خدمات تعمیر

تعمیر گیربکس لیفان 820

تعمیر گیربکس لیفان 820

اگر شما هم صداهای عجیبی از خودروی تان می شنوید یا دچار هرگونه مشکل با گیربکس خودروی تان شده اید، احتمالا به خدمات تعمیر گیربکس لیفان 820 نیاز دارید. الو گیربکس یک تعمیرگاه تعمیر گیربکس لیفان 820 است که در ستارخان تهران واقع شده و سال هاست به صورت تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس انواع خودرو فعالیت می کند.

الو گیربکس تعمیر خودروی شما را به صورت 100 درصد تضمین می کند و یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه نیز برای رفاه حال شما عزیزان فراهم گردیده است. کاقیست روی شماره های زیر کلیک کنید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

هزینه تعمیر گیربکس لیفان 820

برآورد هزینه تعمیر گیربکس لیفان 820 مستلزم چک کردن کامل گیربکس خودرو می باشد و بدون چک کامل اعلام هزینه ها تعمیر گیربکس لیفان 820 حدودی می باشد و قابل استناد نخواهد بود، در مجموعه الوگیربکس که به صورت تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک فعالیت می کند با تجربه تیم تخصصی تعمیر و همچنین بروز ترین دستگاه ها عیب یابی پیش از شروع تعمیر گیربکس لیفان 820انجام خواهد شد.

عیب یابی پیش از تعمیر گیربکس لیفان 820 این کمک را خواهد کرد تا هزینه قطعی تعمیر گیربکس لیفان 820 مشخص شود و همانند خیلی از تعمیرگاه ها با هزینه اولیه کم تعمیر گیربکس لیفان 820 به دنبال فریب مشتری نخواهیم بود، در این مجموعه به دنبال حداکثر رضایت مشتری و همچنین تعمیر گیربکس لیفان 820 به صورت کامل هستیم.

هزینه تعمیر گیربکس لیفان 820 

اگر شما در خارج از تهران سکونت دارید برای برآورد هزینه های حدودی تعمیر گیربکس لیفان 820 می توانید با تیم تخصصی تعمیر ما با شماره 09122541178 در تماس باشید تا هزینه های اولیه پتعمیر گیربکس لیفان 820 به شما اعلام شود، توجه داشته باشید که این هزینه های اعلام شده از سوی مجموعه برای تعمیر گیربکس لیفان 820 حدودی می باشد و برای اعلام هزینه و زمان دقیق تعمیر گیربکس لیفان 820 باید خودرو شما به صورت کامل بررسی شود.

تعمیرگاه گیربکس لیفان 820 در تهران

الو گیربکس یک تعمیرگاه گیربکس لیفان 820 است که به صورت تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس لیفان 820 و سایر خودرو ها کار می کند. این تعمیرگاه تضمین 100 درصدی برای برطرف کردن ایرادات گیربکس شما ارائه می کند و دارای یدک کش نیم بها تا تعمیر گاه است. اگر هرگونه نشانه مشکوکی را در خودروی خود مشاهده می کنید، فورا با ما تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

دلیل خرابی گیربکس لیفان 820

4 دلیل اصلی برای خراب شدن گیربکس لیفان 820 وجو دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • کم شدن روغن گیربکس

سطح روغن گیربکس با گذشت زمان کاهش می یابد. روغن گیربکس کم باعث می شود تا گیربکس دچار مشکلات جدی شود. مثلا بیش از حد داغ شود، در تعویض دنده دچار مشکل شود، در تعویض دنده تاخیر پیدا می کند، دنده ها دیر درگیر می شوند یا دنده ها لیز میخورند. این مشکل می تواند به خاطر نشت روغن گیربکس، کهنه شدن آن یا خراب شدن پمپ روغن باشد.

 • گرفتگی فیلتر گیربکس

گاهی اوقات گرفتگی فیلتر گیربکس عامل بروز مشکلات در گیربکس است. یک فیلتر کثیف ممکن است باعث گرفتگی جریان روغن شود و سبب شود تا چرخ دنده ها لیز بخورند یا دیر عمل کنند. تعویض به موقع فیلتر می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند و هزینه تعمیر گیربکس لیفان 820 شما را تا سطح زیادی کاهش دهد.

 • خراب شدن شیر برقی لیفان

شیر برقی روغن گیربکس، وظیفه انتقال روغن به سراسر گیربکس را دارد. مشکلات الکترونیکی و سطح پایین روغن ممکن است باعث خرابی شیر برقی شوند. اگر گیربکس هنگام تعویض دنده لیز خورد و در خودروی شما هیچ نشانه ای از نشتی روغن وجود نداشت، حتما شیر برقی خودرو مشکل دارد.

 • خراب شدن مبدل گشتاور

گاهی اوقات ممکن است مبدل گشتاور خودرو دچار ایراداتی مثل خرابی بلبرینگ سوزنی شود. اگر این قطعه آسیب ببیند، آسیب های شدیدی به سیستم انتقال قدرت خودرو وارد می شود. این مشکل خودش را با صداهای عجیبی مثل ساییده شدن یا مسواک زدن نشان می دهد.

نشانه های خرابی گیربکس لیفان 820

آیا در حین رانندگی با صداهای عجیب و لرزش مواجه می شوید؟ آیا هنگام تعویض دنده دچار مشکل هستید یا موتور نشتی روغن گیربکس دارد؟ اینها نشانه هایی هستند که به شما می گویند نیاز به تعمیر گیربکس لیفان 820 دارید و نادیده گرفتن این موارد باعث وارد آمدن آسیب های بیشتر به سایر قطعات خودرو می شود. با ادامه این روند آسیب وارده به خودرو بیشتر می شود و هزینه ها ممکن است از مبلغی کم به مبالغ بالا تغییر پیدا کند. همیشه مشکلات گیربکس خودروی تان را جدی بگیرید.

 • روشن شدن چراغ موتور لیفان 820

خودروی لیفان دارای قطعات و سنسورهای زیادی است که وضعیت خودرو را بررسی می کنند و هرگونه کارکرد غیر عادی را شناسایی می کنند. اگر این سنسورها خطایی در خودرو شناسایی کنند، یک سیگنال به کامپیوتر خودرو می فرستند و کامپیوتر اعلام وضعیت خرابی می کند. یکی از این موارد می تواند گیربکس خودرو باشد.

گاهی اوقات بروز مشکل در گیربکس خودرو باعث می شود تا چراغ موتور روشن شود. البته روشن شدن چراغ موتور دلایل زیادی دارد ولی شما نباید این مورد را نادیده بگیرید چرا که ممکن است باعث خرابی های بزرگ تری در خودرو شود. بنابراین سرویس و تعمیر گیربکس لیفان 820 در زمان درست آن باعث کاهش هزینه های آتی شما می شود.

 • مشکل تعویض دنده لیفان 820

یکی از راه هایی که می توانید بفهمید که گیربکس خودروی شما مشکل دارد، این است که هنگام تعویض دنده کمی مکث دارد و تردید را مشاهده خواهید کرد. گاهی مشکل فراتر از این موارد است و گیربکس کلا دنده عوض نمی کند. در این مورد ممکن است گیربکس دچار آسیب های مکانیکی شده باشد یا مشکل الکتریکی یا هیدرولیکی پیدا کرده باشد. گاهی هم ممکن است هنگام پارک کردن، در تعویض دنده تاخیر ببینید.

در این حالت شاهد عدم تطابق بین دور موتور و سرعت خودرو هستیم. یعنی با اینکه دور موتور بالاست، اما خودرو شتاب کمی دارد و اصطلاحا گاز هرز می خورد. هنگامی که این مورد را مشاهده کردید، با ما تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • نشت روغن گیربکس لیفان 820

روغن گیربکس اتوماتیک وظیفه دارد تا چرخ دنده های گیربکس را روغن کاری کند تا روان شوند. این کار از اصطحکاک بین دنده ها نیز جلوگیری می کند. همچنین روغن گیربکس اتومات گرمای قطعات داخلی سیستم انتقال قدرت را به خود جذب می کند و آن را به بخش خنک کننده منتقل می کند. اگر روغن گیربکس خودرو نشتی پیدا کند، حتما به سرویس یا تعمیر گیربکس لیفان 820 نیاز پیدا خواهید کرد.

چرا که این امر باعث کاهش فشار روغن گیربکس می شود و افت فشار روغن هم باعث بالا رفتن دمای گیربکس و داغ کردن بیش از حد آن می شود. دمای بالا عامل اصلی خرابی جعبه دنده های اتومات است.

نشت روغن گاها می تواند به خاطر خرابی واشر باشد که به راحتی قابل تعمیر است. برای تشخیص نشتی روغن گیربکس به زیر خودروی تان نگاه کنید. اگر نشتی روغن دیدید، میله روغن گیربکس را بررسی کنید ببینید که آیا پایین آمده است یا خیر. در صورت نشتی روغن، میله روغن گیربکس سطح پایین تری را نشان می دهد که باید آن را جدی بگیرید.

 • بوی سوختگی لیفان 820

خودروی شما به هیچ عنوان نباید بوی سوختگی بدهد و بروز بوی سوختگی نشانه مهمی است و ممکن است مشکل از سیستم انتقال قدرت یا همان گیربکس خودروی شما باشد. این مشکل به احتمال زیاد ممکن است از روغن گیربکس خودرو باشد. روغن گیربکس پس از مدتی کارایی محافظتی خود را از دست می دهد و دچار تخریب شیمیایی و فرسودگی می شود و نمی تواند نقش خود را در روانکاری قطعات گیربکس به درستی انجام دهد.

البته گاهی هم ممکن است به خاطر تجمع آشغال و لجن در گیربکس این اتفاق رخ بدهد که اکیدا توضیه می کنیم از رانندگی در این حالت بپرهیزید و حتما برای سرویس و تعمیر گیربکس لیفان 820 اقدام کنید.

 • لیز خوردن دنده لیفان

اگر در حین رانندگی متوجه شدید که دنده به آرامی عوض نمی شود یا اینکه ماشین در دنده خود باقی نمی ماند، حتما مشکل از گیربکس خودروی شماست. لیز خوردن دنده می تواند در اثر سایش و پارگی قطعات مختلف ایجاد شود. مثلا ممکن است صفحه کلاچ آسیب دیده باشد یا اینکه خیلی فرسوده شده باشد. همچنین خرابی نوار گیربکس و قسمت های برقی خودرو هم می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

 • صداهای بلند و عجیب لیفان 820

اگر در حین رانندگی صداهای بلند و عجیبی ( مثل زمزمه کردن یا وزوز) از زیر کاپوت خودروی تان می شنوید، ممکن است گیربکس خودروی تان دچار مشکل شده باشد. در حالت عادی این صداها باید خفیف و آرام باشند. این صداها ممکن است به خاطر خرابی یاتاقانها، چرخ دنده های آسیب دیده یا سایر مشکلات داخلی مواتور باشد. همچنین سطح زیاد یا کم روغن گیربکس  می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

 • تکان خوردن و لرزش لیفان 820

اگر خودرو هنگام حرکت دچار لرزش می شود یا اینکه تکان های غیر عادی می خورد، ممکن است نیاز به تعمیر گیربکس لیفان 820 داشته باشید. در گیربکس های دستی صدا به صورت برخورد سنگ است اما در گیربکس های اتوماتیک، تعویض دنده با تاخیر انجام می شود. اگر هنگام رانندگی و تعویض دنده خودروی شما می لزرد، با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در الو گیربکس شما را راهنمایی کنند.

 • عوض نکردن دنده

اگر موتور خودرو شما روشن است ولی متوقف مانده اید و حرکت نمی کنید، ممکن است مشکل به خاطر گیربکس خودروی شما باشد. همچنین ممکن است خودرو در دنده 1 باقی بماند. عوامل زیادی هستند که می توانند باعث بروز ناتوانی گیربکس از تعویض دنده شوند. مثلا روغن گیربکس نامناسب با خودروی شما، قرار گیری نامناسب کابل تعویض دنده، آسیب مکانیکی، فیلتر های مسدود شده، مشکل در اتصالات کلاچ، خراب شدن شیر برقی، سنسورهای آسیب دیده یا خرابی سیستم کامپیوتری می توانند باعث بروز چنین مشکلی شوند.

 • صدای بلند لیفان در دنده خلاص

گاهی اوقات صدای بلند می تواند نشانه خرابی گیربکس باشد. اگر خودرو در دنده خلاص دارای صداهای کوبش بلندی است، باید موتور خودرو بررسی شود. گاهی اوقات این مشکل می تواند به خاطر کمبود روغن گیربکس باشد که به راحتی قابل حل است. همچنین ممکن است روغن گیربکس نادرست انتخاب کرده باشید.

 • کارنکردن دنده جلو

اگر خودرو فقط به عقب می رود و نمی تواند به دنده جلو یا درایو برود، به احتمال زیاد گیربکس معیوب است. در چنین مواردی معمولا مشکل از خرابی مکانیکی کلاچ جلو است. البته اگر صفحه کلاچ خودرو فرسوده شده باشد نیز اتفاق رخ می دهد.

 • حالت اضطراری گیربکس لیفان 820

حالت اضطراری گیربکس لیفان 820 به این معنی است که گیربکس دچار آسیب های جدی شده است و دیگر نمی تواند به عملکرد نرمال خود ادامه دهد. این حالت در مواقعی پیش می آید که سنسورهای خودرو مشکل جدی را شناسایی کنند. در این هنگام سیگنال خطا به کامپیوتر ارسال می شود و کامپیوتر خودرو، گیربکس را در حالت اضطراری قرار می دهد. در این حالت خودرو به دنده 3 می رود و دیگر امکان تعویض دنده نیست.

همچنین از سرعت خودرو کاسته شده و فقط طوری برنامه ریزی می شود تا بتواند شما را به تعمیرگاه لیفان 820 برساند. رانندگی طولانی مدت در این حالت اصلا توصیه نمی شود و این نشانه وجود آسیب های جدی در سیستم انتقال قدرت خودرو است. اگر این مورد رخ داد، حتما برای تعمیر گیربکس لیفان 820 اقدام کنید. چرا که تردید و تاخیر در این کار آسیب ها و هزینه های زیادی روی دست شما خواهد گذاشت.

معرفی گیربکس لیفان 820

خودروی لیفان 820 دارای یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک است که توسط شرکت DSI استرالیا تولید می شود. گیربکس 6 سرعته به 6 چرخ دنده در گیربکس اشاره دارد و هر چرخ دنده طوری تنظیم شده است تا خودرو با سرعت خاصی کار کند.

هنگامی که راننده به گاز دادن ادامه می دهد، کامپیوتر خودرو بر اساس سرعت موتور، دنده بعدی را خودکار انتخاب می کند. در حقیقت تفاوت بین گیربکس 6 دنده و 5 دنده در اور درایو است. مثلا در جاده ای که رانندگی با سرعت 100 کیلومتر درساعت مناسب است، دنده های اوردرایو به مصرف سوخت کمک زیادی می کنند.

سوالات متداول تعمیر گیربکس لیفان 820

 • دلیل خراب شدن گیربکس لیفان 820 چیست؟

خراب شدن گیربکس می تواند به دلایل مختلفی مثل دیر عوض کردن روغن، گرفتگی فیلتر روغن، آسیب های فیزیکی، عادات رانندگی اشتباه، فرسودگی مکانیکی  یا روغن گیربکس اشتباه باشد.

 • نشانه های خرابی گیربکس لیفان 820 چیست؟

نشانه های خرابی گیربکس لیفان 820 عبارتند از: تکان خوردن ماشین، بوی سوختگی، تعویض نکردن دنده(عقب، جلو)، سخت جابجا شدن بین دنده ها، روشن شدن چراغ گیربکس یا موتور، لیز خوردن دنده ها و نشت روغن.

 • هزینه تعمیر گیربکس لیفان 820 چقدر است؟

هزینه تعمیر گیربکس لیفان 820 بستگی به وضعیت فعلی سیستم انتقال قدرت خودرو دارد. گاهی ممکن است با تعویض یک واشر یا شلنگ ویا حتی روغن مشکل خودروی شما برطرف شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره های سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در الو گیربکس شما را راهنمایی کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *