بسترن

تعمیر گیربکس بسترن B50

تعمیر گیربکس بسترن B50

الو گیربکس یک تعمیرگاه گیربکس بسترن B50 است که به صورت تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس بسترن B50 فعالیت می کند. همچنین الوگیربکس دارای یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه است و به صورت 100 درصد تعمیر گیربکس خودرو شما را تضمین می کند. اگر نشانه های مشکوکی را در گیربکس خود مشاهده می کنید، با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

گیربکس خودرو بسترن b50 از نوع اتوماتیک 6 سرعته تیپ ترونیک است که توسط شرکت آیسین سیکو ژاپن ساخته شده است. تفاوت گیربکس های تیپ ترونیک با اتومات های معمولی در این است که شما می توانید بین گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تعویض کنید. این گیربکس به شما این امکان را می دهد تا بتوانیداز هر دو گیربکس محبوب جهان باهم استفاده کنید. درحالت دستی، کامپیوتری که دنده بعدی را انتخاب می کند لغو شده  و به جای کلاچ از مبدل گشتاور استفاده می شود. البته این مدل هم همانند بقیه گیربکس ها دارای معایبی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

این گیربکس همانند سایر گیربکس های اتوماتیک است ولی در حالت تیپترونیک به حالت دستی تغییر پیدا می کند. برای کنترل گیربکس تیپ ترونیک، خودرو دارای یک گیت اضافی در اهرم تعویض دنده یا انتخابگرهایی مانند دکمه ها یا پدال های نصب شده روی فرمان خواهد بود. در حالت اتوماتیک، از علامت + و – برای کاهش و افزایش استفاده می شود.

بعضی از خودرو هایی که با این مدل گیربکس عرضه می شوند، دارای موارد امنیتی هستند که باعث می شوند از آسیب به گیربکس و موتور جلوگیری شود. مثلا خودرو اجازه نمی دهد تا در بعضی از دنده ها سرعت از حدی بیشتر رود یا اینکه به محدوده دور موتور قرمز برسد. همچنین اگر درحالت تیپ ترونیک مدتی دنده عوض نکنید، خود کامپیوتر خودرو به صورت خودکار دنده بعدی را مشخص خواهد کرد.

نشانه هایی که به شما می گویند نیاز به تعمیر گیربکس بسترن b50 دارید!

اگر نشانه هایی مثل عدم تعویض دنده، خرابی شیر برقی یا لرزش مبدل گشتاور دارید، نشان می دهد که نیاز به تعمیر گیربکس بستن b50 دارید. این گیربکس ها بسیار قابل اطمینان هستند همانطور که گفتیم، حالت تیپ ترونیک اجازه نمی دهد تا دور موتور از حد قرمز بالاتر رود و باعث می شود تا سر واشر آسیب نبیند و موتور همیشه درحالت ایده آل در حال کار کردن است. چون کارکردن با دور موتور بالا برای طولانی مدت برای موتور غیر ممکن است. حالا در ادامه به نشانه های خرابی این گیربکس می پردازیم.

مشکل تعویض دنده بسترن

گاهی اوقات که گیربکس دچار مشکل می شود به سختی از دنده 1 به 2 می رود یا در تعویض دنده 3 و 4 بسیار نامنظم است. این مشکل با بروز رسانی رنم افزار یا ریست کردن آن قابل حل کردن است.

لرزش گیربکس بسترن b50

یکی از مشکلات رایج گیربکس بسترن B50 لرزش است که ممکن است مشکل از مبدل گشتاور باشد. گاهی ممکن است صدای تق تق بشنوید یا رفتن از دنده 1 به 2 برای شما سخت باشد. خرابی مبدل گشتاور دلیل اصلی لرزش گیربکس تیپ ترونیک است.

صداهای عجیب از گیربکس

اگر از خودروی تان صدای زوزه، ناله یا زمزمه می شنوید، به احتمال زیاد گیربکس شما مشکل دارد. اکثر مواقع این مشکل به خاطر خراب شدن روغن گیربکس خودروی شما است. روغن گیربکس سطح اصطحکاک را کاهش می دهد و باعث می شود تا چرخ دنده ها به راحتی کار کنند. با گذشت زمان روغن گیربکس کارایی خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند از اصطحکاک جلوگیری کند. همین امر باعث می شود تا به سیستم انتقال قدرت آسیب برسد.

اگر هر صدای مشکوکی از خودروی تان شنیدید، با ما تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

تاخیر در تعویض دنده

هنگامی که بین انتخاب دنده و حرکت خودرو تاخیر و تردید وجود دارد، یعنی گیربگس خودرو دارای مشکل شده است. این مشکل گاهی ممکن است بر اثر کاهش فشار روغن یا سرخوردن کلاچ بوجود بیاید. همچنین گاهی پمپ فشار معیوب هم می تواند باعث بروز این مشکل شود.

داغ کردن گیربکس بسترن B50

زمانی که روغن گیربکس خیلی کم یا زیاد باشد، گیربکس گرم می شود. اما وقتی بیش از ظرفیت خودرو دارید یدک می کشید، این اتفاق ممکن است رخ بدهد.

کمی بیشتر …

سبقت گرفتن با خودرو گیربکس دستی آسان است اما گیربکس اتوماتیک خیر. چرا که فورا به دنده بالاتر نمی رود و نمی تواند به سرعت نیرو منتقل کند. اما گیربکس بسترن B50 چون تیپ ترونیک است، دارای ویژگی کیک داون است که باعث می شود انتقال نیرو فورا اعمال شود. یکی از مزیت های گیربکس این حودرو این است که در زمستان و جاده های یخ زده چرخ ها دیگر لیز نمی خورند.

قطعات داخلی گیربکس بسترن مانند سایر گیربکس های اتوماتیک، سنگین و حجیم هستند که باعث می شود فضای زیادی را اشغال کند و سنگین تر باشد. همچنین سرعت پاسخ گویی کلاچ این خودرو به اندازه گیربکس های دستی سریع نیست و می تواند بین یک تا هفت دهم ثانیه تاخیر در پاسخ گویی داشته باشد.

تعمیرگاه گیربکس بسترن B50 در تهران

اگر نیاز به تعمیر گیربکس بسترن B50 دارید، یا احساس می کنید تغییرات عجیبی در خودروی تان رخ داده است، با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما در تعمیرگاه گیربکس بسترن B50 شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

روغن گیربکس بسترن B50

روغن گیربکس مناسب برای خودرو بسترن B50 به ترتیب:

  • روغن گیربکس اتوماتیک آیسین Aisin AFW
  • روغن گیربکس اتوماتیک ادینول XN 6 ساخت آلمان
  • روغن گیربکس اتوماتیک موبیس VI

می باشند.

بله. گاهی ممکن است مشکل جزئی باشد و با تعویض یک یا چند قطعه خودرو تعمیر شود. اما گاهی فرسودگی مکانیکی بسیار بالاست یا آسیب های فیزیکی شدیدی به گیربکس وارد شد است که نیاز است گیربکس تعویض گردد.

الوگیربکس خدماتی نظیر یدک کش نیم بها تا تعمیرگاه را برای رفاه هرچه بیشتر شما عزیزان ارائه می کند. همچنین تعمیر گیربکس خودروی شما را به صورت 100 درصد تضمین می کند.

هزینه تعمیر گیربکس بسترن B50 بستگی به وضعیت فعلی سیستم انتقال قدرت خودروی شما دارد. گاهی مشکل خاصی در گیربکس نیست و با تعویض روغن گیربکس، فیلتر یا یک قطعه مشکل بر طرف می شود. اما گاهی صدمات وارده به خودرو بیشتر است و ممکن است به زمان و هزینه بیشتری نیاز باشد. با شماره های سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

چگونه عمر گیربکس بسترن B50 را افزایش دهیم؟

میله اندازه گیری روغن گیربکس های اتومات کمی عریض است اما خیلی عمیق نیست. بنابراین اگر میله کمی تکان خورده باشد، می تواند تفاوت زیادی در میزان سطح روغن گیربکس ایجاد کند. بنابراین خودتان همیشه جایگذاری درست آن را بررسی کنید. اگر میدانید میله شما میزان درست را نشان نمی دهد، می توانید آن را نشانه گذاری کنید تا بتوانید سطح مناسبی از روعن داشته باشید.

روغن گیربکس و فیلتر را هر 18 هزار کیلومتر تعویض کنید. روغن گیربکس اتوماتیک مثل روغن موتور است که پی از مدتی دچار تجزیه شیمیایی و فرسودگی می شود. این مایع وظایف زیادی دارد که یکی از آن ها روغن کاری دائم قطعات گیربکس است تا بتواند سایش را کاهش دهد. همچنین روغن گیربکس سیستم انتقال قدرت را در حین چرخش پاک می کند و گرمای تولید شده را به خود جذب می کند. سپس آن را به خنک کننده انتقال می دهد. همانطور که گفتیم، این ماده بر اثر گذشت زمان تجزیه شیمیایی می شود و توانایی خود را برای روانکاری، تمیز کردن و انتقال دما از دست می دهد.

هر قطعه مکانیکی در حین استفاده کمی فرسوده می شود و قطعاتی از خود را به جا می گذارد. این کار باعث می شود روغن گیربکس آلوده شود و قسمت هایی که قرار بوده تا محافظت شوند، دچار ساییدگی شوند. راه حل این مشکل تعویض فیلتر است. اگر فیلتر تعویض نشود، این آلودگی ها تجمع پیدا می کنند و باعث می شوند تا فیلتر دچار گرفتگی شود. فیلتر مسدود، جریان روغن را محدود می کند و به گیربکس آسیب می رساند. هیچ کسی با تعویض روغن فیلتر را به حال خود رها نمی کند. گرما بزرگترین دشمن گیربکس های اتوماتیک است و با حفظ محدوده دمایی بین 160 تا 220 کمتر به تعمیر گیربکس بسترن B50 نیاز پیدا خواهید کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *