خرابی‌های بعدی را در پیش داشته باشد.

10- بوی سوختگی روغن گیربکس: اگر بوی سوختگی از قسمت روغن گیربکس احساس کردید، هرچه سریع تر نسبت به بررسی آن اقدام نمایید. معمولا علت این بوی سوختگی، گرم شدن بیش از حد گیربکس است. اگر رنگ روغن  تیره شود و با بوی سوختگی همراه باشد، باعث شده تا عمل روغن کاری در قسمت انتقال قدرت خودرو دچار اختلال شود و آسیب جدی به قطعات داخلی وارد خواهد کرد.

11- کاهش قدرت خودرو: این مشکل به علت کاهش سطح روغن گیربکس و یا ایجاد نشتی در آن به وجود می‌آید. بهتر است بدانید که کاهش قدرت در خودروهای پژو امری طبیعی است پس باید نسبت به آن آگاه بوده و سریع‌تر جهت تعویض روغن اقدام کنید.

از دیگر مشکلات شایع در تعمیر گیربکس پژو می‌توان به روشن شدن چراغ چک موتور، سر و صدای خودرو در حالت خلاص، احساس لرزش در جعبه دنده و  تاخیر در حرکت خودرو اشاره کرد.

الوگیربکس،تعمیرگاه گیربکس انواع خودرو.

سوالات متداول تعمیر گیربکس پژو

دلیل هرز خوردن گاز گیربکس چیست؟

این مشکل به دلیل اختلالاتی همچون موارد زیر اتفاق می افتد:

 • کاهش روغن گیربکس
 • فرسودگی و استهلاک صفحه کلاچ
 • عدم وجود روغن کافی در پشت کاسه های کلاچ

گیر کردن دنده در حالت پارک به چه علت می باشد؟

گیر کردن دنده به دلایل زیر اتفاق می افتد که عبارت است از:

 •  خالی بودن باطری و عدم وجود برق در سیستم
 •  خراب شدن استاپ در زیر پدال
 •  شکسته شدن اهرم تعویض دنده در داخل گیربکس
 •   وجود خرابی در سلکتور

دلیل حالت اضطراری گیربکس در دنده 3 چیست؟

خودروی پژو در یک دنده خاص مانند دنده 3 که در خودروهایی با دنده بیشتر این عدد فرق میکند، در حالت اضطراری قرار می گیرد. در این حالت باید به نزدیکترین تعمیرگاه گیربکس پژو مراجعه کنید تا مشکل برطرف شود.

ایجاد لرزش خودرو هنگام حرکت و سر و صدای خودرو نشانه چیست؟

وجود لرزش در هنگام حرکت ناشی از موارد زیر باشد:

 • خراب شدن پلوس
 • هرز شدن صفحه کلاچ
 • خرابی در دسته موتور

 همچنین وجود صدای زوزه، ناله و سروصداهای اضافی در خودرو ممکن است ناشی از علل زیر باشد:

 •  صدای فشار روغن
 • خراب شدن دنده ها نظیر دنده های سیاره ای و یا دیفرانسیل

تعمیر گیربکس پژو