تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی 100% تضمینی

شماره تماس های تعمیرگاه گیربکس خودرو ژاپنی

با مدیریت برادران نوروزی

اشکان نوروزی

افشین نوروزی

خدمات تعمیرگاه گیربکس خودرو ژاپنی

334

مشاوره رایگان تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

345r

مناسب ترین هزینه تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

345tg

یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه الوگیربکس

certificate88

گارانتی خدمات تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

بهترین خودرو های ژاپنی در ایران

صاحبان خودرو های ژاپنی برای اینکه بتوانند از خودرو خود به درستی مراقبت نمایند؛ باید از سلامت قطعات خود به ویژه گیربکس، مطمئن شوند. زیرا گیربکس های دستی نسبت به گیربکس های اتوماتیک که در بیش‎تر خودروهای ژاپنی به کار گرفته می‌ شوند؛ ساختار و عملکرد ساده تری دارند. بنابراین در زمان تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی به این مسئله توجه می‌کنند. 

اگر صاحب گیربکس اتوماتیک هستید؛ باید توجه بیش تری نسبت به آن داشته باشید. همچنین در صورت خرابی گیربکس، برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی اقدام کنید. در ادامه به معرفی برخی از خودرو های ژاپنی در ایران و خلاصه کوتاهی از آن ها می پردازیم:

تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

نیسان

یکی از ویژگی‌ های خوب نیسان، امکانات آن نسبت به قیمت خودرو است. همچنین از مصرف بهینه ای نسبت به سایر خودرو ها برخوردار است. نیسان یکی از بهترین گزینه ها برای سفر یا رفتن به جاده با خانواده محسوب می شود. این ماشین ها از شتاب نسبتا بالایی برخوردار هستند و تجهیزات کاربردی و خوبی در آن به کار گرفته شده است. شما می توانید برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی مانند تعمیر گیربکس نیسان از خدمات الوگیربکس استفاده کنید. 

تویوتا

این خودرو بدون هیچگونه بروز خرابی در تمامی خیابان ها و جاده ها قابل استفاده بوده  و از تمام تست ها و آزمون ها با پیروزی بیرون آمده است. این خودرو ظرفیت خوبی برای جای گیری سرنشینان داشته و به اندازه 7 الی 8 نفر ظرفیت دارد. تویوتا مشتری های ویژه ای داشته و آن را تبدیل به یک خودرو مناسب برای خانواده کرده است. همچنین این خودرو از امنیت بالایی برخوردار است. در صورت نیاز به تعمیر گیربکس تویوتا نیز تیم الو گیربکس برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی آماده ارائه خدمات است. 

مزدا

مزدا هم جزء خودرو های لاکچری متوسط ژاپنی است. با مزدا می توانید رانندگی نرم و خوش سرعتی را تجربه و اوقات دلنشینی را سپری کنید. مزداها از لحاظ امکانات تکمیل است و در ساخت آن نقصی وجود ندارد. به روز ترین نسخه مزدا از نظر امکانات و تجهیزات ویژگی های خاصی  دارد. ممکن است به دلایل مختلفی خودرو مزدا نیز دچار خرابی شود. به همین دلیل برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی مانند مزدا نیاز به خدمات تیم با تجربه ما خواهید داشت. 

هوندا

خودرو هوندا  به علت ارتفاع نسبتا بلندی که دارند؛ خودروی مناسبی برای خانواده هایی است که اعضای آن، قد بلندی دارند و تعدادشان هم زیاد است. شاید هوندا  نتوانند نیاز شما را در سرعت های بالا برآورده کنند. اما در پستی و بلندی های جاده ها شما را تنها نمی گذارند و رانندگی شیرینی را برای شما رقم می زنند. از نظر قیمتی، هوندا قیمت نسبتا بالایی نسبت به رقبا خود دارد. اما این قیمت به علت امکانات و تجهیزات تکمیل و عالی آن برای محافظت از جان راننده و سرنشینان است.
خودرو های ژاپنی به به استحکام، عمر بالا و امنیت معروف است. و خیلی کم پیش می آید که به صورت عادی دچار مشکل شوند. در صورت بروز مشکل و یا صدای غیر طبیعی در گیربکس برای تعمیر گیربکس هوندا، الو گیربکس با تیم متخصص خود آماده ارائه خدمت می باشد

تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

انواع گیربکس های خودرو های ژاپنی در تعمیرگاه  تخصصی الو گیربکس

گیربکس ها به صورت کلی به دو دسته دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند و ما می خواهیم به گیربکس اتوماتیک بپردازیم. مهم ترین علل خرابی گیربکس های خودرو ژاپنی به رانندگی نادرست رانندگان یا اشکالات مرتبط با روغن گیربکس مربوط است. پیش از تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای ژاپنی بهتر است با انواع آن آشنا شوید. گیربکس اتوماتیک به پنج دسته زیر تقسیم می شود:

گیربکس نیمه اتوماتیک

این نوع گیربکس ها دستی هستند و فقط کلاچ گیربکس دستی ندارند. این گیربکس ها کاربرد کم تری دارند و کم تر خودرو هایی از این نوع گیربکس ها استفاده می کنند. در این گیربکس ها کلاچ گیری از طریق سامانه های مکانیکی و الکترونیکی انجام می شود. اما تعویض دنده به وسیله راننده و فقط به صورت دستی تعویض می شود.

گیربکس اتوماتیک CVT و تعمیر آن

گیربکس های  cvt با استفاده کردن از قرقره یا تسمه می توانند با نسبت های مختلف که وابسته به دور موتور هستند؛ دنده را تعویض کنند. این کار باعث بالاتر رفتن شتاب می شود که برای کاهش مصرف سوخت مناسب است. از معایب این نوع گیربکس، افزایش صدای موتور است. 

قطعه گیربکس بخش تخصصی و مهم در خودرو است که فقط  باید توسط فرد مجرب و ماهر در این حرفه تعمیر و تعویض شود. این قطعه تخصصی طرفداران زیادی دارد و در اتومبیل های ژاپنی میتسوبیشی و نیسان استفاده می شود. بنابراین ممکن است برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی به مدل اتوماتیک CVT نیاز پیدا کنید. تعمیر گیربکس میتسوبیشی خود را می توانید به الو گیربکس بسپارید.

مزایای گیربکس CVT:

 • ارزان تر از گیربکس های اتوماتیک هستند.
 • مصرف سوخت پایین و کمی دارند.
 • سبک هستند و به نرمی حرکت می کنند.تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

گیربکس اتوماتیک دبل کلاچ DCT و تعمیر آن

گیربکس های دبل کلاچ یا دو کلاچه ترکیبی است که از ترکیب سیستم اتوماتیک و دستی به وجود آمده و کار آن انتقال قدرت است. از این گیربکس ها برای تعویض دنده که هر کدام به دنده زوج و فرد وصل است؛ استفاده می شود.

گیربکس DCT با نام دیگر گیربکس نیمه اتوماتیک هم شناخته می شود. از این گیربکس ها که دارای دو کلاچ است؛ در تولید اکثر اتومبیل های ژاپنی استفاده می شود. صاحبان خودرو نمی توانند در کار کلاچ ها دخالت کنند و این کلاچ ها به وسیله ی ابزار الکترونیکی و هیدرولیکی کار می کنند.
خودرو سوزوکی ویتارا  در دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک موجود بوده که با توجه به اینکه چه نوع گیربکس روی خودرو شما قرار داده شده است، تعمیر گیربکس مورد نظر متفاوت خواهد بود. برای تعمیر گیربکس سوزوکی می توانید به تعمیرگاه الو گیربکس مراجه نمایید.

یکی از کلاچ ها با دنده فرد و دیگری با دنده زوج کار می کند. دنده های 6 و 4، 2 دنده های زوج هستند و منظور از دنده های فرد شماره های 5 و 3، 1 است. اگر برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی به این مدل نیاز پیدا کردید؛ بهتر است با مزایای آن آشنا شوید:

 • رانندگی راحت و آسان
 • با فشار پدال گاز خودرو به سادگی حرکت می کند.
 • میزان مصرف سوخت بهینه تر از گیربکس های دستی است.

گیربکس اتوماتیک DSG

گیربکس های DSG نوعی جعبه دنده اتوماتیک است. این گیربکس ها دو کلاچ دارند؛ برخلاف اینکه بیش تر خودرو ها دارای یک کلاچ هستند. کلاچ دوم برای آماده بودن است؛ به این منظور که مشخص می کند دنده بعدی چیست و آماده می شود. از ویژگی های این گیربکس، سریع و صاف بودن تغییر دنده است.

گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک

استفاده کاربردی این نوع گیربکس در تغییر دادن ضریب دنده در هنگام کنترل و هدایت نیرو است. این گیربکس ها در واقع یک نوع سیستم حرکتی تسمه های جعبه دنده هستند. یکی از ویژگی های گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک این است که رانندگان فقط می توانند یک درجه ضریب دنده را کم یا زیاد کنند.

تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

مشکلات گیربکس خودروهای ژاپنی

علت خرابی گیربکس چیست؟ چرا لازم است برای تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی اقدام کنیم؟ تمام سوالاتی که ممکن است برای دارندگان خودروهای ژاپنی پیش بیاید. در ادامه مهم ترین علت های نیاز به تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی را بررسی می کنیم.

 1. دمای بالای گیربکس
 2. گاز هرز خوردن خودرو
 3. تقه زدن گیربکس
 4. زوزه کشیدن گیربکس
 5. تولید صداهای ناهنجار
 6. مکث موتور در سرعت کم
 7. انتخاب دو دنده در یک زمان
 8. وقفه بین انتخاب چرخ دنده و حرکت خودرو
 9. غیر اصولی دنده
 10. انتشار بوی بد و سوختگی از گیربکس
 11. تعویض سخت دنده
 12. روشن شدن چراغ مربوط به گیربکس
 13. پایین آمدن سرعت خودرو

از اقدامات الو گیربکس این است که در شرایطی که قطعات گیربکس قابل تعمیر نباشند؛ آن ها را تعویض و ساعت گیربکس را تنظیم و کنترل می کنند.

سرویس دوره ای گیربکس خودروهای ژاپنی

با توجه به توصیه های برند سازنده، گیربکس ماشین نیازمند سرویس دوره ای است. بنابراین اگر می خواهید به تعمیر گیربکس ماشین های ژاپنی نیاز پیدا نکنید؛ بهتر است از خدمات سرویس دوره ای استفاده کنید. این سرویس بر اساس طی شدن زمان یا کیلومتر انجام می شود. با انجام چند فرآیند می توان باعث شد گیربکس ها عمر بیش تری داشته باشند و بعد از مدت طولانی تری نیازمند تعویض باشند. فرآیند هایی که باید انجام شوند: سرویس دوره ای برای انواع خودرو ها طبق زمان بندی مشخصی توصیه می شود. برای خودرو گرانی مانند لکسوس برای اینکه به تعمیر گیربکس لکسوس نیاز پیدا نکیند، لازم است که سرویس دوره ای انجام شود.

 • عوض کردن روغن و فیلتر
 • سرویس دوره ای به موقع
 • مطلع بودن از نحوه عملکرد یک گیربکس
 • رانندگی درست و اصولی

می توان گفت اگر در بین ۲۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ کیلومتر روغن تعویض و سرویس دوره ای انجام شود؛ تقریبا زمان مناسبی است. یکی از عامل هایی که در تعیین زمان تعویض کردن روغن و انجام سرویس های دوره ای بسیار مهم است؛ رانندگی صحیح و اصولی می باشد.  

رانندگان حرفه ای باید بدانند که اگر زمان زیادی را در خودرو در ترافیک ها سپری می کنند باعث افزایش دمای روغن می شود. در نتیجه باعث می شود سرویس دوره ای زودتر صورت بگیرد. بهتر است این رانندگان روغن خودرو را بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ کیلومتر تعویض کنند.

هزینه تعمیر گیربکس های ژاپنی

اما برای تعمیر گیربکس ماشین های ژاپنی باید چه مقدار هزینه کنیم؟ قیمت تعمیر گیربکس خودروهای ژاپنی یا تعویض آن به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 1. نوع خودرو
 2. مدل گیربکس
 3. علت خرابی
 4. میزان تخصص تعمیرکار
 5. مدت زمان تعمیر یا تعویض گیربکس
 6. نو یا کارکرده بودن قطعات

شماره تماسشماره تماس

سوالات متداول تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی

تعمیر گیربکس خودرو ژاپنی