تعمیر گیربکس سوزوکی 100% تضمینی

خدمات تعمیرگاه گیربکس سوزوکی

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس سوزوکی

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس سوزوکی

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس سوزوکی

سوزوکی یکی از خودروسازان قابل اعتماد و به صرفه ژاپنی است که خودروهای باکیفیت و اقتصادی تولید می‌کند. کاربران خودروهای سوزوکی اغلب کارآمد بودن و استحکام این خودرو را گزارش می‌کنند. خودروهای سوزوکی به دلیل ویژگی‌های فنی منحصر به فرد برای سفرهای بین شهری وداخل شهری مناسب‌اند و تقریباً همه کاره به حساب می‌آیند. با این حال سوزوکی نیز مثل هر خودرو دیگری ممکن است دچار نقص فنی شود. تعمیر گیربکس سوزوکی یکی از پرشمارترین موارد گزارش شده توسط کاربران است.

خودروهای سوزوکی در دو مدل ویتارا و کیزاشی در بازار ایران موجود می‌باشند که سوزوکی ویتارا نسخه کراس اوور و محبوب این شرکت به حساب می‌آید. مدل‌های مختلفی از خودروی سوزوکی ویتارا به صورت وارداتی و مونتاژ در بازار ایران یافت می‌شود که تعمیر هر یک از آنها متفاوت خواهد بود. برای آشنایی با پروسه تعمیر گیربکس سوزوکی لطفاً تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

تعمیرگاه گیربکس سوزوکی

مجموعه الوگیربکس را می‌توان به عنوان مرکز تخصصی ارائه خدمات تعمیر و تعویض گیربکس انواع خودرو و ماشین‌های صنعتی به منظور تعمیرگاه گیربکس سوزوکی انتخاب کرد. این مرکز با استفاده از جدیدترین تجهیزات و دستگاه‌های دنیا و تعمیرکاران متخصص، عیب یابی و تعمیر گیربکس خودروی شما را ممکن می‌سازد. از آنجایی که سوزوکی یک ماشین باکیفیت و حساس به حساب می‌آید، تکنیسین‌های آموزش دیده و با تجربه الوگیربکس با ظرافت کامل اقدام به تعویض یا تعمیر گیربکس سوزوکی می‌نمایند.

بهترین تعمیرگاه سوزوکی از قطعات اصلی برای تعمیر گیربکس خودروی شما استفاده می‌کند و در صورت لزوم اقدام به بازسازی قطعات می‌نماید؛ با این کار هزینه تعمیر گیربکس سوزوکی به حداقل رسیده و احتمال خسارت بیشتر به حداقل می‌رسد؛ به طوری که الوگیربکس برای کیفیت و دوام قطعات استفاده شده به شما گارانتی رسمی ارائه می‌کند. همچنین خدمات نقل و انتقال خودرو به تعمیرگاه به صورت رایگان توسط الوگیربکس انجام می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان الوگیربکس ارتباط برقرار نمایید و مسائل مربوط به گیربکس خودرو خود را مطرح نمایید.

تعمیر گیربکس سوزوکی

مراحل تعمیر گیربکس سوزوکی

برای تعمیر گیربکس سوزوکی مثل هر خودرو دیگری لازم است مراحل پیش بینی شده‌ای را طی کنیم تا بتوانیم هر گونه مشکل احتمالی گیربکس را به سرعت شناسایی و رفع نماییم. مراحل تعمیر گیربکس سوزوکی شامل:

 1.     تست و عیب یابی
 2.     تعویض، تعمیر یا بازسازی قطعات معیوب و نصب صحیح قطعات
 3.     تست عملکرد و سلامت گیربکس بعد از تعمیر
 4.     ارائه ضمانت سلامت گیربکس

این مراحل ممکن است بارها تکرار شده و هر بار نقص‌های مختلف گیربکس خودرو شناسایی و رفع شوند. بنابراین برای تعمیر کامل گیربکس باید صبور بود و ظرافت زیادی به خرج داد.

تعمیرات گیربکس انواع خودروهای سوزوکی

تعمیر گیربکس سوزوکی شامل مراحل و فرایند خاصی است که کمترین هزینه و بیشترین کارایی را برای خودرو دارد. همانطور که گفتیم خودروهای سوزوکی گرند ویتارا در دو نوع مونتاژ و وارداتی و خودروهای سوزوکی کیزاشی به صورت وارداتی در بازار ایران موجود هستند. تعمیر گیربکس سوزوکی در هر یک از این موارد با روش‌های خاصی صورت می‌گیرد که نیازمند تجربه و دانش تخصصی است. بنابراین به راحتی نمی‌توان در هر تعمیرگاهی برای تعمیر گیربکس این خودروها اقدام کرد.

تعمیر گیربکس سوزوکی گرند ویتارا

انواع خودروهای گرند ویتارا در دو مدل گیربکس دستی و اتومات در ایران موجودند که هر کدام سیستم جداگانه‌ای دارند. همچنین حجم موتور این خودروها در دو نوع 2000 cc و 2400 cc ارائه می‌شود که فشار متفاوتی به گیربکس وارد می‌کند. بنابراین برای تعمیر گیربکس سوزوکی گرند ویتارا باید به تعمیرگاهی مراجعه کنید که به سیستم تمام این خودروها مسلط باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک همواره پیچیدگی‌ها و حتی هزینه بیشتری دارد. عیب یابی گیربکس اتوماتیک به دلیل دشوار بودن بررسی گیربکس سخت‌تر است اما با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های جدید می‌توان به راحتی ایرادات برقی آن را در تعمیرگاه گیربکس سوزوکی پیدا کرد.

تعمیر گیربکس سوزوکی کیزاشی

گیربکس سوزوکی کیزاشی به صورت اتوماتیک است که نیروی موتور 2400  سی سی سوزوکی را به چرخ ها منتقل می‌کند. گیربکس این خودروها به دلیل حساسیت بالا و ناسازگاری با هوای گرم، نیاز به مراقبت و سرویس دقیق‌تری دارند. همچنین می‌توان گفت که تعویض به موقع روغن گیربکس این خودرو احتمال نیاز به تعمیر گیربکس را کاهش می‌دهد.

گیربکس سوزوکی کیزاشی از نوع CVT ماروتی بوده که نوید یک رانندگی نرم و بدون دردسر را به شما می‌دهد. با این حال تعمیر گیربکس سوزوکی همواره با دشواری‌هایی همراه است که باعث می‌شود مدت زمان تعمیر افزایش یابد. تنظیم سیستم برقی گیربکس و اطمینان از عملکرد صحیح آن دشوار است و تنها از عهده تعمیرکاران کارآزموده و متخصص ساخته است.

تعمیر گیربکس سوزوکی

تعمیر گیربکس اتومات سوزوکی

گیربکس اتومات سوزوکی یکی از اولین گیربکس‌های باکیفیت در ایران بود که البته به سرویس و مراقبت‌های ویژه احتیاج دارد. به عنوان مثال برای جلوگیری از فاسد شدن روغن و پیشگیری از تعمیر گیربکس ، لازم است طبق راهنمای دفترچه کارخانه و با طی کردن مسافت خاصی روغن گیربکس تعویض گردد. لازم به ذکر است مشکلاتی که برای گیربکس اتومات سوزوکی به وجود می‌آید در اغلب موارد یکسان است و می‌توان با عیب یابی دقیق و سریع، از خرابی بیشتر خودرو جلوگیری کرد.

توصیه ما این است که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک سوزوکی  به تعمیرکاران با تجربه و حرفه‌ای مراجعه کنید و خودرو را به افراد غیر متخصص نسپارید. افرادی که تخصصی در تعمیر گیربکس ندارند ممکن است با اقدامات نادانسته یا اشتباه اختلالاتی را در عملکرد گیربکس به وجود بیاورند که در آینده مشکلات بیشتری برای خودروی شما ایجاد می‌کند.

 

تعمیر گیربکس دستی سوزوکی

نمونه‌های مونتاژ سوزوکی گرند ویتارا از گیربکس دستی بهره می‌برند که می‌توان گفت عملکرد ساده‌تری دارند و راحت‌تر تعمیر می‌شوند. قطعات گیربکس این خودروها بیشتر در دسترس است و حتی تعویض گیربکس ساده‌تر می‌باشد. اما گیربکس دستی نیز به مراقبت و نگهداری ویژه احتیاج دارد و بسته به میزان و نوع آسیب وارد شده به امکانات و تخصص ویژه‌ای برای تعمیر احتیاج دارد.

هزینه تعمیر گیربکس به میزان خرابی و دستی یا اتومات بودن آن بستگی دارد. گیربکس دستی به دلیل سیستم ساده‌تر معمولاً به قطعات کمتری احتیاج دارد و تعمیرکاران دستمزد کمتری دریافت می‌کنند. با این وجود به دلیل بالا بودن وزن سوزوکی توصیه می‌شود تعمیر نسخه‌های دستی را نیز به تعمیرگاه‌های حرفه‌ای بسپارید. با اینکه گیربکس دستی به روز و مقاوم است اما در طول زمان یا با استفاده نادرست ممکن است آسیب ببیند و به تعمیر کامل احتیاج داشته باشد.

تعمیر گیربکس سوزوکی


خرید گیربکس انواع خودروهای سوزوکی

برای خرید و تعویض گیربکس خودرو سوزوکی باید این نکته را مد نظر قرار دهید که برخی مدل‌های سوزوکی گیربکس نایابی در بازار دارند و ممکن است یافتن نمونه‌های اصلی آنها مشکل باشد. از طرفی پیاده و نصب کردن گیربکس سوزوکی بسیار حساس است و ممکن است آسیب‌هایی را در این حین به خودرو وارد کند. بنابراین کارشناسان ما توصیه می‌کنند برای خرید گیربکس به تعمیرگاه گیربکس سوزوکی و تعمیرکاران متخصص در این امر مراجعه کنید.

گیربکس اتوماتیک سوزوکی از نوع CVT می‌باشد که به خاطر بازدهی مناسب،‌ عملکرد روان و حس خوب رانندگی معروف است. اما نمونه‌های غیر اصلی گیربکس CVT در بازار فراوان‌اند و ممکن است در زمان کوتاهی خراب شوند. سیستم الکترونیکی به کار رفته در این گیربکس حساس است و تعمیر گیربکس سوزوکی را مثل سایر خودروهای اتوماتیک سخت می‌کند. علاوه بر این استفاده نادرست و تصادف به راحتی ممکن است بر عملکرد گیربکس تاثیر بگذارند.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید گیربکس سوزوکی با به صرفه‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت،‌ با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. علاوه بر این پیشنهاد می‌کنیم خدمات نصب و گارانتی گیربکس را نیز تنها از الوگیربکس درخواست کنید.

عیب یابی گیربکس سوزوکی

عیب یابی سریع خودرو می‌تواند به تکمیل تعمیر گیربکس سوزوکی کمک کند. زمانی که شما سریع نقص فنی خودرو را تشخیص دهید، سریع‌تر برای تعمیر اقدام می‌کنید و اجازه وارد آمدن آسیب‌های بیشتر را نمی‌دهید. از طرفی با عیب یابی درست بین تعمیرگاه‌های مختلف سرگردان نمی‌شوید و با هزینه کمتر خودرویتان را  تعمیر می‌کنید.

برخی علائم نشان دهنده وجود نقص فنی در گیربکس هستند. در صورت احساس علائم زیر توصیه می‌کنیم در اسرع وقت به تعمیرگاه گیربکس سوزوکی مراجعه کنید.

 •         احساس بوی سوختگی از ناحیه داشبورد
 •         صدای تقه از گیربکس
 •         تعویض دنده غیر عادی
 •         تغییر ناگهانی دنده
 •         خلاص شدن خودرو در حالت پارک
 •         دشوار بودن تغییر دنده
 •         صداهای غیر عادی مثل زوزه از گیربکس
 •         احساس لرزش یا لغزش بیش از حد هنگام شروع حرکت

 

سوالات متداول تعمیر گیربکس سوزوکی

آیا می‌توانیم قطعات مختلف گیربکس سوزوکی را خودمان تعویض کنیم؟

خیر برای تشخیص درست علت خرابی و تعمیر یا تعویض قطعات گیربکس سوزوکی باید به افراد متخصص مراجعه کنید؛ حتی اگر فنی هستید و دستی در تعمیر خودرو دارید.

علت تقه زدن گیربکس اتومات سوزوکی چیست؟

معمولاً علت اصلی تقه زدن گیربکس اتومات سوزوکی، اشکال در سیستم برقی گیربکس است. اما شکسته شدن دسته موتور نیز ممکن است عامل تقه زدن گیربکس باشد.

علت گاز هرز خوردن خودرو سوزوکی چیست؟

معمولاً کافی نبودن یا نشت روغن گیربکس باعث هرز گاز خوردن خودرو  سوزوکی می‌شود.

حالت اضطراری گیربکس به چه معناست؟

منظور از حالت اضطراری شرایطی است که کامپیوتر گیربکس نقص احتمالی را تشخیص می‌دهد، به صورت خودکار دنده را روی حالت 3 قرار می‌دهد تا کمترین فشار ممکن به گیربکس وارد شود.

تعمیر گیربکس سوزوکی