بلاگ

تعمیر گیربکس ام وی ام 110

تعمیر گیربکس ام وی ام 110

یکی از خدمات تخصصی که در تعمیرگاه الو گیربکس انجام میشود تعمیر گیربکس خودرو چینی مخصوصا برند MVM و تعمیر گیربکس ام وی ام 110 است.

گیربکس دستی این خودروی کوچک و شهری به صورت حرفه ای توسط تعمیرکاران ما تعمیر میشود و حتی سرویس های دوره ای نیز انجام میشود، پس دیگر موقع ایراد و یا خرابی گیربکس خودروی خود نگران نباشید، الو گیربکس در خدمت شماست.

یکی از خودروهای مناسب برای محیط های شهری در بازار فعلی ایران، ام وی ام ۱۱۰ می باشد. استهلاک پایین و مصرف مناسب این خودرو باعث شده تا از نظر صرفه جویی در هزینه ها گزینه مناسبی به نظر برسد و از طرفی طراحی مدرن و جذاب آن، علاوه بر زیبایی کارکرد خوبی نیز دارد. گیربکس ۵ سرعته دستی و گیربکس اتوماتیک ای ام تی بر روی این خودروها مورد استفاده قرار گرفته که برای تعمیر آنها بهتر است سراغ افرادی بروید که تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارند. 

ضرورت تعمیر گیربکس ام وی ام ۱۱۰

هزینه تعمیر گیربکس در مراحل اولیه خرابی قطعاً پایین تر از شرایطی است که مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای خرید گیربکس جدید هستید. به خصوص اگر خودرو ام وی ام ۱۱۰ دارای گیربکس اتوماتیک AMT باشد، ممکن است هزینه تعویض روغن گیربکس ها حتی بیشتر از هزینه تعویض کل موتور خودرو شود. 

دلایل اصلی خراب شدن گیربکس ام وی ام ۱۱۰ چیست؟ 

گیربکس خودرو ام وی ام ۱۱۰ یا سایر انواع خودرو همیشه در معرض استهلاک قرار دارد. از همین رو بعد از مدتی شاهد خراب شدن گیربکس یا بخش هایی از آن خواهیم بود. نحوه استفاده شما از خودرو نیز بر روی عمر مفید گیربکس تاثیر زیادی خواهد گذاشت. به این صورت که اگر در محیط های شهری و شلوغ بیشتر تردد کنید، احتمال خراب شدن گیربکس شما بیشتر می شود. 

همچنین در مواردی مشاهده شده که افراد با سبک رانندگی بد و نامناسب، عمر مفید گیربکس خودرو ام وی ام ۱۱۰ را کاهش می دهند. در پایان نیز یکی دیگر از عوامل اصلی خراب شدن گیربکس آن است که برای انجام تعمیرات جزئی سراغ افراد بی تجربه رسید و آنها نیز با انجام اقدامات اشتباه، زمینه ساز مشکلات جدی برای گیربکس شده اند. 

آشنایی با نشانه های اولیه خرابی گیربکس ام وی ام ۱۱۰

معمولاً خرابی گیربکس ام وی ام ۱۱۰ با نشانه های همراه است که اگر دارندگان خودروها با این علائم آشنا شوند، میتوانند قبل از این که آسیب جدی به قسمت های مختلف وارد شود، از پیشروی مشکلات جلوگیری کنند. همچنین شناخت مشکلات رایج گیربکس و نشانه های بروز آن ها اجازه میدهد تا روند نگهداری سیستم انتقال قدرت خودرو را به شکل موثرتری انجام دهید. اهمیت ندادن به این نشانه ها باعث آسیب رسیدن به سایر قسمت های خودرو و در نتیجه افزایش هزینه مورد نیاز برای تعمیر گیربکس خواهد شد. در بخش های بعدی نشانه های اولیه خرابی گیربکس ام وی ام ۱۱۰ را با هم مورد بررسی دقیق تری قرار خواهیم داد. 

  • نشت روغن

روغن گیربکس یا واسکازین به رنگ قرمز می باشد و درون جعبه دنده و جعبه گیربکس خودرو قرار دارد. وقتی شاهد نشت این مایع از درون جعبه گیربکس باشیم، به مرور زمان اصطکاک بین قسمت های متحرک انتقال قدرت افزایش می یابد. در نتیجه بعد از مدتی احتمال سوختن گیربکس یا آسیب دیدن آن به صورت جدی وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است همواره به محل پارک خودرو دقت کنید و توجه داشته باشید که نشتی روغن در این قسمت ها بیش از حد نباشد. 

  • روشن شدن چراغ چک چراغ اخطار خودرو

معمولاً چراغ چک یا چراغ اخطار خودرو به دلایل مختلفی روشن می شود که یکی از اصلی ترین آنها مربوط به مشکلات گیربکس است. بی اهمیتی نسبت به این موضوع قطعا مشکلات جدیدی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و بهتر است به محض مشاهده این مورد به نزدیکترین تعمیرگاه گیربکس معتبر و قابل اطمینان مراجعه کنید.

  • صدای غیر عادی خودرو

در زمان راه اندازی خودرو و بخصوص وقتی قصد شروع به حرکت دارید، اگر گیربکس آسیب دیده باشد شاهد ایجاد صدای غیر عادی مانند سوت کشیدن و لرزش بیش از حد خودرو خواهد بود. متاسفانه این روزها بسیاری از افراد به چنین مواردی توجه کافی ندارند و همین موضوع باعث می شود مشکلات مختلفی برای آنها به وجود بیاید. 

  • بوی سوختگی در خودرو

یکی از نشانه های اصلی خرابی گیربکس ام وی ام ۱۱۰ این است که در زمان روشن کردن خودرو بوی سوختگی به مشام می رسد. این موضوع به دلیل ایجاد حرارت بیش از حد درون گیربکس و یا کم شدن روغن موجود در آن است. اگر نسبت به این موضوع اهمیت باشید قطعاً در طولانی مدت ملزم به پرداخت هزینه های بسیار سنگین جهت تعمیر خودرو خواهید بود. 

ویژگی های تعمیرگاه مناسب گیربکس خودرو ام وی ام ۱۱۰

وقتی ویژگی های یک تعمیرگاه مناسب برای برطرف ساختن مشکل و تعمیر گیربکس ام وی ام را بشناسیم، در زمان دریافت این خدمات می توانیم بهتر عمل کنیم. در ادامه متخصصین ما تجربیات و اطلاعات خود را با شما به اشتراک خواهند گذاشت. 

  • نیروی انسانی آموزش دیده که به عنوان تعمیرکار در این مراکز فعالیت می کند باید تجربه و تخصص کافی در خصوص مدل خودرو شما و مشکلات رایج آن داشته باشد. 
  • وقتی نیاز به تعویض قطعات یدکی احساس میشود، باید حتما سراغ لوازم جانبی اصل و باکیفیت بروید. بسیاری از تعمیرکاران متقلب برای کاهش هزینه ها سراغ لوازم جانبی تقلبی می روند که همین مورد باعث میشود در طولانی مدت شاهد  به وجود آمدن مشکلات جدی بیشتری باشید. 
  • از تجربیات بقیه استفاده کنید. به عنوان مثال وقتی یکی از آشنایان شما از یک تعمیرگاه راضی است راحت تر می توانید به آنها اعتماد کنید. 

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام ۱۱۰ چقدر است؟

بسته مشکل به وجود آمده هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام ۱۱۰ می تواند متفاوت باشد. عوامل مختلفی بر روی هزینه های تعمیر سیستم انتقال قدرت تاثیر می گذارند که شناخت هر کدام از آنها باعث می شود بتوانید بودجه لازم برای این کار را به درستی مدیریت کنید. 

در نظر داشته باشید که هر چه زودتر از موعد برای سرویس دهی و برطرف سازی مشکلات جزئی گیربکس اقدام کنید، هزینه های شما در طولانی مدت کاهش خواهد یافت. پس حتماً سرویس های دوره ای را جدی بگیرید و طبق زمان بندی مشخصی وضعیت سلامت گیربکس را مورد بررسی قرار دهید. 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *